Higiena uszu
Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Higiena uszu

Preparaty do czyszczenia uszu

Czyszczenie uszu nie należy do przyjemnych procedur i nie kojarzy się dobrze. Kto nie słyszał o domowym woskowaniu, płukaniu czy przepychaniu patyczkiem? Problem w tym, że takie zabiegi nie są ani bezpieczne, ani skuteczne i najlepiej zastąpić je odpowiednim preparatem do czyszczenia ucha.

Co jest skuteczne do usuwania woskowiny z uszu

Zdrowe ucho oczyszcza się samo bez użycia preparatu do uszu. Chroniąca przewód słuchowy woskowina przemieszcza się ku ujściu kanału dzięki przeżuwaniu czy ziewaniu, a następnie zasycha i ulega złuszczaniu. Tyle w kwestii teorii, bo w rzeczywistości zbyt często działamy wbrew naturze uniemożliwiając swobodne wypłynięcie woskowiny, albo doprowadzając do jej nadmiernej produkcji. Kluczowe są tu takie czynniki jak: hałas, stres, podeszły wiek, aparaty słuchowe, używanie dousznych słuchawek czy stoperów. Nagromadzona wydzielina doprowadza do zatkania ucha co skutkuje pogorszeniem słuchu, większą skłonnością do infekcji czy nawet zaburzeń równowagi. I tutaj właśnie na ratunek przychodzą preparaty do usuwania woskowiny usznej. Można je stosować zarówno profilaktycznie, przed wizytą u laryngologa lub w przypadku już istniejącego zatoru. Podstawą działania preparatów do czyszczenia uszu jest zmiękczanie woskowiny. Jest to możliwe, ponieważ skład naturalnych preparatów do usuwania woskowiny z uszu opiera się głównie na olejach, których budowa chemiczna pozwala na rozcieńczenie zbitej wydzieliny i jej swobodne ujście z ucha. Dopiero na tym etapie możemy bezpiecznie użyć popularnych patyczków do uszu, pamiętając, że oczyszczamy nimi jedynie małżowinę. Jeśli poszukujesz patyczków z naturalnych materiałów koniecznie sprawdź gamę dostępnych u nas wyrobów bambusowych jak np.:
- Bamboo drewniane patyczki kosmetyczne do uszu 200szt,
- Humble niebieskie patyczki bambusowe do uszu 100 szt.

Środki do czyszczenia uszu

Dobierając dla siebie odpowiedni produkt do higieny uszu warto zwrócić uwagę na skład. Najlepszą gwarancję bezpiecznego i skutecznego działania zapewnia stosowanie naturalnych środków do czyszczenia uszu.

Spray do uszu Orelon NaturSpray Herbal Medica dostępny w naszej ofercie jest idealnym rozwiązaniem dla poszukiwaczy czystych składów. Zawiera jedynie naturalne oleje: zmiękczający woskowinę olej z oliwek oraz antyseptyczny olejek miętowy. Taki skład gwarantuje zarówno oczyszczanie, nawilżenie jak i działanie przeciwzapalne. Trzeba jednak pamiętać, że produkty do czyszczenia uszu nie są wskazane w przypadku chorób skórnych, perforacji błony bębenkowej czy po zabiegu drenażu błony bębenkowej.

Preparat do czyszczenia uszu dla dzieci

Czyszczenie ucha u dziecka stanowi niełatwe zadanie, a jest kluczowym zabiegiem w profilaktyce zapaleń uszu. U małych dzieci rzadko obserwuje się nadmiar woskowiny i wystarcza odpowiednia higiena ucha zewnętrznego. Tutaj jednak uwaga na tradycyjne mydło - może utwardzać woskowinę. Jeśli jednak zajdzie potrzeba wyczyszczenia kanału słuchowego, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na składniki preparatu do czyszczenia uszu dla dzieci. Stawiamy na produkty naturalne, zarówno w przypadku sprayów, jak i patyczków. Znakomicie sprawdzą się patyczki z bawełny organicznej Patyczki bambusowe do uszu z bawełny organicznej - Humble 100 szt, dają gwarancję czystego składu, bez pozostałości pestycydów i środków ochrony roślin.

Filtruj według

Artykuły higieniczne typ

Artykuły higieniczne typ

arrow_drop_down arrow_drop_up

Pojemność

Pojemność

arrow_drop_down arrow_drop_up

Cena

Cena

arrow_drop_down arrow_drop_up
  • 6,00 zł - 12,00 zł

Marka

Marka

arrow_drop_down arrow_drop_up