Witamina K
Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Witamina K

Witamina K suplement diety

K2-MK7- to w ostatnich latach najpopularniejsza forma, w jakiej witamina K suplement występuje w mediach. W rzeczywistości mamy do czynienia z grupą związków rozpuszczalnych w tłuszczach: roślinnym fitochinonem (K1) i menachinonem (K2) wytwarzanym przez naszą florę bakteryjną. Obydwie substancje są kluczowe dla właściwej gospodarki mineralnej organizmu oraz krzepliwości krwi. Jeśli jednak wytwarzamy ją sami, czy zażywanie witaminy K suplementu ma sens? Odpowiedź nasuwa się sama, zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę wyjałowioną, przemysłową żywność i plagę dysbiozy jelitowej, z jaką zmaga się zachodnie społeczeństwo.

Suplementacja witaminy E - zalecenia

Dzienne zapotrzebowanie na witaminę K wynosi odpowiednio 65 mcg dla mężczyzn i 55 mcg dla kobiet. Uzupełnienie diety suplementem z witaminą K jest całkowicie bezpieczne. Na chwilę obecną brak danych naukowych o jej toksyczności, dlatego też nie oszacowano maksymalnego bezpiecznego spożycia. Suplementacja witaminą K przynosi najlepszy efekt w połączeniu z tłuszczami, mimo to związek ten nie odkłada się w wątrobie w znacznych ilościach. Jego nadmiar wydalany jest z organizmu wraz z metabolitami. Przyjmowanie witaminy K suplementu diety ma jednak swoje ograniczenia w przypadku osób przyjmujących leki przeciwzakrzepowe, takie jak warfaryna. W takiej sytuacji pacjent powinien skonsultować suplementację z lekarzem.

Na co witamina K

Powszechnie kojarzona jest ze zdrowiem kości i zapobieganiu osteoporozie, jednak jej znaczenie dla funkcjonowania organizmu jest dużo szersze. Na co witamina K prócz zdrowia układu kostnego pomaga?
- jest niezbędna dla prawiłowego krzepnęcia krwi, uczestniczy w procesie tworzenia aż czterech białek w kaskadzie tego mechanizmu, tym samym zapobiega krwotokom i przyspiesza gojenie ran,
- odpowiada za utrzymanie równowagi gospodarki wapniowej organizmu, co przekłada się nie tylko na zdrowie wspomnianego układu kostnego, ale również układu sercowo-naczyniowego. Zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy ponieważ reguluje proces odkładania wapnia w śródbłonku naczyń krwionośnych,
- wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, dzięki czemu wspomaga znacząco układ odpornościowy,
- w świetle ostatnich badań naukowych ma działanie antynowotworowe, w szczególności w przypadkach raka jajników, piersi, wątroby i jelita grubego.

Witamina K suplement diety będzie szczególnie ważnym uzupełnieniem planu żywieniowego osób cierpiących na problemy jelitowe, zwłaszcza te wynikające z zaburzeń mikroflory, długotrwałej antybiotykoterapii czy problemów z wchłanianiem tłuszczów. Jeśli zmagasz się z nawracającymi krwotokami z nosa, siniakami, krwiomoczem to właśnie suplementacja witaminą K może okazać się rozwiązaniem Twoich problemów. Również pewne aspekty zdrowia pań, jak obfitość miesiączek czy menopauzalna utrata masy kostnej to coś, na co witamina K pomoże. Szczególnie narażone na niedobór są noworodki. Po urodzeniu ich układ pokarmowy nie jest jeszcze zasiedlony przez bakterie syntetyzujące witaminę K, a mleko kobiece zawiera niewielkie ilości tego składnika. Dlatego noworodkom po urodzeniu podaje się profilaktyczną pojedynczą dawkę witaminy K.

Witamina K jaka najlepsza bez recepty

Powszechną praktyką jest parowanie witaminy K bez recepty z witaminą D lub kompleksem ADE. Na liście produktów w sklepie Zdrowersów znajdziesz szeroką gamę suplementów z witaminą K w różnych postaciach, co w zależnosci od Twojego stanu zdrowia, wieku i preferencji pozwoli na decyzję, jaka najlepsza witamina K będzie dla Ciebie.

ADEK Aliness – to rewelacyjna forma dla zabiegancych- wszystkie rozpuszczalne w tłuszczach witaminy w postaci kropli na oliwie extra virigin o czystym, przyjaznym składzie, bez konserwantów i barwników.

Płynną postać mają też pozostałe preparaty tej firmy: Witamina K2 Mk7 20 mcg oraz Witamina K2 z D3 mineralizacja kości. Jeśli interesuje Cię kombinacja witaminy K bez recepty z witaminą D w postaci kropli zerknij także na: Witamina D3 w kroplach i na D3+K2.

Witamina E tabletki

W przypadku ceniących wygodę zapewne sprawdzi się klasyk - witamina K tabletki w postaci praktycznych kapsułek. Chcącym uzupełnić jednie witaminę K polecamy pojedynczy preparat o dużym stężeniu - Witamina K2 Aliness. Jeśli z kolei interesuje Cię produkt złożony, mamy do wyboru dwie propozycje od Osavi:Witamina D3 2000 IU + K2 100 mcg Osavi 60 kapsułek i opakowanie rodzinne Witamina D3 2000 IU + K2 100 mcg Osavi 120 kapsułek.

Krople i witamina K tabletki w formie kapsułek nie sprawdzą się w Twoim przypadku i nadal nie wiesz, jaką najlepsza witaminę K wybrać? Polecamy alternatywne formy:

- spray- Witamina D3+K2- Osavi spray dosutny miętowy

- wiekoskładnikowe saszetki Bio farmacja Wapń z fosforem D3K1 na kości, nerwy, krzepliwość krwi.

Bez względu na to, na który preparat się zdecydujesz, pamiętaj, że zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, a przy dzisiejszym tempie życia każda suplementacja ma sens. Więcej informacji dotyczących poszczególnych suplementów znajdziesz w opisach produktów.

Filtruj według

Postać suplementu

Postać suplementu

arrow_drop_down arrow_drop_up

Cena

Cena

arrow_drop_down arrow_drop_up
  • 23,00 zł - 64,00 zł

Ilość sztuk w opak.

Ilość sztuk w opak.

arrow_drop_down arrow_drop_up

Vege

Vege

arrow_drop_down arrow_drop_up

Pojemność

Pojemność

arrow_drop_down arrow_drop_up

Marka

Marka

arrow_drop_down arrow_drop_up