Bor
Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Bor

Bor suplementy diety

Powszechnie występujący w przyrodzie bor należy do pierwiastków śladowych. Zapewne przez ten fakt nie jest tak medialnie popularny i wypromowany jak magnez czy żelazo i niewiele mówi się o suplementach boru, a szkoda, bo pełni on niezwykle ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu. Ludzkie ciało gromadzi bor głównie w śledzionie, przytarczycach i kościach, a jego nadmiar jest szybko wydalany głównie z moczem. Mimo niewielkiego zapotrzebowania stosunkowo łatwo doprowadzić do niedoborów tego mikroelementu.

Suplementy boru będą szczególnie polecane osobom z niewystarczającą podażą produktów roślinnych w diecie i spożywających produkty mocno przetworzone, bo to właśnie pokarmy roślinne są jego głównym naturalnym źródłem. Kolejną grupą narażoną na braki tego elementu są osoby cierpiące na zaburzenia wchłaniania i przyjmujące leki zobojętniające kwasowość treści żołądka.


Bor wpływa na metabolizm i dostępność wielu witamin i minerałów. Pomaga w usuwaniu i przeciwdziała nadmiernemu gromadzeniu się fluoru w organizmie. Reguluje gospodarkę wapniowo-fosforową poprzez zapobieganie nadmiernemu wydalaniu wapnia z przewodu pokarmowego. Wydłuża czas dostępności witaminy D i odpowiada za utrzymanie prawidłowego stężenia miedzi i magnezu.


Suplement diety bor będzie bardzo przydatny w przypadku osób zmagających się z problemami natury neurologicznej, jak zaburzenia pamięci i koncentracji, osłabienie funkcji kognitywnych czy upośledzenie koordynacji ruchowej i szybkości reakcji na bodźce. Bor, jak również inne tabletki na pamięć i koncentrację potrafią w łatwy sposób poprawić i usprawnić funkcjonowanie komórek mózgu i układu nerwowego.

Sprawność motoryczna zdaje się być w dużym stopniu zależna od boru, ponieważ pierwiastek ten wpływa też na zdrowie i mineralizację kości, wzmacnia i buduje mięśnie, zapobiega stanom zapalnym stawów. Z tego względu suplement diety bor może okazać się kluczowym dla osób uprawiających wyczynowe sporty, ale także dla kobiet w okresie okołomenopauzalnym, kiedy kości narażone są na zmiany osteoporotyczne. Panie powinny zwrócić uwagę na suplementy z borem z jeszcze jednego względu. Otóż element ten jest odpowiedzialny za produkcję i normalizację poziomu estrogenów. Więcej produktów wspierających kobiece zdrowie znajdziesz pośród naturalnych środków na menopauzę. Również męska gospodarka hormonalna i testosteron są zależne od właściwego poziomu bromu w organizmie.

Suplementy z borem mogą okazać się rozwiązaniem problemów dla osób cierpiących z powodu trudno gojących się ran. Wśród wielu właściwości boru wymienia się bowiem zmniejszenie stanów zapalnych, przyspieszenie gojenia, działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Bardzo ciekawą właściwością tego pierwiastka jest róznież działanie grzybobójcze, mowa tutaj także o lekoopornych, nawracających infekcjach powodowanych przez Candida Albicans.

Szerokie spektrum działania boru sprawia, że objawy jego niedoboru często bywają mylone z brakami innych pierwiastków i witamin. Warto rozważyć przyjmowanie suplementów z borem, jeśli standardowa suplementacja nie przynosi poprawy następujących objawów:
    • pogorszenie funkcji umysłowych i pamięci,
    • zaburzenia hormonalne,
    • zwyrodnienie i zapalenia stawów,
    • reumatyzm i osteoporoza,
    • skłonność do infekcji grzybiczych, bakteryjnych i wirusowych,
    • zaniżony poziom insuliny i hormonów tarczycy,
    • nadmierna potliwość,
    • pogorszenie stanu skóry, wypryski. Sprawdź też witaminy na skórę, włosy i paznokcie..

Nie istnieją oficjalne wytyczne dotyczące dawkowania boru i przyjmuje się, że dzienna, bezpieczna dawka tego mikroelementu wynosi 20mg. Objawy przedawkowania stwierdzano przy dobowej podaży powyżej 100mg, były to głównie bóle brzucha, biegunki, drgawki i niepokój. W przypadku dzieci dzienne zapotrzebowanie jest na tak niskim poziomie (0,5 do 3,5 mg), że nie zaleca się im stosowania suplementów boru. Na liście przeciwwskazań do suplementacji są także kobiety ciężarne, pacjentki z endometriozą i nowotworami kobiecymi oraz osoby z niewydolnością nerek.

Bor suplement cena

Jeśli borykasz się z którymś z powyższych symptomów, sprawdź dostępną u nas gamę preparatów, tym bardziej, że cena boru w zestawieniu z brakiem konieczności ciągłego stosowania sprawia, iż stosunkowo niskim kosztem można ułatwić pracę swojemu organizmowi. W naszej ofercie znajdziesz:

- standardową formę tabletek w produkcie Aliness Bor 3 mg kwas borowy Aliness 100 tabletek, bor w łatwo przyswajalnej, naturalnej formie kwasu borowego.

Dla osób niechętnych łykaniu tabletek polecamy do wyboru:

- Bor - Puromedica kwas borowy 50ml krople lub Bor - Puromedica kwas borowy 100ml krople, łatwe w użyciu krople z wygodnym aplikatorem.

Szczegóły dotyczące dokładnych składów, gramatury i ceny boru znajdziesz w opisach produktów. Nie wahaj się i już dziś wybierz opcję odpowiednią dla siebie.

Filtruj według

Postać suplementu

Postać suplementu

arrow_drop_down arrow_drop_up

Cena

Cena

arrow_drop_down arrow_drop_up
  • 24,00 zł - 38,00 zł

Ilość sztuk w opak.

Ilość sztuk w opak.

arrow_drop_down arrow_drop_up

Marka

Marka

arrow_drop_down arrow_drop_up