Witalność i Energia
Pokazano 1-40 z 47 pozycji

Witalność i Energia

Suplementy diety na energię

Dopada Cię częste zmęczenie i nie pamiętasz już, jak to było mieć mnóstwo energii? Twój organizm nie potrafi sprawnie zregenerować się po zarwanej nocy albo intensywnym treningu… A czy wiesz, że dobrze dobrany suplement diety dodający energii jest w stanie odmienić Twoje życie?

Suplementy a energia - przyczyny braku energii życiowej

Powodów spadku witalności i braku energii może być bardzo wiele: od sezonowych przesileń, zaburzenia rytmu dobowego po poważne choroby. Dlatego zanim przystąpimy do przyjmowania preparatów, które dodadzą sił i zwiększą wydolność fizyczną, należy wnikliwie przyjrzeć się swoim nawykom. Zweryfikuj poniższe aspekty codziennego funkcjonowania i sprawdź, który z czynników może być powodem spadku formy, niskiej wytrzymałości fizycznej, czy po prostu chronicznego zmęczenia:
- zbyt późne chodzenie spać (organizm nie ma możliwości na pełną regenerację, przez co Tobie brakuje sił witalnych),
- zaburzenia rytmu okołodobowego (praca zmianowa, nieregularne pory aktywności i snu - to rozstraja organizm i procesy w nim zachodzące. Przyczynia się to do zaburzeń snu, a nawet chorób),
- nadużywanie multimediów (długotrwałe wpatrywanie się w ekran telewizora, komputera czy telefonu - szczególnie w porze wieczornej lub nocnej),
- brak aktywności fizycznej (choćby zwykłe spacery - dotleniają mózg, przyspieszają krążenie obwodowe krwi),
- brak zbilansowanej diety i niezdrowe nawyki żywieniowe (nieregularne, zbyt obfite posiłki obciążają układ pokarmowy, powodują ociężałość, znużenie i brak sił),
- nadmierne spożywanie słodyczy (dodają energii na bardzo krótko. Potem przychodzi spadek poziomu energii i zmęczenie),
- przewlekły stres lub nagłe ostre sytuacje stresowe (gdy miną, potrafią spowodować nagłą senność i niemoc - efekt “wypompowania”),
- braki witaminowe (suplementy dodające energii to najczęściej naturalne preparaty, których nie należy się obawiać!)
- nadużywanie alkoholu, spożywanie narkotyków, przyjmowanie lekarstw, np. niektórych leków przeciwhistaminowych i przeciwkaszlowych,
- choroby: anemia, bezdech senny, choroby nerek, cukrzyca, depresja, fibromialgia, przewlekłe infekcje i choroby (np. obturacyjna choroba płuc), otyłość, zaburzenia pracy tarczycy, zapalenia jelit. W przypadku powyższych schorzeń lub innych stwierdzonych chorób powodujących m.in. zmęczenie, należy być pod stałą opieką lekarza. Natomiast jeśli zauważasz sprawę, którą możesz zająć się samodzielnie, działaj! I wspomagaj się witaminami dającymi energię.

Co mogę zrobić dla polepszenia formy?

Jeśli widzisz, że któryś z powyższych punktów opisuje Twoją sytuację, zastanów się, jak możesz zadziałać. Cztery podstawowe obszary, które najczęściej wymagają “naprawy” to:
1. zdrowy sen (odpowiednia liczba godzin i jakość snu). Sprawdź, jakie suplementy diety na lepszy sen posiadamy w naszej ofercie.
2. aktywność fizyczna (apetyt rośnie w miarę jedzenia - zacznij od niewielkich dawek, a zapragniesz więcej!).
3. indywidualnie dobrana dieta (dopasowana do Twojego trybu życia, z odpowiednią ilością posiłków i dawką poszczególnych składników odżywczych).
4. uzupełnienie braków witaminowych (sprawdź swoje niedobory i dobierz odpowiednie preparaty, również suplementy diety na energię).

Przyjmowanie witamin dodających energii może Cię wspomóc w powrocie do pełnej formy: witaminy na energię i substancje czynne zawarte w suplementach na energię wspomogą i przyspieszą wzrost sił witalnych, zwiększą poziom energii, ale nie zrobią za Ciebie wszystkiego. Dobrym przykładem są kulturyści czy crossfitowcy, którzy dbają o dietę, dużo trenują i wkładają mnóstwo wysiłku w osiągnięcie dobrych wyników, a przy tym stosują preparaty na przyrost masy czy zwiększenie wydolności fizycznej, jak np. PQQ Aliness. Obydwa cele łączy w sobie Betaina HCL Aliness. Ważne znaczenie dla poziomu energii życiowej ma także koenzym Q10 i spirulina Aliness. W sytuacji doraźnej potrzeby świetnie sprawdzi się  kofeina z guaraną.

Jakie witaminy na energię i koncentrację?

Są nie do przecenienia… Jakie witaminy dodają energii? To bardzo ważne pytanie, bo dobrze dobrane witaminy i minerały są w stanie zadziałać cuda! Aminokwasy kojarzą nam się najczęściej z osobami chodzącymi na siłownie. A to błąd, bo regulują wiele podstawowych procesów zachodzących w naszym organizmie: regenerują komórki, regulują procesy hormonalne, stanowią materiał budulcowy. Są potrzebne do produkcji enzymów, hormonów i płynów ustrojowych. Są ogromnie ważne dla układu nerwowego! Wnikają do naszych komórek i usprawniają ich pracę. A jakie witaminy dodają energii? Witaminy z grupy B (B complex) doskonale sprawdzają się jako tabletki na regenerację układu nerwowego, polepszają parametry życiowe, stabilizują emocje, a przy tym doskonale sprawdzają się jako witaminy na energię i koncentrację. Już po kilku tygodniach stosowania witamin dodających energii jest się innym człowiekiem - energicznym i pełnym ikry! Sporządź listę dokuczających Ci objawów, porównaj z właściwościami poszczególnych witamin, minerałów i aminokwasów, i wybierz odpowiednie suplementy diety dodające energii.  

Odżywki na siłę i energię - wprowadzimy w przyszłości…

ale posiadamy całkiem niezłe zaplecze suplementów diety. Jakie witaminy na energię, poza aminokwasami i witaminami z grupy B, możesz jeszcze kupić u nas w sklepie? Zapoznaj się z poniższą ofertą. Pod poszczególnymi linkami znajdziesz krótkie opisy i szczegółowe cele, które pomagają osiągnąć witaminy na więcej energii:

Czarny czosnek Aliness - pobudza, a do tego posiada cechy afrodyzjaku! Na szczęście jest bezwonny. Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe, warto, aby znalazł się na liście "Suplementy diety na odporność - do kupienia".

Tyrozyna Aliness - doda siły i  energii do ćwiczeń, zwiększy wydolność fizyczną i wzmocni mięśnie.

Ginseng 500 Plus - poprawia kondycję fizyczną, dodaje sił i witalności, zmniejsza poziom zmęczenia. I ciekawe jest to, że z jednej strony dodaje energii, a z drugiej sprawdza się idealnie jako tabletki na stres. Dzieje się tak dlatego, bo zmniejsza poziom kortyzolu we krwi.