Witamina C
Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Witamina C

Witamina C suplement diety

Dla ludzi i niektórych zwierząt witamina C jest niezbędna do życia, ponieważ bierze udział w wielu procesach biochemicznych decydujących o kondycji organizmy.  Trudno o uzyskanie odpowiedniego jej poziomu  tylko ze spożywania  warzyw i owoców, ponieważ jest  nietrwała  i szybko ulega  utlenianiu, szczególnie wskutek wysokiej temperatury (obróbki termicznej). Ważna jest zatem suplementacja. Suplementy z witaminą C występują pod różną postacią - rozejrzyj się po sklepie i wybierz najlepszą dla siebie.

Suplementacja witaminy C - wskazówki

Dla osób zdrowych możliwe jest zapewnienie odpowiedniej dawki poprzez spożywanie produktów bogatych w witaminę C (warzyw, owoców, podrobów). Natomiast jeżeli występują jakiekolwiek oznaki chorób (wewnętrznych lub skórnych), niezbędna jest suplementacja witaminy C dostarczająca większych dawek. Przyjmowanie witaminy C suplementu jest nawet bezpieczniejsze, ponieważ mamy pewność, jaką dawkę przyjęliśmy. Niestabilność tej witaminy wpływa na proces suplementacji jeszcze z innej strony: lepiej przyjmować mniejsze dawki częściej, niż większą dawkę np,. jednorazowo. W przypadku częstszego przyjmowania organizm lepiej ją spożytkuje.
Dawki suplementacji witaminy C należy przyjmować zgodnie z referencyjną wartością spożycia. Równocześnie należy pamiętać, że dawki terapeutyczne są znacznie większe, ich działanie szersze i skuteczniejsze, ale w takich przypadkach należy prowadzić suplementację pod okiem specjalisty.  

Na co witamina C - wielokierunkowe działanie

Na co witamina C jest najlepsza? Suplementy z witaminą C są niezwykle ważne dla osób cierpiących na nadciśnienie, stany zwyrodnieniowe kości i stawów, zmagających się z nowotworami i problemami skórnymi. Witamina C bez recepty jest bardzo aktywna biologicznie, działa wielokierunkowo. Zobacz, jakie korzyści może przynieść suplementacja witaminy C:
- jest silnym przeciwutleniaczem (wraz z witaminą E, którą potrafi aktywować, wymiana z organizmu wolne rodniki),
- ułatwia wchłanianie żelaza,
- aktywuje niektóre hormony, enzymy i neuroprzekaźniki
- pozwala na zachowanie prawidłowego stanu tkanki łącznej, która odpowiada za spajanie innych tkanek, zapewnia podporę narządom i ochrania je.
- wzmacnia mięśnie i kości
- wzmacnia też zęby i chroni je, zabijając bakterie wywołujące próchnicę
- jest niezbędna do produkcji kolagenu (bardzo ważnego białka strukturalnego, które odpowiada za dobrą kondycję kości, stawów i skóry),
- skraca czas przeziębień
- zmniejsza ryzyko wystąpienia i łagodzi przebieg chorób wirusowych (np. duże dawki witaminy C pod postacią askorbinian potasu złagodził przebieg COVID-19 i poprawiły saturację),
- duże dawki wykazują działanie toksyczne na komórki rakowe niektórych typów nowotworów,
- przyspiesza gojenie się ran.
- zmniejsza ryzyko zapadnięcia na choroby układu krążenia.

W przypadku, gdy kondycja Twojego ciała nie jest najlepsza, sięgnij po szczegółowe opracowania zastosowania witaminy C bez recepty oraz potrzebnych dawek i sprawdź, na co witamina C może Ci pomóc najbardziej. A czy zastanawiałaś / zastanawiałeś  się kiedyś,  jaka najlepsza witamina C będzie dla Ciebie i Twojej rodziny? Sprawdź poniżej - posiadamy w ofercie różne formy.

Witamina C jaka najlepsza bez recepty? Liposomalna, w proszku, a może żelki?

Witamina C suplement diety występuje pod różnymi postaciami. Znajdziesz u nas nie tylko witamina C tabletki (które występują również w formie do ssania), ale także w proszku, w kapsułkach, w żelkach wraz z cynkiem oraz w formie liposomalnej (płyn w butelce lub w saszetkach). Do wyboru, do koloru:

1. Formuła liposomalna:

Liposol Aliness - liposomalna witamina C 1000 - zamknięcie witaminy w cząsteczkach lipidowych pozwala na sprawną i skuteczną wchłanialność przy jednoczesnej ochronie żołądka i jelit - ta formuła nie podrażnia!

Liposomalna witamina C 1000mg z rutyną - Visanto 30 saszetek - nowy wymiar suplementacji! Witaminę możesz przyjmować wszędzie, nie tylko w domu. Zabierz saszetkę do pracym, na wakacje czy  w podróż służbową i ciesz się dobrą formą!

2. Witamina C suplement w proszku

Witamina C Aliness buforowana Plus -  proszek 250 g - dwie formy witaminy C,, bioflawonoidy (z ekstraktu z gorzkiej pomarańczy), acerola, rutyna i hesperydyna - bogactwo składników dla zdrowia i energii komórek.

3. Witamina C suplement diety w formie żelków i pastylek:

Witamina C do ssania dla dzieci - Visanto 100 pastylek - wysoka zawartość witaminy, a do tego ekstrakt z aceroli i dzikiej róży.

Acerola ze stewią Aliness - wyciąg z aceroli i dzięki temu naturalna witamina C w tabletkach do ssania.

Która z oryginalnych form przypadła Ci do gustu najbardziej? Jeżeli jednak  wolisz  bardziej tradycyjną  postać, zobacz, jakie kapsułki i witaminę C w tabletkach mamy na stanie:

 Witamina C tabletki - moc klasyki

Rozwój technologiczny pozwala na opracowywanie wciąż nowych receptur. Każdy klient ma szerokie pole decyzyjne, jeśli chodzi o wybór postaci leku czy suplementu. W doborze kieruje się różnymi kryteriami, co nie zmieni faktu, że najbardziej uniwersalną i najporęczniejszą formą suplementacji są tabletki i kapsułki. I dlatego nie może ich zabraknąć w ofercie Zdrowersow:

Witamina C Plus Aliness Acerola Rutyna - Aliness 100 kapsułek - kapsułki standardowej wielkości, bardzo łatwe do połknięcia. Produkt z najwyższej półki: zawiera dwie bardzo dobrze przyswajalne formy witaminy c: kwas l-askorbinowy i  L-askorbinian sodu oraz bogactwo innych składników.

Jaką najlepszą witaminę C wybierasz?

Filtruj według

Postać suplementu

Postać suplementu

arrow_drop_down arrow_drop_up

Cena

Cena

arrow_drop_down arrow_drop_up
  • 11,00 zł - 98,00 zł

Ilość sztuk w opak.

Ilość sztuk w opak.

arrow_drop_down arrow_drop_up

Vege

Vege

arrow_drop_down arrow_drop_up

Pojemność

Pojemność

arrow_drop_down arrow_drop_up

Marka

Marka

arrow_drop_down arrow_drop_up