Stawy
Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Stawy

Naturalne środki przeciwzapalne na stawy

Zwykło się uważać, że dolegliwości ze strony stawów to domena ludzi starszych. Jednak kłopoty z układem ruchu dotykają osób w różnym wieku, co wcale nie dziwi, gdy zdamy sobie sprawę, że w naszym ciele znajduje się ponad 180 połączeń stawowych. Przyczyny takich dolegliwości mogą być bardzo różne: reumatyzm, artretyzm, choroby zakaźne i autoimmunologiczne czy przebyte kontuzje.

Raz uszkodzony przez chorobę lub uraz staw regeneruje się z trudnością i nigdy nie jest już całkowicie sprawny. Takim sytuacjom oczywiście najlepiej zapobiegać, wzmacniając układ ruchu poprzez sport, odpowiednie żywnie jak również dedykowane stawom suplementy diety. Szeroki wybór środków na stawy w formie doustnej znajdziesz tutaj: Jakie suplementy diety na stawy i kości?.

Zazwyczaj kiedy ból i zapalenie już się pojawia, chcemy pomóc sobie jak najszybciej, idealnie bez udziału agresywnych leków. Wówczas  z pomocą przychodzą naturalne środki przeciwzapalne na stawy w formie maści i olejów, które nie tylko stanowią nośnik dla aktywnych substancji roślinnych, ale też znakomicie nadają się do rozluźniających i terapeutycznych masaży:

Znaną od wieków i chyba najbardziej popularną rośliną na bóle kostno-stawowe jest Żywokost lekarski. Już sama nazwa wskazuje na niezwykłe właściwości naprawcze, wzmacniające i gojące. Przynosi ulgę i wspomaga regenerację w złamaniach, zwichnięciach, zwyrodnieniach czy bólach kręgosłupa. Możesz skorzystać z jego dobroczynnego działania stosując Olej żywokostowy z gojnikiem Astron z dozownikiem 100ml. Preparat jest wzbogacony o wyciąg z przeciwzapalnego gojnika, co potęguje terapeutyczne działanie, jednocześnie na tyle łagodne dla skóry, że możesz go stosować wielokrotnie w ciągu dnia.

Jeśli nie odpowiada Ci forma oleju, wypróbuj jedną z dostępnych w naszej ofercie maści:
- Maść czarci pazur z żywokostem i MSM FarmVix 100ml na stawy i kręgosłup lub
- Maść na stawy i kręgosłup - czarci pazur, żywokost i MSM FarmVix 150ml.
To produkty o maksymalnie prostym składzie równocześnie oferujące korzyści z kilku składników leczniczych. Prócz żywokostu znajdziesz w nich siarkę MSM oraz ekstrakt z Czarciego Pazura. Jest to kolejna popularna roślina, na której bazują naturalne środki przeciwzapalne na stawy. Ma ona bardzo silne działanie wyciszające wszelkie zapalenia, co stanowi ogromne wsparcie w walce z reumatyzmem, boreliozą czy artretyzmem. Jeżeli zależy Ci na produkcie oferującym czysty ekstrakt z tego zioła polecamy Maść z czarciego pazura wg receptury Medin Terra FarmVix 150ml.

W kontekście leczenia chorób stawów często pojawia się wspomniana siarka MSM. Jest to organiczna, łatwo przyswajalna form pierwiastka odpowiadająca za zmniejszenie dolegliwości bólowych, obrzęków i sztywności stawów. Można stosować ją:
- doustnie w postaci suplementów: Suplementy diety siarka tabletki,
- zewnętrznie.

Pacjenci stosujący środki z MSM polecają chwalą sobie preparat do samodzielnego sporządzania maści:
- Żel DMSO 50% z aloesem - ChemWorld 190ml odczynnik chemiczny
- Żel DMSO 70% z aloesem - ChemWorld 190ml odczynnik chemiczny


W naszej ofercie środków przeciwzapalnych na stawy znajdziesz też Maść z omułka zielonowargowego, produkt bogaty w minerały usprawniające funkcjonowanie stawów i kwasy omega- 3. Wybierając produkt pamiętaj, aby zapoznać się z jego składem i zaleceniami, tym sposobem zapewnisz sobie optymalne korzyści ze stosowania.

Filtruj według

Postać kosmetyku

Postać kosmetyku

arrow_drop_down arrow_drop_up

Pojemność

Pojemność

arrow_drop_down arrow_drop_up

Cena

Cena

arrow_drop_down arrow_drop_up
  • 13,00 zł - 96,00 zł

Marka

Marka

arrow_drop_down arrow_drop_up