Zdrowe kości i stawy
Pokazano 1-40 z 40 pozycji

Zdrowe kości i stawy

Jakie suplementy diety na stawy i kości


O kości, mięśnie i stawy należy dbać przez całe życie. Wiek niemowlęcy, okres dzieciństwa i czas dojrzewania niesie ze sobą intensywny rozwój kośćca. Dorosłość powinna być czasem, gdy poprzez dietę i suplementację cementujemy fundamenty gęstych, twardych i elastycznych kości, aby w przyszłości zminimalizować wystąpienie ryzyka bólu kości i choroby stawów. Warto się zastanowić, jakie suplementy diety na stawy i kości zacząć przyjmować. Jesień życia, która przynosi fizjologiczne zmiany w obrębie kośćca, wymaga szczególnej troski o składniki odżywcze wspomagające sprawny układ ruchu.  W tym okresie witaminy na wzmocnienie kości, mięśni i stawów powinny się znaleźć w codziennej diecie.

W zależności od wieku, trybu życia i poziomu aktywności fizycznej zapotrzebowanie na poszczególne składniki aktywne zmienia się. Zapoznaj się z poniższym tekstem, poznaj ofertę Zdrowersów i wybierz dla siebie najlepszy suplement na stawy i kości.

Jakie witaminy na kości? - bo “ja rosnę i rosnę, i niedługo przerosnę…”

Witaminy na kości dla dzieci to na pewno duet D3 + K2. Dlaczego? Z perspektywy dziecięcego organizmu zupełną podstawą budulcową zdrowych kości jest spożywanie wapnia wchłanianego np. z przetworów mlecznych. Warto jednak zwrócić uwagę, że za dostarczanie tego pierwiastka do kości odpowiada witamina K2, a za odpowiednią wchłanialność witamina D3. Jeśli brakuje tych witamin, przyjmowany wapń jest  bezużyteczny, a nawet szkodliwy (przy braku D3 + K2 wapń odkłada się w naczyniach krwionośnych i może doprowadzić do ich zwapnienia).  Biorąc pod uwagę fakt, że kości, stawy, mięśnie, organy i wszystkie układy są ze sobą ściśle powiązane, w przypadku dzieci warto zastanowić się nad szerszą suplementacją i sięgnąć po preparaty multiwitaminowe, jak np. tabletki do ssania Vitamin premium complex dla dzieci od Aliness, które zawierają w sobie również najważniejsze minerały, niezbędne do zrównoważonego rozwoju młodego organizmu, w tym zdrowych kości, stawów i silnych mięśni.  Preparat dostępny jest także w formie proszku. Rozważna suplementacja witamin i minerałów wspierąjaca zdrowy rozwój pomoże uniknąć bólów wzrostowych i na pewno zaprocentuje w przyszłości.

“40 lat minęło jak jeden dzień…”

Przyznaj się, mając 20, 30 lat nie myślało się za dużo o tym, żeby przyjmować suplementy diety na kości albo witaminy na mięśnie i stawy, prawda? Dopiero teraz, gdy pojawiają się pierwsze bóle kręgosłupa, słyszysz “strzykanie w kościach” podczas wstawania albo trzeszczenie w stawach przy kucaniu, zaczynasz zastanawiać się nad kondycją swojego kośćca? Przyjrzyj się poniższym kwestiom. Jeśli któraś z nich dotyczy Ciebie, z troską podejdź do tematu i zajmij się swoim “rusztowaniem” - przecież ma Ci posłużyć jeszcze przez wiele lat:
- dieta z niewielką lub zbyt dużą ilością białka.
- małe ilości wapnia w diecie (dla zdrowia konieczne są wtedy suplementy diety z wapniem lub żywność bogata w ten składnik mineralny),
- brak suplementacji witaminą K2 i D3 oraz suplementami diety na stawy z minerałami, np. z siarką organiczną
- stosowanie diety wegańskiej,
- picie sporej ilości kawy, palenie papierosów, picie alkoholu,
- brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia.

To ostatni moment, aby wyposażyć swój organizm w materiał budulcowy dla gęstych, mocnych i elastycznych kości. Podziękują Ci za to i umożliwią wzięcie dzieci na ręce bez obaw o ból pleców, zabawę w berka bez kontuzji kolana albo skuteczne wyjście na squasha z przyjaciółmi zakończone tym razem bez skręcenia kostki. Poza obowiązkową suplementacją witaminą D3 i K2 warto wspomóc się preparatem MSM siarka organiczna, która pomoże przy bólach kręgosłupa i zmniejszy stan zapalny w stawach. Może zabrzmi  to strasznie, ale “w tym wieku” pora poważnie rozważyć przyjmowanie preparatu, który zawiera witaminy na kości i stawy.

