Krzem
Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Krzem

Krzem suplement diety

Jeden z najbardziej rozpowszechnionych ziemskich pierwiastków, w dzisiejszych czasach kojarzony raczej ze sztuczną inteligencją i elektroniką niż z właściwościami prozdrowotnymi. Stosowanie krzemu jako suplementu diety pojawia się najczęściej w kontekście kosmetycznym, gdyż wpływa on na kondycję włosów skóry i paznokci (witaminy na skórę, włosy i paznokcie to jedna z naszych kategorii!). Okazuje się jednak, że ten element występuje w organizmie w większym stężeniu niż żelazo czy miedź, jego działanie jest znacznie szersze i przeciętny organizm zawiera go aż 7 gramów! Niestety stężenie tego pierwiastka wraz z wiekiem maleje, co ma niebagatelny wpływ na stan zdrowia. Deficyty objawiają się nie tylko łamliwymi włosami, paznokciami, suchą skórą czy cellulitem. Braki tego pierwiastka w znacznym stopniu pogarszają między innymi stan stawów, kości, zębów czy naczyń krwionośnych. Sprawdź również inne poza krzemem witaminy na stawy i kości.

Jakie suplementy z krzemem wybrać

Najbardziej popularnymi na rynku suplementami krzemu są chyba złożone preparaty dla pań w postaci multiwitamin (sprawdź suplementy multiwitaminy dostępne w naszej ofercie). Oferowane są również płyny, krople, balsamy i ziemie okrzemkowe. Łatwo pogubić się mając tak szeroki wybór, dlatego warto pamiętać o kilku zasadach przy wyborze dobrego i efektywnego suplementu.

Ważne, żeby pierwiastek w stosowanym preparacie pochodził z naturalnego źródła, to w dużym stopniu polepszy dostępność i przyswajalność. W naszym sklepie znajdziesz suplement z krzemem pochodzącym w 100% z wody geotermalnej Pure Silica forte krzem 200mg Geonaturals - Medicaline 500 ml płyn. Produkt o czystym składzie i wygodnej formie pozwoli Ci zadbać o podaż krzemu przez niemal dwa miesiące!

Dzienne zapotrzebowanie na ten pierwiastek jest określone na poziomie 20-30mg, przy czym osobom starszym i kobietom w wieku produkcyjnym zaleca się większe spożycie. Sama suplementacja jest bezpieczna i do tej pory nie stwierdzono przypadków przedawkowania. Ewentualny nadmiar substancji jest usuwany z organizmu wraz z moczem. Należy zwrócić uwagę, że wchłanianie krzemu z jelita cienkiego jest ograniczane przez błonnik, fluorki i magnez, a często obecne w wodzie kranowej aluminium wypłukuje krzem z organizmu.

Suplementy krzemu i ich wpływ na organizm

Powszechność występowania krzemu w naszym otoczeniu nie przekłada się niestety bezpośrednio na jego stężenie w ludzkim ciele. Współczesna dieta i zanieczyszczenie środowiska bardzo sprzyjają niedoborom tego elementu, a te w dotkliwy sposób upośledzają działanie ludzkiego ciała. Wynika to z wszechstronnej roli, jaka krzem pełni w budowie i fizjologii organizmu.

Synteza podstawowych budulców tkanki łącznej takich jak: kolagen, elastyna i kwas hialuronowy nie byłaby możliwa bez obecności krzemu. Dlatego właśnie pierwiastek ten wpływa na stan skóry, paznokci, włosów, chrząstki, kości, naczyń krwionośnych. Zewnętrzne objawy deficytu, często będące kosmetycznymi problemami, to między innymi: łupież, trądzik, trądzik różowaty czy cellulit. Suplementy krzemu pozwolą uniknąć powyższych objawów, ale również takich problemów jak trudno gojące się rany, przedwcześnie siwiejące włosy, infekcje grzybicze skóry i paznokci.

W kwestii infekcji warto zaznaczyć, iż cały układ immunologiczny skorzysta na uzupełnianiu diety w krzem, ponieważ ten poprawia elastyczność naczyń krwionośnych i uczestniczy w budowie sprawnie działających błon śluzowych. Stąd osoby z deficytem często zmagają się z infekcjami dróg oddechowych. Wspomniana elastyczność naczyń krwionośnych to także mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na miażdżycę. Ponad to krzem ułatwia usuwanie pasożytów - dzięki silnym właściwościom odwadniającym niszczy ich powłoki ochronne.

Istotnym argumentem za zasadnością stosowania suplementów krzemu są badania potwierdzające korzystny wpływ tego pierwiastka na stan chrząstki i kości. Będąc budulcem tkanki łącznej krzem ma potencjał naprawczy w chorobach zwyrodnieniowych stawów, jego zwiększona podaż przekłada się na regenerację tkanki chrzęstnej. Co więcej krzem kieruje wapń do kości i zębów, eliminując gromadzenie się go w innych tkankach i wzmacniając układ kostny. Dlatego tak ważna jest jego podaż w profilaktyce krzywicy. Sprawdź, jakie suplementy diety na stawy i kości warto jeszcze przyjmować?

Nie do przecenienia jest również ochronna i oczyszczająca rola krzemu. Dzięki usprawnieniu pracy nerek element ten przyczynia się do oczyszczania organizmu ze szkodliwych substancji, toksyn i złogów. Posiada również zdolność wypłukiwania metali ciężkich z organizmu- na poziomie chemicznym jest antagonistą ołowiu, kadmu i rtęci. Dzięki tym właściwościom usprawnia metabolizm i przyspiesza przemianę materii, jak również usprawnia wchłanianie innych niezbędnych elementów. Suplementy z krzemem mogą ułatwić życie również osobom cierpiącym na alergie, krzem bowiem korzystnie wpływa na zmniejszenie odczynów alergicznych poprzez działanie przeciwzapalne.

Na pozór pospolity krzem okazuje się być niezbędnym elementem układanki ludzkiego organizmu. Warto zainwestować w podstawowy budulec, nawet jeśli jeszcze nie odczuwasz jego braku. Koniecznie zapoznaj się z naszą propozycją i sprawdź też preparaty multiwitaminowe z krzemem.Filtruj według

Postać suplementu

Postać suplementu

arrow_drop_down arrow_drop_up

Cena

Cena

arrow_drop_down arrow_drop_up
  • 19,00 zł - 80,00 zł

Ilość sztuk w opak.

Ilość sztuk w opak.

arrow_drop_down arrow_drop_up

Vege

Vege

arrow_drop_down arrow_drop_up

Pojemność

Pojemność

arrow_drop_down arrow_drop_up

Marka

Marka

arrow_drop_down arrow_drop_up