Układ moczowy
Pokazano 1-22 z 22 pozycji

Układ moczowy

Suplementy na układ moczowy - ważne dla prawidłowego pełnienia jego funkcji


Pęcherz, cewka moczowa, moczowody i nerki - elementy dróg moczowych, które działają nieustannie. Ciało ludzkie składa się w ponad 60% z wody, a więc mają co robić:
- filtrują krew w celu pozyskania z niej wartościowych substancji (jest to proces resorpcji, podczas którego w organizmie zatrzymywane są cenne składniki),
- usuwają zbędne i toksyczne substancje (m.in. mocznik, nadmiar soli, niepotrzebne produkty przemiany materii),
- regulują poziom płynów ustrojowych, np. wody, elektrolitów.
W związku z powyższymi funkcjami układ moczowy wpływa również na inne ważne procesy:
- reguluje ciśnienie tętnicze,
- zmienia parametry krwi (m.in. ilość czerwonych krwinek),
- reguluje poziomu pH (równowagi kwasowo-zasadowej).

Każda infekcja dróg moczowych zaburza ich pracę. Ale prawda jest taka, że odpowiednimi nawykami i higieną, właściwą dietą i suplementami na układ moczowy czy tabletkami na pęcherz jesteśmy w stanie skutecznie zapobiegać stanom zapalnym i zakażeniu układu moczowego.

Tabletki na układ moczowy - gdy pojawia się ból i pieczenie…

O kondycji naszych dróg moczowych nie myślimy do momentu, gdy nie zacznie nas coś boleć… A choroby układu moczowego niosą ze sobą wiele przykrych i bolesnych dolegliwości: niemożność oddania moczu, silne pieczenie w cewce moczowe, przerywany strumień moczu, częstą potrzebę oddawania moczu (częstomocz), krwiomocz, ból brzucha, gorączkę, zaburzenia mikcji. Jeśli wystąpią, reaguj szybko! Rozpocznij kurację i zaopatrz się w dobre tabletki na układ moczowy.

Najczęstsze choroby dróg moczowych, którym jesteśmy w stanie przeciwdziałać zdrowymi nawykami i z którymi poradzą sobie tabletki na częste oddawanie moczu oraz suplementy na układ moczowy to: kamica dróg moczowych (objawy: krwiomocz, pieczenie podczas oddawania moczu, bolesne parcie na pęcherz, ból w prąciu); kolka nerkowa, ZUM (zakażenie układu moczowego), zapalenie pęcherza moczowego (częste oddawanie moczu o intensywnym zapachu, silna, uporczywa potrzeba oddawania moczu); zapalenie cewki moczowej, odmiedniczkowe zapalenie nerek. Jeśli jednak infekcja jest poważna, towarzyszy jej gorączka, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Dlaczego ja?

W przypadku wystąpienia objawów wskazujących na zakażenie układu moczowego, a tym bardziej na nawracające ZUM, warto przeanalizować, czy w sposobie funkcjonowania i codziennych nawykach jest coś, co można zmienić, aby zahamować rozwój bakterii? Na pewno warto zainwestować  w dobre tabletki na zapalenie pęcherza bez recepty. Oto lista spraw i czynności, które zwiększają ryzyko wystąpienia zakażenia układu moczowego:
a) picie zbyt małej ilości płynów (zagęszczenie moczu),
b) wstrzymywanie moczu,
c) intensywne współżycie (stosunki, po których występują otarcia, podrażnienia),
d) stosowanie antykoncepcji dopochwowej,
e) zaniedbywanie higieny lub nadmierna pielęgnacja miejsc intymnych (stosowanie preparatów niszczących ochronną florę bakteryjną, wprowadzanie środków czyszczących do wnętrza pochwy),
f) uwarunkowania genetyczne.

Tabletki na zapalenie pęcherza moczowego bez recepty - w jaki sposób dbać o drogi moczowe?

Jeśli chcesz uchronić się przed zakażeniem układu moczowego lub zadbać o to, by schorzenie nie powróciło po raz kolejny, warto stosować się do poniższych wskazówek.
1. Pij dużo wody - przyjmuje się, że należy spożywać około 0,5 litra więcej niż wydalamy moczu, więc ok. 2,5l dziennie.
2. Pij codziennie sok z żurawiny lub przyjmuj suplementy na układ moczowy z ekstraktem z żurawiny - nie pozwala bakteriom na przywieranie do błony śluzowej dróg moczowych.
3. Nie wstrzymuj moczu. Skorzystaj z toalety w chwili, gdy czujesz pierwszą potrzebę. Odwlekanie może spowodować cofnięcie się moczu do moczowodu i namnażanie bakterii.
4. Wypróżniaj pęcherz do końca. Warto nawet wstać i usiąść na toaletę ponownie, aby ewentualne resztki moczu napłynęły do ujścia cewki.
5. Utrzymuj właściwą higienę miejsc intymnych, na którą składa się:
- codzienne mycie narządów płciowych, dodatkowo przed współżyciem,
- podcieranie się w kierunku od cewki moczowej do odbytu - unikniesz przeniesienia bakterii,
- dokładna higiena sromu i okolic pochwy (ale bez wprowadzania środków myjących do jej wnętrza!).
6. Rozważ zmiany:
- metody antykoncepcyjnej (metody dopochwowe sprzyjają zakażeniom),
- doboru tamponów (ze zwykłych na te z aplikatorem).
7. Przyjmuj suplementy diety - wybierz najlepsze dla siebie tabletki na układ moczowy. Pamiętaj jednak, że tabletki na oddawanie moczu czy suplementy na pęcherz to jeden z punktów właściwego postępowania. Bez stosowania się do pozostałych zasad ich skuteczne działanie będzie osłabione.
8. Reaguj! Zakażenie się rozwija i zajmuje kolejne, wyższe części układu moczowego. Przy pierwszych niepokojących objawach wykonaj badanie moczu i w razie potrzeby udaj się do lekarza.

