Witamina E
Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Witamina E

Witamina E suplement diety

Witamina E to w istocie grupa rozpuszczalnych w tłuszczach związków organicznych o kluczowym znaczeniu dla organizmu. Często jest określana jako "witamina życia" lub "witamina młodości". Nie jest syntezowana w ludzkim ciele, dlatego niezbędne jest dostarczenie jej wraz z pożywieniem. Jednak w dobie industrializacji rolnictwa, przemysłowej produkcji żywności wysoko przetworzonej i tendencji do ograniczania podaży tłuszczów w diecie, konieczne jest przyjmowanie suplementów z witaminą E.  

Suplementacja witaminy E - zalecenia

Rozpuszczalność w tłuszczach oznacza, że najlepiej jest przeprowadzać suplementację witaminą E w trakcie posiłków zawierających tłuszcze waśnie lub przyjmując preparaty z tłuszczowym nośnikiem jak krople czy witamina E tabletki w formie kapsułek. Nadmierne ilości witaminy E kumulują się w nadnerczach i tkance tłuszczowej, mimo to przedawkowanie jest bardzo trudne i suplementacja witaminą E w dawkach poniżej 1000mg dziennie jest uważana za zupełnie bezpieczną. Zaznaczyć jednak należy, że kobiety ciężarne, karmiące oraz osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe oraz z grupy statyn powinny zachować ostrożność i skonsultować przyjmowanie suplementów z witaminą E ze specjalistą.

Na co witamina E

Na co witamina E  ma wpływ? Najczęściej wspominane piękne włosy i promienna cera to niejedyne, a z pewnością nie najważniejsze zalety przyjmowania tej witaminy. Wkomponowana w codzienną dietę witamina E suplement zagwarantuje sprawne funkcjonowanie organizmu w wielu aspektach, ponieważ:
- jest silnym antyoksydantem, zmniejsza negatywny wpływ wolnych rodników, redukuje stres komórkowy, przyspieszając regenerację i spowalniając starzenie komórek,
- bierze udział w przemianach tłuszczów – wpływa na redukcję poziomu "złego cholesterolu" poprzez przyspieszanie jego rozkładu,
- hamuje agregację płytek krwi, zapobiega tworzeniu zakrzepów oraz pomaga przywrócić normalny rytm serca,
- poprawia działanie insuliny i normuje poziom glukozy we krwi,
- zapobiega wadom cewy nerwowej płodu oraz warunkuje prawidłowy przebieg ciąży,
- bierze udział w procesie owulacji, rozwoju komórek jajowych, zagnieżdżaniu zarodka,
- jest niezbędna w przebiegu prawidłowej spermatogenezy,
- pozytywnie działa na układ odpornościowy,
- przyspiesza gojenie ran, wrzodów oraz pomaga zwalczyć efekty promieniowania UV na skórę,
- odpowiada za jakość widzenia.

Trudno wyobrazić sobie pełnię zdrowia bez tej kluczowej substancji. Witamina E suplement diety w szczególności przydatna będzie osobom z celiakią, mukowiscydozą czy chorobami dróg żółciowych, które z uwagi na zaburzenia wchłaniania tłuszczów narażone są na niedobory witaminy życia. Sportowcy również skorzystają na jej uzupełnianiu, gdyż bóle mięśni i ich upośledzone działanie to kolejne, na co witamina E pomaga. Zwiększone zapotrzebowanie na ten składnik diety obserwuje się też u kobiet przyjmujących antykoncepcję hormonalną oraz palaczy.

Witamina E jaka najlepsza bez recepty

Witamina E bez recepty jest często łączona z witaminą A, gdyż zapobiega jej rozkładowi. W ofercie naszego sklepu dostępne są zarówno preparaty łączone jak i samodzielna witamina E suplement diety. Wybór formy witaminy E bez recepty zależy od Twoich preferencji, zdecyduj jaka najlepsza witamina E sprawdzi się u Ciebie:

ADEK Aliness – złożony preparat w postaci kropli w oliwie extra virigin o czystym, przyjaznym składzie, bez konserwantów i barwników. Bezpieczny i odpowiedni dla dzieci.

Natur Planet Witamina E suplement – forma płynna łącząca witaminę E i A w mieszance wysokiej jakości olejów.

Witamina E tabletki

Jeśli z kolei cenisz sobie wygodę i łatwość użytkowania, to wybór witaminy E tabletki będzie najtrafniejszym rozwiązaniem:

Witamina E Aliness, niewielka tabletka w formie łatwej do połknięcia żelowej kapsułki. Duża dawka i ekonomiczne opakowanie sprawią, że z pewnością sprawdzi się w rodzinnej suplementacji.


Czy wiesz już jaka najlepsza witamina E trafi do Twojej apteczki? Więcej danych dotyczących poszczególnych preparatów znajdziesz w opisach produktów, natomiast po ważne informacje, które mogą zwiększyć efektywność Twojej suplementacji, zapraszamy na bloga - Jak łączyć witaminy i minerały? W tym artykule dowiesz się m.in., jakie minerały zwiększają korzystne działanie witaminy E.

Filtruj według

Postać suplementu

Postać suplementu

arrow_drop_down arrow_drop_up

Cena

Cena

arrow_drop_down arrow_drop_up
  • 14,00 zł - 65,00 zł

Ilość sztuk w opak.

Ilość sztuk w opak.

arrow_drop_down arrow_drop_up

Vege

Vege

arrow_drop_down arrow_drop_up

Pojemność

Pojemność

arrow_drop_down arrow_drop_up

Marka

Marka

arrow_drop_down arrow_drop_up