Jod
Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Jod

Suplementy diety jod

Nadmorskie sanatorium i paczka soli - to chyba pierwsze skojarzenia, jakie pojawiają się w głowie w temacie suplementcji jodem. Większość z nas przypomina sobie o niej, gdy media podnoszą kwestie katastrof nuklearnych, a szkoda, bo bez tego pierwiastka nie ma mowy o jakiejkolwiek równowadze w organizmie.

Właściwości lecznicze jodu są bardzo szerokie. Zachęcamy do przeczytania na naszym blogu artykułu Jod - pierwiastek, który chroni zdrowie i życie.

Suplementacja jodem

Jod należy do grupy mikroelementów. Znajdziemy go w glebie, powietrzu, ale przede wszystkim w morskiej wodzie i morskich organizmach. Przeciętny ludzki organizm zawiera ok. 30 mikrogramów jodu, z czego aż 75% zgromadzone jest w tarczycy. Nie mamy możliwości wytwarzania tego mikroelementu, dlatego konieczne jest dostarczanie go z zewnątrz. To natomiast może stanowić wyzwanie, ponieważ produkty spożywcze bogate w jod, jak morskie ryby czy glony, nie są powszechnie dostępne i popularne. Dodatkowo Polska należy do obszarów, na których notuje się jego niedobór. Suplementacja jodu jest na tyle ważną kwestią, że w 1997 ustawowo nakazano obowiązek jodownia soli kuchennej. To jednak nie rozwiązuje problemów z niedoborem i w dobie epidemii chorób tarczycy stosowanie suplementów diety z jodem staje się koniecznością. Dzienne zapotrzebowanie dla osób powyżej 12 roku życia określa się na poziomie 150 mikrogramów, przy czym wzrasta ono do 250 mikrogramów w przypadku ciężarnych.

Jakie suplementy diety z jodem

Ludzkie ciało może wchłaniać jod poprzez skórę, drogi oddechowe i układ pokarmowy. Niewątpliwie nadmorskie spacery wydają się być przyjemniejsze niż podanie jodu w tabletkach bez recepty, jednak stopień wchłanialności zdecydowanie przemawia na korzyść doustnego podania suplementu diety z jodem. Wybierając jod lek bez recepty warto zwrócić uwagę na postać chemiczną, w jakiej jest zamknięty, ponieważ w tym przypadku, w przeciwieństwie do wielu innych pierwiastków, najlepszym źródłem jest postać nieorganiczna - niezwiązany, wolny jod, gotowy do działania w organizmie. Dla wielu osób z uwagi na preferencje istotna będzie też forma suplementu diety z jodem.

Jod w tabletkach bez recepty

Najpopularniejszym wyborem zdają się być tabletki z jodem bez recepty. Najłatwiej je aplikować i sprawdzają się w codziennym, zabieganym życiu. Jeśli dodatkowo zależy Ci na wysokiej dawce, koniecznie sprawdź dostępny w naszym sklepie preparat Jod Aliness (jodek potasu 400mcg ) - 200 tabletek. Za niewielką cenę dostajesz aż 200 tabletek z jodem bez recepty - łatwo przyswajalny jodek potasu w podwójnej dawce! Mamy też Jod BIO Aliness z ekologicznej algi. Jeżeli natomiast łykanie kapsułek sprawia Ci trudność, nie martw się, jod w tabletkach bez recepty nie jest naszą jedyną opcją. Koniecznie zapoznaj się z Jodadrop Aura Herbals 4 formy jodu w kroplach, płynny preparat z wygodnym aplikatorem zawierający cztery łatwo wchłanialne nieorganiczne sole jodu.

Jod w tabletkach na co pomaga

Jod w tabletkach na co pomaga? - można zatem zapytać, skoro jego dodawanie do środków spożywczych reguluje nawet ustawa? Jod odgrywa kolosalną rolę w organizmie człowieka. Jest silnym przeciwutleniaczem niezbędnym do produkcji wielu hormonów regulujących genezę, wzrost i rozwój tkanek i narządów. Jego obecność jest konieczna w przebiegu niemal wszystkich procesów metabolicznych organizmu. Jod w tabletkach na co pomaga jeszcze? Umożliwia prawidłowy rozwój intelektualny, odpowiada za sprawny umysł i zdolności poznawcze. Poznaj też inne suplementy na pamięć. Zdecydowana większość jego funkcji jest bezpośrednio powiązana z rolą, jaką odgrywa w pracy najistotniejszego gruczołu dokrewnego - tarczycy.