Preparaty - substancje, które mogą pomóc

W naszym sklepie znajdziesz preparaty na drogi moczowe różnego typu, dostosuj wybór do swoich potrzeb. Choroby układu moczowego objawiają się przeróżnie. Jednym z bardziej dokuczliwych objawów jest częstomocz. Może pojawić się w chwilach silnego napięcia nerwowego i po niedługim czasie minąć, jest wielce prawdopodobne, że wystąpi jako jeden z objawów zapalenia dróg moczowych, ale  może też być przyczyną poważnej choroby. Każda sytuacja wymaga osobnego rozpatrzenia. Ale prawdą jest, że wielu chorobom jesteśmy w stanie zapobiegać lub zatrzymywać ich rozwój np. poprzez przyjmowanie tabletek na częstomocz. Co na układ moczowy, gdy zauważysz pierwsze symptomy zakażenia? Sprawdź, które suplementy na pęcherz lub  tabletki na częste oddawanie moczu bez recepty będą odpowiednie dla Ciebie:   

ostropest i karczoch - duet dobrze znany i ceniony ze względu na pomoc wątrobie - preparaty z tymi składnikami to doskonałe suplementy diety na jelita i trawienie. Posiadają również właściwości moczopędne, regulują pracę nerek i proces wydalania wody z organizmu.

Pro-Cyan Bio-Kult - ekstrakt z żurawiny, dwa szczepy bakterii probiotycznych i witamina A; zapobiega nawrotom zakażeń dróg moczowych i dba o stan ich błon śluzowych. Hamuje rozwój bakterii E.coli. Można podawać dzieciom od 5. roku życia. Preparat 2w1: tabletki na układ moczowy i tabletki osłonowe na jelita.

Uribalans Holistic - tabletki na pęcherz moczowy, które łączą w sobie opatentowany ekstrakt z żurawiny, D-mannozę, bakterie kwasu mlekowego i błonnik o właściwościach prebiotycznych. Preparat chroni drogi moczowe przed zakażeniami i dba o odpowiednią florę bakteryjną organizmu.

Urobiol Biolit - ekstrakt aż 11 ziół na drogi moczowe -  pomogą utrzymać prawidłowy poziom kwasu moczowego, zahamować rozwój szkodliwych drobnoustrojów i utrzymają pęcherz, moczowody i nerki w dobrej formie.

Wierzbownica dla mężczyzn - tabletki na pęcherz bez recepty. Preparat z wyciągiem z wierzbownicy i dodatkiem palmy sabałowej: działa przeciwzapalnie, bakteriostatycznie i przeciwobrzękowo - łagodzi objawy przerostu prostaty (warto więc stosować jako tabletki na prostatę bez recepty).

Zdrowy Pęcherz - tabletki na pęcherz, które zawierają 7 składników naturalnych: pomagają oczyszczać drogi moczowe, wspierają mikroflorę bakteryjną i regulują pracę nerek i pęcherza, regulują usuwanie nadmiaru wody z organizmu.  

Cranberry Swanson - ekstrakt z żurawiny utrudnia bakteriom przyleganie do nabłonka dróg moczowych, a tym samym ich kolonizację. Niezbędny składnik preparatów zapobiegających ZUM (zakażeniom układu moczowego) oraz tabletek na częste oddawanie moczu bez recepty. Przyjmowana regularnie pomaga zapobiegać nawrotom infekcji dróg moczowych.

Mieszanki ziołowe - znajdziesz u nas bogactwo autorskich mieszanek Zielarni Suwalskiej. A wśród nich sprawdzone, skuteczne zioła na układ moczowy:
Dna moczanowa Zielarnia Suwalska
Kamica nerkowa szczawianowa Zielarnia Suwalska
Kamica nerkowa moczanowa Zielarnia Suwalska
Kamica nerkowa fosforanowa Zielarnia Suwalska
Nerki Zielarnia Suwalska
Pęcherz Zielarnia Suwalska
Prostata Zielarnia Suwalska

Co na układ moczowy? Pamiętaj, preparaty na drogi moczowe czy tabletki na częstomocz to tylko jeden element profilaktyki zapalenia pęcherza - skuteczny, ale skuteczniejszy w towarzystwie zdrowych nawyków i właściwej higieny.