Chrom
Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Chrom

Suplementy chrom

Chrom należy do grupy pierwiastków śladowych. Ludzkie ciało zawiera go zaledwie 6 mg, mimo to jest on kluczowym elementem wielu procesów i przemian metabolicznych w organizmie. Tymczasem dominująca na naszych stołach przemysłowa żywność dostarcza go zbyt mało, co więcej, przyczynia się do jego wypłukiwania z organizmu. Dlatego stosowanie chromu jako suplementu diety pomoże nam uniknąć wielu nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych.

Jaki chrom na odchudzanie

Zdaje się, że najpopularniejszym spośród powodów stosowania tabletek z chromem jest korzystne działanie chromu na odchudzanie. Faktycznie wiele badań i doświadczeń pacjentów wskazuje na prawdziwość tej tezy i tabletki z chromem na odchudzanie są jednym z najczęściej spożywanych suplementów wśród osób usiłujących zrzucić zbędne kilogramy. Część pacjentów z nadwagą stosuje chrom na zmniejszenie apetytu i można pomyśleć, że to jest główną przyczyną utraty wagi. Jednak mniejsze łaknienie jest tylko konsekwencją przemian metabolicznych, za jakie odpowiada ten pierwiastek. I tak, w kwestii działania chromu na odchudzanie wymienić należy przede wszystkim regulację gospodarki cukrowej. Chrom wpływa bowiem na metabolizm i stężenie glukozy we krwi, usprawnienie działania insuliny i receptorów insulinowych w komórkach, co z kolei poprawia zdolność komórek do wykorzystania tego cukru. Należy tutaj zaznaczyć - aby nasze tabletki z chromem przyniosły zadowalający efekt, muszą dostarczać pierwiastka w odpowiedniej formie chemicznej. Zatem jaki chrom na odchudzanie będzie najlepszy?

Chrom suplement diety

W przyrodzie mikroelement ten występuje w trzech formach, ale naszemu organizmowi potrzebna jest tyko jedna z nich, tzw. chrom III, czyli chrom na trzecim stopniu utlenienia. Nie bez znaczenia jest też związek chemiczny będący nośnikiem pierwiastka. Na rynku chrom suplement diety dostępny jest w formie soli nieorganicznej bądź soli organicznej. Stąd też cena chromu w tabletkach może być bardzo rozbieżna. Wybierając tabletki chromu na co zatem zwracać uwagę? Przede wszystkim, aby była to forma organiczna, ponieważ taka postać pierwiastka ma większą biodostępność i lepszą wchłanialność. Absorpcję można również polepszyć przyjmując jednocześnie witaminę B3 i witaminę C. Należy też uważać na zbyt dużą podaż cukrów prostych i roślin strączkowych w diecie, czy też stresory jak np. zbyt intensywny wysiłek fizyczny, bowiem te czynniki zwiększają wydalenie chromu z moczem. Jak w przypadku każdego pierwiastka, zapotrzebowanie na chrom zależne jest od wieku i stanu zdrowia. Dzienna dawka nie powinna jednak przekraczać 250 mikrogramów. W przypadku diabetyków przyjmowanie chromu w tabletkach, czy innej formie należy bezwzględnie skonsultować z lekarzem. 

Tabletki chrom na odchudzanie

Wspomniana już regulacja poziomu glukozy we krwi i usprawnienie działania insuliny bezsprzecznie przemawiają za pozytywnym działaniem chromu w tabletkach na odchudzanie. Jest to możliwe, ponieważ chrom wchodzi w skład GFT (czynnika tolerancji glukozy), który jest niezbędnym elementem właściwego działania insuliny i metabolizmu glukozy. Na utratę wagi wpływa też rola, jaką chrom odgrywa w procesach syntezy kwasów tłuszczowych, bowiem tkanka tłuszczowa najpierw musi zostać przekształcona do formy kwasów tłuszczowych, żeby w następnych etapach ulec przemianie w energię, czyli spaleniu. Co więcej, badania pokazują, że przyjmowanie tabletek z chromem na odchudzanie przynosi nie tylko efekt w postaci utraty wagi, ale również poprawy profilu lipidowego - zwiększenie frakcji HDL względem LDL, czyli uzyskania pożądanego stosunku „dobrego” cholesterolu do „złego” i tym samym zmniejszenie ryzyka odkładania się cholesterolu w naczyniach krwionośnych i miażdżycy.