Tabletki na stawy bez recepty

Nie wyobrażasz sobie dnia bez treningu lub biegania przynajmniej kilku kilometrów dziennie? Weekend bez wypadu na ściankę jest czasem straconym? A może początkowa fascynacja crossfitem / siłownią zagościła w Twoim życiu na dobre? Umiarkowana aktywność jest bardzo korzystna dla zdrowia. Pamiętaj jednak, że każde forsowne ćwiczenia, częste i intensywne treningi nadmiernie eksploatują stawy. Jeśli przydarzyło Ci się: nadwyrężenie lub zerwanie ścięgna, naderwanie mięśnia, trzeszczenie w stawach lub ból mięśni, koniecznie dbaj o regenerację, przyjmuj witaminy na stawy kolanowe lub preparat złożony np taki jak Formuła na stawy, który: odbudowuje i chroni chrząstkę, spowalnia procesy zwyrodnieniowe, wzmacnia kości, mięśnie i powięzi. W celu uniknięcia kontuzji i zmniejszenia eksploatacji chrząstki stawowej warto sięgnąć po tabletki na stawy bez recepty z kolagenem i kwasem hialuronowym, jak np. Kolagen Arthro Sprint. W trakcie uprawiania sportu, szczególnie wyczynowego, zwiększa się zapotrzebowanie na składniki witaminowo-mineralne i usprawniające ruchomość stawów. Słuchaj swojego organizmu, przyjmuj wspomagające witaminy na stawy i dostosuj intensywność treningu do aktualnych możliwości fizycznych - unikaj przeciążenia.

“Wesołe jest życie staruszka - gdzie stąpnie, zakwita mu dróżka…”

… o ile dbał wcześniej o swoje kości i stawy! Nie ma siły na fizjologię - jesień życia niesie ze sobą wyeksploatowanie narządu ruchu, niski poziom gęstości i brak elastyczności kości. To sprzyja niestety zwyrodnieniom stawów, bólom reumatycznym i zanikom mazi stawowej. Problem potęguje fakt, że wchłanianie składników odżywczych z pożywienia obniża się. Do tego jakość dostępnego w sklepach pożywienia często budzi wątpliwości - choćby mleko. Sklepowe jest o wiele uboższe w mikroelementy niż to przywożone pod dom przed laty przez mleczarza w szklanych butelkach…

Dlatego Seniorzy potrzebują codziennej zwiększonej suplementacji tabletek na stawy bez recepty oraz witamin na kości, które pomogą uchronić narząd ruchu przed zmianami degeneracyjnymi w kościach i stawach lub zminimalizuje przykre dolegliwości związane z gośćcem, z chorobą zwyrodnieniową.

Jakie witaminy na stawy? Dbamy o stawy przez całe życie

Jakich zasad należy przestrzegać, aby cieszyć się dobrą kondycją kości i stawów?
1. Ćwiczyć: wykonywać aktywność fizyczną wzmacniającą mięśnie i ruchomość stawów, ale najlepiej bez ich obciążenia, np.: aqua-aerobic lub po prostu pływanie, jazda na rowerze, joga, nordic walking, pilates.
2. Stosować zróżnicowaną dietę i utrzymywać prawidłową wagę (właściwe BMI).
3. Przyjmować:
- witaminy na wzmocnienie kości: witaminę D3 i witaminę K2,
- mikroelementy: bor Aliness (zapobiega zwyrodnieniom stawów), krzem, magnez, siarka, selen Aliness (łagodzi objawy reumatoidalnego zapalenia stawów), Kalcium,
- witaminy na stawy i inne substancje wspierające układ ruchu: kolagen, kurkuma (kurkumina), kwas hialuronowy, l-lizyna Aliness (wspiera przy osteoporozie), chondroityna i glukozamina (regenerują i chronią stawy, odbudowują chrząstkę, spowalniają procesy zwyrodnieniowe).
4. Unikać stresu (powoduje silne napięcie mięśni. Długotrwały taki stan może doprowadzić do usztywnienia powięzi i ścięgien).
5. Pamiętać, czego nie lubią stawy:
- długotrwałego siedzenia w bezruchu,
- ciasnego obuwia i częstego chodzenia na wysokich obcasach,
- podnoszenia bardzo ciężkich rzeczy i nierównomiernego rozłożenia ciężaru (istotne podczas dźwigania dużych zakupów).