Superfoods
Pokazano 1-27 z 27 pozycji

Superfoods

Superfoods lista

Lista superfoods systematycznie się wydłuża. Wszystko dzięki szeroko zakrojonym badaniom naukowym nad zastosowaniem i właściwościami zdrowotnymi kolejnych to produktów spożywczych:
- z jednej strony powraca się do dawnych tradycyjnych roślin (jak np. Czosnek, siemię lnianie) i formalnie potwierdza się ich prozdrowotne, od dawna ludowo znane działanie,
- z drugiej strony poznawane i badane są nowe produkty, jeszcze do niedawna mało znane a teraz bardzo popularne, jak np., maca, spirulina,  chlorella, chia czy jagody acai.

Superfoods lista zawiera następujące produkty:
a) algi, zielenice: spirulina, chlorella,
b) zielonolistne, kapustne warzywa: liście botwinki, rukiew wodna, szpinak, cykoria, pietruszka, szczypiorek, jarmuż, liście mniszka lekarskiego, rukola, brokuły,  brukselka, kalarepa, cebula, por, czosnek
c) pomarańczowo-czerwone warzywa i owoce: papryka, marchew, pomidor, dynia, rokitnik,
d) owoce jagodowe: jagody, borówki, żurawina, truskawki, jeżyny, maliny, acai lub goi,
e) nasiona, ziarna, pestki, orzechy: siemię lniane, kakao, chia,
f) inne: imbir, naturalny młody jęczmień, kurkuma.

I tę superfood listę można naprawdę mocno wydłużyć… Superfood - co to tak naprawdę jest?

Superfood co to?

Chwytliwe hasło? Na pewno, bo superfood to termin wymyślony przez ludzi biznesu dla lepszych zysków. A co to oznacza dla Klientów? Definicji jest dużo. Zebrawszy wszystkie najważniejsze aspekty „superjedzenia” - na pytanie: co to superfood - można odpowiedzieć tak: superfoods to produkty bogate w różnorodne wartości odżywcze poprawiające samopoczucie i  przynoszące korzyści zdrowotne, których obecność i właściwości są potwierdzone badaniami naukowymi (ten ostatni czynnik jest niezbędny do wprowadzenia produktu na rynek pod hasłem superfood).

Superfood na co dzień

Powyższe informacje dowodzą, że wielu z nas stosuje superfood na co dzień! Bo okazuje się, że zwykły czosnek, cebula, por czy buraki mogą okazać się superjedzeniem :-)

A których superfoods na co dzień nie spotkamy w naszej rodzimej kuchni? Np. nasion chia, które z powodzeniem wielu zastępuje siemieniem lnianym, spiruliny czy chlorelli. Pytanie, czy warto taki superfood na co dzień wprowadzać do swojego menu? Sprawdźmy!

Spirulina w tabletkach

Spirulina w tabletkach to nazwa zwyczajowa alg Arthrospira platensis przygotowanych do spożycia w wygodnej formie – bogactwo białka, składników mineralnych (m.in. molibden, potas, selen, cynk czy wysoko przyswajalne żelazo), witamin i 8 niezbędnych dla naszego organizmu aminokwasów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi sięga po spirulinę w tabletkach w celu wzmocnienia organizmu. Poza tym spirulina w tabletkach lub w proszku posiada wiele właściwości – zachęcamy do zapoznania się z nimi na kartach produktów:
- duże opakowanie: https://zdrowersi.pl/1708-spirulina-hawajska-pacyfica-180-tabletek-500mg-aliness.html
- mniejsze opakowanie: https://zdrowersi.pl/1709-spirulina-hawajska-pacyfica-90-tabletek-500mg-aliness.html

Spirulina działanie

Dobrej jakości spirulina może przynieść wiele korzyści zdrowotnych dla organizmu. Przyjmowana regularnie i w odpowiednich ilościach pomaga:
- w zahamowaniu rozwoju miażdżycy,
- w detoksie wątroby, oczyszczeniu organizmu z toksyn,
- w unormowaniu poziomu glukozy,
- w uzyskaniu odpowiedniego poziomu energii,
- w podniesieniu odporności (stymuluje układ immunologiczny, zwalcza wirusy i patogeny),
- w uzyskaniu lepszych wyników krwi (stanowi wsparcie przy anemii),
- w regulacji wielu procesów biochemicznych,
- w zmniejszeniu objawów alergicznych.
Jak widać, spirulina działanie ma bardzo szerokie. Wszystko dzięki temu, że posiada tak odżywczy skład i wiele związków mających ogromny wpływ na zdrowie organizmu.

Spirulina cena

Spirulina – cena bywa różna. Wszystko zależy od jakości surowca: czystości, pochodzenia oraz od ogólnej jakości i wielkości produktu. W naszym sklepie znajdziesz spirulinę w tabletkach i spirulinę w proszku – obydwa typy w mniejszym i większym opakowaniu. Jedno jest ważne -  cena spiruliny jest adekwatna do korzyści, jakie może nieść dla organizmu!