Chrom tabletki cena

Podejmując decyzję, jaki chrom na odchudzanie i rozwiązanie powikłań związanych z nadwagą wybierzemy, powinniśmy kierować się dawką i formą chemiczną pierwiastka. W ofercie naszego sklepu znajdziesz naturalny preparat na bazie drożdży, uznawanych za jedno z najlepszych źródeł tego pierwiastka: Aliness Chrom GTF Active Cr-Complex 200 mcg - Aliness 100 tabletek to preparat przyjazny weganom. Stosunkowo niewielka cena chromu w tabletkach i duże opakowanie pozwolą uzupełnić niedobory bez szwanku dla portfela. Jeśli interesują Cię również inne preparaty do walki z nadprogramowymi kilogramami, zobacz,  jakie skuteczne suplementy diety na odchudzanie znajdują się w naszej ofercie.

Chrom na zmniejszenie apetytu

Niepohamowana chęć na jedzenie, w szczególności na słodycze to jeden z największych wrogów zgrabnej sylwetki. Jeżeli dokuczają Ci nagłe napady wilczego apetytu i nie potrafisz obojętnie przejść obok słodkich przekąsek, bardzo prawdopodobne, że Twój organizm woła o chrom. Działanie chromu na zmniejszenie apetytu zostało potwierdzone w badaniach wśród kobiet z zespołem napadowego objadania się. Stosowanie suplementów diety z chromem zmniejszyło ilość i częstość napadów głodu, jak również znacząco obniżyło ilość glukozy we krwi, a to bezpośrednio przekłada się na poziom insuliny i innych hormonów odpowiadających za regulację mechanizmu głodu i sytości.

Na co chrom w tabletkach?

Kto słyszał o cukrzycy, ten z pewnością zetknął się tematem insulinooporności, a paniom nieobce jest w tym kontekście pojęcie PCOS. Okazuje się, że również tutaj chrom suplement diety stosowany jest z powodzeniem, i to nie tylko z uwagi na ciągle wspominaną regulację gospodarki cukrowej. W badaniach przedklinicznych zauważono wpływ chromu na zmniejszenie poziomu DHEA, czyli hormonu, który wpływa m. in. na skuteczne poczęcie i którego stężenie w surowicy jest w przypadku PCOS podwyższone. Jego nadmiar powoduje również znane paniom z PCOS łysienie typu androgenowego.

Suplementacja chromem w tabletkach ma pozytywny wpływ również na funkcje poznawcze i zmniejszenie negatywnych skutków depresji, okazuje się bowiem, że pierwiastek ten wpływa na neuroprzekaźniki odpowiadające za zwiększone wydzielanie serotoniny. Natomiast poprawa funkcji kognitywnych i pamięci została zauważona na pacjentach z chorobą Alzheimera. Warto też poznać inne tabletki na regenerację układu nerwowego  które odbudują komórki nerwowe, uodpornią na stres i poradzą sobie z objawami depresyjnymi oraz tabletki na pamięć,które podobnie jak chrom, wspierają procesy pamięciowe i w dodatku pomagają hamować procesy obumierania komórek mózgowych.

Chrom tabletki na co jeszcze mogą pomóc? Zgodnie z ostatnimi badaniami chorzy na osteoporozę powinni zaopatrzyć się w suplement z tym mikroelementem, ponieważ jego odpowiednie stężenie w organizmie zmniejsza wydalanie wapnia z moczem.A może Twój organizm potrzebuje również innych witamin na kości i stawy?

Badania nad tym niepozornym mikroelementem ciągle trwają, a jego potencjał daje nadzieję na poprawę stanu zdrowia wielu chorym. Jeśli obawiasz się o niedobory i uważasz, że lepiej zapobiegać niż leczyć, koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu!

Filtruj według

Postać suplementu

Postać suplementu

arrow_drop_down arrow_drop_up

Cena

Cena

arrow_drop_down arrow_drop_up
  • 19,00 zł - 28,00 zł

Ilość sztuk w opak.

Ilość sztuk w opak.

arrow_drop_down arrow_drop_up

Marka

Marka

arrow_drop_down arrow_drop_up