Dla kobiet w ciąży
Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Dla kobiet w ciąży

Najlepsze suplementy dla kobiet w ciąży

Dla organizmu kobiety ciąża to istna rewolucja i oczywistym jest, że należy wówczas w szczególności zadbać o dostarczenie budulców, energii, witamin i minerałów. Nic więc dziwnego, że przyszłe mamy chcą stosować możliwie najlepsze suplementy dla kobiet w ciąży w celu uniknięcia jakichkolwiek komplikacji. Suplementy diety dla kobiet ciężarnych należą do najczęściej przyjmowanych środków leczniczych w zachodnim społeczeństwie, szacunki mówią, że jest to zakres między 78% a 98% przyszłych mam. Trzeba jednak zwrócić uwagę, iż nie wszystkie dostępne na rynku preparaty nadają się na suplement diety w ciąży. Istnieje szereg wytycznych określających wymogi dotyczące składników i proporcji. Według najnowszych danych w najlepszych suplementach dla kobiet w ciąży nie może zabraknąć DHA, kwasu foliowego, jodu czy witaminy D3. Kwasy omega-3 są bardzo ważnym składnikiem dla wielu obszarów naszego organizmu, są to doskonałe suplementy na układ krążenia - pomaga normować ciśnienie krwi i minimalizuje wystąpienie chorób układu krwionośnego.

Najlepsze witaminy dla kobiet w ciąży

Bez wątpienia dobre witaminy dla kobiet w ciąży będą zawierały także inne komponenty, przydatne zwłaszcza w dobie przemysłowej żywności i powszechności niedoborów. W idealnej sytuacji zestaw najlepszych witamin dla kobiet w ciąży powinien być dostosowany do wieku, sytuacji ekonomicznej i aktywności przyszłej mamy. Prócz tego, zgodnie z rekomendacjami ginekologów, wybór najlepszych witamin dla kobiet w ciąży powinien być zawsze konsultowany z lekarzem. Tutaj szczególnie warto zwrócić uwagę na żelazo, którego suplementacja zależy ściśle od stanu zdrowia pacjentki. Nie wolno też zapominać, że witaminy w ciąży to tylko część sukcesu, ponieważ o wzbogacenie diety warto zadbać już na etapie planowania potomka.

Witaminy dla planujących ciążę

Preparaty z witaminami dla planujących ciążę to świetne rozwiązanie dla pań, które chcą uniknąć problemów z wyrównywaniem wszelkich niedoborów jeszcze przed kluczowym momentem. Pojawia się jednak pytanie: od kiedy brać witaminy w ciąży? Otóż według specjalistów suplementację powinniśmy rozpocząć już na etapie planowania powiększenia rodziny, idealnie od dwóch do trzech miesięcy przed. W składzie składzie witamin dla planujących ciążę nacisk kłaść należy na witaminę D3, kwas foliowy i w szczególnych przypadkach żelazo. W naszym sklepie znajdziesz wiele dedykowanych kobietom produktów, które pomogą Ci doprowadzić poziom istotnych mikro i makroskładników do pożądanego. Idealnym preparatem jest Prena Care START dla kobiet planujących ciążę. Mało tego, producent przygotował produkt również dla mężczyzn starających się o potomka: Prena Care START dla mężczyzn - suplement usprawnia funkcje rozrodcze organizmu, zwiększa płodność i poprawia libido.

Suplementy diety dla ciężarnych

Stosowanie suplementów diety dla ciężarnych uchroni panie przed niedoborami, które mogą mieć katastrofalne skutki zarówno dla samej mamy jak i dla dziecka. I tak na przykład braki kwasów DHA mogą doprowadzić do przedwczesnego porodu i sprzyjają rozwojowi depresji poporodowej, podobnie zaniżony poziom witaminy D3, która wpływa również na masę urodzeniową dziecka. W składzie dobrych suplementów diety dla ciężarnych znajdzie się również szereg witamin i minerałów odpowiadających za równowagę hormonalną (selen czy jod) oraz sprawność systemu nerwowego, jak witaminy z grupy B. Jeśli szukasz kompleksowego zestawu, zapoznaj się koniecznie z Prena Care COMPLETE dla kobiet w ciąży i karmiących Aliness innowacyjny preparat pokrywający w całości dzienne zapotrzebowanie na niezbędne składniki.   

Witaminy i suplementy dla kobiet przed ciążą

Nieodzowną witaminą dla kobiet przed ciążą jak i w jej trakcie jest tzw. witamina B9, czyli kwas foliowy. Odpowiada on przede wszystkim za syntezę DNA i podział komórkowy, prawidłowe kształtowanie cewy nerwowej zarodka, a co za tym idzie, za cały układ nerwowy malucha. Zapobiega również anemii u przyszłych mam. Wielu specjalistów zaleca przyjmowanie go wszystkim kobietom będącym w wieku produkcyjnym. Dobre suplementy dla kobiet przed ciążą powinny zawierać go w łatwo przyswajalnej formie, dlatego w naszej ofercie znajdziesz metylowany kwas foliowy - Kwas foliowy Aliness, 100 tabletek każda w dawce pokrywającej aż 300% dziennego zapotrzebowania. Jest to szczególnie ważna witamina dla kobiet przed ciążą, które należą do grupy zagrożonej niedoborami folianów. Mowa tutaj o cukrzykach, pacjentkach przyjmujących leki przeciwpadaczkowe, bardzo popularną dziś metforminę, stosujących używki, cierpiących na schorzenia nerek, wątroby, zaburzenia wchłaniania.

Witaminy i suplementy dla kobiet po ciąży

Chwila, gdy maluch przychodzi na świat zmienia wszystko, również ciało mamy przechodzi kolejną, dużą rewolucję. Witaminy dla kobiet po ciąży są kluczowym elementem w odbudowie organizmu, wspierają też kolejny ogromy wydatek energetyczny, jakim jest produkcja pokarmu. Na ogromy już wysiłek nakładają się jeszcze wahania hormonalne, zaburzenia nastroju. Z tego właśnie względu skład suplementów dla kobiet po ciąży należy wzbogacić o jod, nie tylko wpierający laktację, ale przede wszystkim głównodowodzącą hormonami tarczycę. Pokaźną dawkę łatwo przyswajalnego jodku potasu znajdziesz w dostępnym u nas preparacie Jod Aliness (jodek potaasu 400mcg). Duże opakowanie z pewnością zaspokoi zapotrzebowanie na ten kluczowy pierwiastek. Niebagatelne znaczenie dla młodych mam ma też wygląd ich ciała, stan skóry, włosów. To z kolei bezpośrednio wiąże się z samooceną i ma ogromny wpływ na nastrój, a szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko, dlatego każda suplementacja witaminami dla kobiet po ciąży będzie miała sens i długofalowe, pozytywne skutki.

Jeśli nadal zastanawiasz się, jakie brać witaminy w ciąży, czy na jakie suplementy dla kobiet starających się o dziecko zwrócić uwagę, zapoznaj się koniecznie ze szczegółowymi opisami dostępnych u nas produktów. Z pomocą przyjdą Ci preparaty dedykowane oczekującym mamom oraz te z kategorii suplementy diety multiwitamina

Filtruj według

Postać suplementu

Postać suplementu

arrow_drop_down arrow_drop_up

Cena

Cena

arrow_drop_down arrow_drop_up
  • 19,00 zł - 60,00 zł

Ilość sztuk w opak.

Ilość sztuk w opak.

arrow_drop_down arrow_drop_up

Vege

Vege

arrow_drop_down arrow_drop_up