Tabletki z jodem na tarczycę bez recepty

Niedoczynność gruczołu tarczowego dotyka aż 6% populacji zachodniego społeczeństwa. Tarczyca stanowi swoiste centrum dowodzenia wszystkimi procesami zachodzącymi w ludzkim ciele, jod z kolei jest najważniejszym składnikiem jej głównych produktów: tyroksyny (T4) i trójjodotyroniny (T3). Stosowanie tabletek z jodem na tarczycę bez recepty można w takiej sytuacji uznać za działanie profilaktyczne.

Hormony tarczycowe odpowiedzialne są za przebieg i regulację wszystkich etapów przemiany materii, w tym zwiększają syntezę białka odpowiadając za wzrost i budowę organizmu. Jeżeli zatem obserwujesz u siebie niewyjaśnione wahania masy ciała, pogorszony stan skóry, włosów i paznokci, a wyniki laboratoryjne nie wskazują jeszcze niedoczynności, tabletki jodowe bez recepty mogą okazać się remedium na Twoje dolegliwości.

Niewydolność tarczycy wiąże się również z ciągłym uczuciem zimna, zmęczeniem, otępieniem, brakiem energii i siły mięśniowej. Te objawy to również efekt niewystarczającej ilości hormonów, które biorą udział w procesie wytwarzania energii, odpowiadają za utrzymanie stałej temperatury ciała. Wzbogacenie diety o tabletki jodowe bez recepty pomoże w walce z nieprzyjemnymi dolegliwościami dostarczając ciału budulca niezbędnych hormonów. Należy przy tym pamiętać, aby przyjmowany preparat zawierał wystarczające dawki substancji w łatwo wchłanialnej formie. Zatem jak stosować jod w tabletkach i jaki stosować? Najlepiej sprawdzą się preparaty o standaryzowanym składzie. Standaryzacja ekstraktów gwarantuje deklarowaną ilość substancji czynnej, a naturalne pochodzenie sprzyja absorpcji.

Jod w tabletkach jak stosować

Prócz wspomnianego stężenia czy formy, warto zwrócić uwagę także na inne przyjmowane substancje, mogące zaburzyć lub korzystnie wpłynąć na wchłanianie tabletek jodowych. I tak na przykład suplementacja witaminami B czy selenu polepszy biodostępność jodu. Natomiast czynniki takie jak: zbyt duża ilość wapnia w wodzie pitnej, spożywanie nadmiernej ilości surowych warzyw kapustnych, obecność chloru i sodu w pożywieniu zmniejszy jego wchłanialność.

Suplementację tabletkami jodu bez recepty warto skonsultować z lekarzem specjalistą. Zwłaszcza, jeśli niedoczynność wynika z choroby autoimmunologicznej lub mamy do czynienia z nadczynnością tarczycy.

Jod w tabletkach dla dzieci

Specyficzną grupę w suplementacji jodem stanowią dzieci. Wynika to z roli, jaką pełni ten pierwiastek już na etapie życia płodowego. Jego niedobór prowadzi do rozwoju wad poznawczych i kretynizmu u dzieci. Jod w tabletkach dla dzieci korzystnie wpływa na rozwój umysłowy, procesy pamięciowe i rozwój intelektualny. Ważne, aby pamiętać, że jod w tabletkach dla dzieci przyjmowany powinien być w nieco innych gramaturach, niż w przypadku dorosłych. Mowa tutaj o dawkach rzędu 90 mikrogramów do 6 roku życia i 120 mikrogramów między 6 a 12 rokiem życia. Jod zawierają również multiwitaminowe i multimineralne suplementy dla dziecka.

Bez względu na wiek, wszyscy jesteśmy narażeni na niedobór drogocennego jodu. Rozważna i regularna suplementacja tym pierwiastkiem życia jest na szczęście łatwa i powszechnie dostępna. Sprawdź, jakie preparaty oferujemy w naszym sklepie i już dziś zadbaj o swoją tarczycę!

Filtruj według

Postać suplementu

Postać suplementu

arrow_drop_down arrow_drop_up

Cena

Cena

arrow_drop_down arrow_drop_up
  • 19,00 zł - 54,00 zł

Ilość sztuk w opak.

Ilość sztuk w opak.

arrow_drop_down arrow_drop_up

Pojemność

Pojemność

arrow_drop_down arrow_drop_up

Marka

Marka

arrow_drop_down arrow_drop_up