Siarka
Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Siarka

Suplementy diety siarka tabletki

Siarka należy do pierwiastków biogennych. Zarówno organizmy roślinne jak i zwierzęce nie mogą się bez niej obyć. Stanowi ona podstawę części aminokwasów i wielu związków istotnych dla metabolizmu: witamin, enzymów i hormonów. Ponadto, ma silne właściwości przeciwbakteryjne i grzybobójcze oraz pełni istotną rolę w procesie oczyszczania wątroby ze związków szkodliwych jak nikotyna, alkohol czy metale ciężkie. Ze względu na to ma ogromny wpływ na budowę i funkcjonowanie organów i ogólnie pojęty stan zdrowia.

W ciele przeciętnego człowieka znajduje się ok. 150mg siarki, co stanowi 0,25% masy ciała, z czego największą koncentrację znajdziemy w skórze, chrząstkach i ścianach naczyń. W związku z jej powszechnym występowaniem w codziennych pokarmach teoretycznie nie grożą nam niedobory. Dlaczego zatem znaczna część populacji doświadcza skutków deficytu i sięga po tabletki z siarką?

Siarka organiczna w tabletkach

Okazuje się, że powszechnie występujący pierwiastek nie jest łatwo przyswajalny, jeśli nie dostarczamy go do organizmu w postaci związków organicznych, najlepiej w formie określanej jako MSM. Taka postać siarki występuje naturalnie w pożywieniu, jednak jest niezwykle delikatna i łatwo ulega zniszczeniu w procesach obróbki i konserwacji żywności. Dodatkowo ulega naturalnej degradacji w procesie trawienia, przez co dostarczenie organizmowi odpowiednich dawek wymaga uzupełnienia diety siarką organiczną w tabletkach.

Siarka w postaci MSM jest łatwo rozpuszczalna w wodzie, co bezpośrednio przekłada się na wchłanianie w układzie pokarmowym, do tego nie wykazuje dużej podatności na rozpad w wysokich temperaturach. Ponadto,  witamina A, C, D, E, selen, magnez i koenzym Q10 wykazują synergiczne działanie wobec siarki, dzięki czemu możemy dodatkowo zwiększyć jej biodostępność. Warto przy tym zaznaczyć, że suplementacja tabletkami siarkowymi jest wyjątkowo bezpieczna. Nadmiar siarki jest bowiem systematycznie wydalany wraz z moczem i nie stanowi ona zagrożenia toksycznego. Do tej pory nie są znane szkodliwe skutki nadmiaru tego pierwiastka w ustroju. Znacznie łatwiej o stan deficytu.

Oficjalnie nie posiadamy wytycznych dotyczących norm dziennego zapotrzebowania na siarkę. Zwykło się uważać, że pokrycie dziennej podaży na białko równa się pokryciu zapotrzebowania na siarkę. Jednak to nie tylko błędy żywieniowe prowadzą do deficytów, ale również czynniki takie jak: stosowanie używek, zwłaszcza tytoniu i alkoholu, skażenie i kontakt z metalami ciężkimi czy kontakt z promieniowaniem jonizującym. Zwiększone zapotrzebowanie na siarkę notuje się również, gdy choruje wątroba, wśród pacjentów z RZS, nowotworami, chorobą wieńcową i po zawale serca. 

Siarka w tabletkach właściwości

Jako pierwiastek biogenny siarka stanowi fundament dla wszystkich organizmów żywych. Buduje, oczyszcza i umożliwia funkcje i procesy życiowe, a wszystko to dzięki wszechstronnym właściwościom siarki. Stanowi przede wszystkim budulec dla aminokwasów (metionina, tauryna, cysteina) i tym samym białek, w tym keratyny, elastyny i kolagenu. Odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie i powstawanie tkanek łącznych takich jak chrząstki i ścięgna. Jej deficyt często przejawia się schorzeniami układu ruchu, a tabletki siarkowe, jak i kąpiele siarczkowe, stosowane są w profilaktyce i leczeniu chorób stawów, rwy kulszowej i barkowej, zwichnięć czy po zabiegach ortopedycznych.

Siarka organiczna odgrywa istotną rolę ochronną w organizmie. Ma właściwości bakteriobójcze, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne, dzięki czemu wspiera układ immunologiczny. Aktywnie uczestniczy też w procesie usuwania mykotoksyn z organizmu i wiąże metale ciężkie, umożliwiając ich wydalenie. Dzięki temu stanowi ogromne wsparcie dla pracy wątroby. Dodatkowo uczestniczy w produkcji kwasów żółciowych. Na tym jednak kluczowe znaczenie organicznej siarki się nie kończy. Jest niezbędna w regulacji gospodarki cukrowej (wchodzi w skład insuliny), regulacji ciśnienia krwi (buduje heparynę), wpływa na procesy zapamiętywania i reguluje neuroplastyczność (jest budulcem neuroprzekaźnika o nazwie kwas glutaminowy).

Tabletki z siarką na trądzik

Dzięki swoim przeciwzapalnym i naprawczym właściwościom siarka od lat jest znana i stosowana w kosmetologii i dermatologii. Pozwala na utrzymanie dobrej kondycji włosów, skóry i paznokci. Jednak stosując środki kosmetyczne zapominamy, że najważniejsze jest uzupełnienie niedoborów pierwiastka wewnątrz organizmu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku chorób skóry, stanów zapalnych i trądziku. Stosowanie tabletek z siarką na trądzik dzięki działaniu przeciwbakteryjnemu pozwoli pozbyć się przyczyny dolegliwości, a przeciwzapalne i odbudowujące działanie siarki pomoże usunąć zaczerwienienia i ewentualne blizny. Dodatkową korzyścią będzie ujędrnienie i uelastycznienie skóry. Wybierając tabletki z siarką na trądzik koniecznie upewnij się, że wybierasz preparat z siarką organiczną. W naszej ofercie znajdziesz:

- MSM siarka organiczna Aliness 180 tabletek,

- MSM Siarka Organiczna w proszku Aliness 250g proszek;

Produkty o najlepszej biodostępności w wygodnej do podania formie. Bez względu na to, którą wybierzesz, masz gwarancję najwyższej jakości i czystego składu, czyli clean label.

Filtruj według

Postać suplementu

Postać suplementu

arrow_drop_down arrow_drop_up

Cena

Cena

arrow_drop_down arrow_drop_up
  • 44,00 zł - 45,00 zł

Ilość sztuk w opak.

Ilość sztuk w opak.

arrow_drop_down arrow_drop_up