Big Nature Chlorek Magnezu Sześciowodny 1 kg
Big Nature Chlorek Magnezu Sześciowodny 1 kg

Chlorek Magnezu Sześciowodny Mixed Brands 1kg bez antyzbrylacza

9,20 zł w tym VAT
Z1350
5903351623261

Chlorek Magnezu Sześciowodny ma szerokie zastosowanie w gospodarstwie domowym: używa się go do produkcji domowych środków czyszczących, w pielęgnacji skóry przez dodawanie do kąpieli dla relaksu i nawilżenia. Jest też wykorzystywany jako naturalny odświeżacz powietrza. W ogrodnictwie stosowany celem poprawy kondycji roślin. Najbardziej znane zastosowanie chlorku magnezu jest w suplementach diety, gdzie wspomaga zdrowie przez uzupełnianie magnezu.

Więcej szczegółów arrow_drop_down

Chlorek Magnezu Sześciowodny - cechy produktu:

 • Bez dodatku antyzbrylacza
 • Wzór chemiczny: MgCl2·6H2O
 • Numer CAS (Chemical Abstracts Service): 7791-18-6
 • Numer WE (European List of Notified Chemical Substances): 232-094-6

Możliwe zastosowania chlorku magnezu sześciowodnego:

 • W kąpieli: dodanie chlorku magnezu sześciowodnego do kąpieli może pomóc w relaksacji i nawilżeniu skóry. Jako sól magnezowa, chlorek magnezu pomaga w łagodzeniu stresu, relaksuje mięśnie, a także może poprawiać nawilżenie skóry, czyniąc ją bardziej miękką i elastyczną. Kąpiel z dodatkiem tej soli może być korzystna dla osób z suchą skórą lub poszukujących sposobów na odprężenie po długim dniu.
  Jak przygotować kąpiel? Do wanny z ciepłą wodą dodajemy 1 do 2 szklanek chlorku magnezu po czym rozpuszczamy w wodzie. Moczymy ciało do ok. 30 minut. Podczas kąpieli nie używamy mydła, żelu, szamponu czy innych kosmetyków, gdyż z wrażliwą skórą mogą wtedy odczuwać szczypanie.
 • Odświeżacz powietrza: chlorek magnezu sześciowodny może być wykorzystany jako naturalny odświeżacz powietrza, gdy jest rozpuszczony w wodzie z dodatkiem ulubionych olejków eterycznych. Roztwór ten, rozpryskiwany w pomieszczeniach, nie tylko neutralizuje nieprzyjemne zapachy, ale również wprowadza relaksujący aromat, przyczyniając się do stworzenia przyjemniejszego i bardziej odprężającego środowiska w domu. Jak go wykonać samodzielnie? Rozpuszczamy kilka łyżek chlorku magnezu w litrze ciepłej wody. Następnie dodajemy do roztworu 10-20 kropli ulubionego olejku eterycznego, na przykład lawendowego lub cytrynowego, dla uzyskania pożądanego aromatu. Mieszankę przelewamy do butelki ze spryskiwaczem - i gotowe!
 • jako naturalny środek czyszczący w domu: chlorek magnezu może być wykorzystany do produkcji domowych środków czyszczących poprzez mieszanie go z wodą i innymi naturalnymi składnikami, takimi jak ocet czy soda oczyszczona, tworząc skuteczne rozwiązania do czyszczenia różnych powierzchni. Jego właściwości mogą pomóc w dezynfekcji i odświeżeniu domu bez użycia szkodliwych chemikaliów. Przykładowy domowy środek czyszczący z chlorku magnezu może być stworzony przez połączenie roztworu chlorku magnezu z octem i wodą, co tworzy uniwersalny płyn do czyszczenia. Dodanie kilku kropli olejku eterycznego, np. z drzewa herbacianego, zapewni dodatkowe właściwości antybakteryjne i przyjemny zapach. Taki środek jest szczególnie przydatny do czyszczenia łazienki i kuchni, gdzie dezynfekcja jest kluczowa.
 • jako środek odwilżający - przeciwoblodzeniowy: chlorek magnezu sześciowodny, używany jako środek odwilżający, jest efektywny w zapobieganiu gromadzeniu się lodu i śniegu na chodnikach, podjazdach czy schodach. Rozpuszcza się go w wodzie i aplikuje na powierzchnie, gdzie jego właściwości higroskopijne pomagają obniżyć temperaturę zamarzania, co zapobiega tworzeniu się lodu. Jest to bezpieczna i ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych soli drogowych. Aby wykonać samodzielnie środek odwilżający, rozpuść chlorek magnezu sześciowodny w gorącej wodzie w proporcji około 1:3 (jedna część chlorku magnezu na trzy części wody). Następnie mieszankę można rozprowadzić na powierzchniach, gdzie ma zapobiegać gromadzeniu się lodu. Taki roztwór jest skuteczny, ekologiczny i mniej szkodliwy dla otoczenia niż tradycyjne sole drogowe.
 • w ogrodzie: siarczan może być wykorzystany w ogrodnictwie do poprawy stanu roślin przez dostarczanie magnezu, który jest kluczowym składnikiem dla fotosyntezy i ogólnego wzrostu roślin. Jego użycie może pomóc w zazielenieniu liści i poprawie ogólnej kondycji roślin, zwłaszcza tych, które wykazują objawy niedoboru magnezu. Można go rozpuścić w wodzie i stosować jako roztwór do podlewania lub opryskiwania liści, co wspiera zdrowy rozwój roślin.
  Aby przygotować roztwór chlorku magnezu do zastosowania w ogrodzie, rozpuść około 20-30 gram chlorku magnezu w 10 litrach wody. Ten roztwór można stosować do podlewania roślin lub opryskiwania liści, by dostarczyć im magnezu, który wspiera zdrowy wzrost i zieloną barwę liści.
 • Inne zastosowania: chlorek magnezu sześciowodny może być również używany w akwarystyce do utrzymania odpowiedniego poziomu magnezu, niezbędnego dla zdrowego wzrostu roślin wodnych i korali. W przemyśle spożywczym służy jako dodatek E511, regulując kwasowość i stabilizując teksturę produktów. W medycynie, roztwory chlorku magnezu stosowane są do nawilżenia skóry i jako środek przeczyszczający. Jego zastosowania są więc bardzo szerokie i różnorodne, co świadczy o uniwersalności tej substancji.

Podmiot odpowiedzialny: Mix Brands Sp. z o. o.

Parametry

Vege: tak
Waga: 1 kg

16 innych produktów w tej samej kategorii:

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT, KUPILI TEŻ

chat Komentarze (0)
expand_less Powrót do opisu