Enzymy trawienne
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Enzymy trawienne

Enzymy trawienne suplementy

Enzymy trawienne to naturalne substancje umożliwiające rozkład i tym samym wchłonięcie związków odżywczych. Produkowane są przez nasz organizm i bytujące w nim symbiotyczne bakterie obecne są w każdym odcinku układu pokarmowego. Każdy gruczoł trawienny produkuje inny enzym trawienny, jednak trzeba wiedzieć, że wzajemnie się one uzupełniają, a niedobór któregokolwiek, zakłóca lub uniemożliwia pracę kolejnych. Efekt takich zaburzeń zna chyba każdy z nas: niestrawność, uczucie ciężkości w żołądku, zgagi i wreszcie uciążliwe wzdęcia. Niedobory enzymów są pośrednim skutkiem przewlekłego stresu, przeciążenia układu trawiennego nieodpowiednią dietą, czy też niedoczynnością tarczycy. Skutkiem powyższych dochodzi do: niedokwaśności żołądka, wszelkich chorób wątroby lub niewydolności trzustki. Zanim jednak usuniemy pierwotną przyczynę problemów, możemy pomóc sobie enzymami suplementami. Jest to bardzo pomocna strategia, ponieważ odpowiednie trawienie, to odpowiednie odżywienie niezbędne w procesie każdego leczenia. Zapraszamy również do działu Suplementy diety na jelita i trawienie, gdzie znajdziesz wiele skutecznych preparatów regulujących proces trawienia.

Substancje obecne w enzymach trawiennych suplementach pochodzą najczęściej z roślin lub mikroorganizmów. Najbardziej wskazane jest sięganie po preparaty wieloskładnikowe, ponieważ w ten sposób ułatwiamy pracę całemu układowi trawiennemu, nie tylko gruczołom, ale również jelitom i mikroflorze. Świetnie sprawdzi się w tej roli dostępny w naszej ofercie Digest Spectrum trawienie - Enzymedica 30 kapsułek. Suplement ten jest w szczególności dedykowany osobom z licznymi nietolerancjami pokarmowymi. Białka i cukry mleczne, wileocukry owocowe, gluten, zboża, czy duża ilość błonnika nie będą już stanowiły powodu do niepokoju. Ponadto Digest Spectrum pomoże również w trawieniu białek i tłuszczy.

Jeśli największym wrogiem Twojej diety są rośliny strączkowe i kapustne, koniecznie sięgnij po Bean Assist na wzdęcia - Enzymedica 30 kapsułek. Zawarta w tym suplemencie alfa galaktozydaza umożliwia rozkład wielocukrów obecnych w kapuście czy fasoli, które, jeśli nie zostaną rozłożone przez enzym, będą stanowić pożywkę dla bakterii, czego efektem będzie fermentacja w jelitach i wzdęcia.

Zwolennikom preparatów roślinnych polecamy kapsułki Bromelaina Aliness z papainą  - zawarte w nim enzymy pochodzą z ananasa i papai, i umożliwiają trawienie białek. Co więcej, środek jest wolny od laktozy, glutenu, soi czy GMO. Ten zestaw enzymów suplementów polecany jest też osobom zmagającym się z zaleganiem nadmiernej wydzieliny w drogach oddechowych i cierpiącym na RZS.

Filtruj według

Cena

Cena

arrow_drop_down arrow_drop_up
  • 41,00 zł - 65,00 zł

Ilość sztuk w opak.

Ilość sztuk w opak.

arrow_drop_down arrow_drop_up

Marka

Marka

arrow_drop_down arrow_drop_up