Lepszy wzrok
Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Lepszy wzrok

Suplementy diety na wzrok - tabletki

Preparaty zaproponowane w kategorii “Lepszy wzrok” mają działanie profilaktyczne. Zadaniem suplementów diety na poprawę wzroku jest pomoc w utrzymywaniu dobrej kondycji oczu i zapobieganiu dolegliwościom narządu wzroku wynikającym z:
a) nadmiernego eksploatowania wzroku podczas długiej pracy przy komputerze i absorpcji niebieskiego światła: naprzemienne rozluźnianie i kurczenie się nerwu wzrokowego w celu zogniskowania obrazu, które prowadzi to do przemęczenia oczu, wywołuje nieostre widzenie i ból głowy. Siatkówka zaczyna działać nieprawidłowo, dochodzi do namnażania się wolnych rodników, które mogą spowodować trwałe uszkodzenie wzroku.  
b) niewystarczającej higieny podczas wytężonej i długiej pracy przed monitorem: gałki oczne stają przesuszone, występuje pieczenie, swędzenie oczu, szczypanie - podrażnienie wskutek braku odpowiedniego poziomu nawilżenia
c) narażenia narządu wzroku na zanieczyszczenia i inne trudne warunki (przebywanie w zadymionych pomieszczeniach, słabe światło lub zbyt intensywne oświetlenie).

Tabletki na poprawę wzroku przyniosą korzyści przy jednoczesnym dbaniu o właściwą higienę i regenerację narządu wzroku.Staraj się robić częste przerwy podczas pracy przy komputerze lub ekranami w ogóle; nawilżaj gałki, aby nie doprowadzić do ich przesuszania i podrażnienia; unikaj miejsc, w których jest dużo pyłu i dymu; dbaj o właściwe oświetlenie miejsca pracy. Przestrzeganie tych zasad oraz przyjmowanie suplementów diety na wzrok sprawi, że Twoje oczy odwdzięczą się dobrą kondycją!

Jakie witaminy na poprawę wzroku?

Przyjęło się za naturalne, że pogarszający się wzrok to przypadłość starszego wieku. Zmniejszenie możliwości akomodacyjnych oka zaczynają się już od 40. roku życia! Ostrość zaczyna się rozmywać, zaczynasz oddalać lub przybliżać książkę, gazetę. Przestajesz rozpoznawać znajomych po drugiej stronie ulicy... Jakie witaminy na poprawę wzroku, minerały oraz inne substancje aktywne należy przyjmować, aby opóźnić ten proces?
- witamina A -  jest niezbędna do poprawy ostrości widzenia w warunkach słabego oświetlenia lub w nocy. Uzupełnij swoją dietę o wątróbkę wieprzową, marchewki, jagody, paprykę czerwoną i jajka. Suplementy z witaminą A pełnią także bardzo ważną rolę jako suplementy na włosy, skórę i paznokcie.
- witamina E - musi być na Twojej liście codziennych suplementów, bo dba o stan komórek, kondycję naczyń krwionośnych w gałce ocznej i ma wpływ na ostrość wzroku. Znajdziesz u nas naturalną witaminę E oraz inne suplementy z witaminą E.
Świetnym rozwiązaniem są preparaty, które łączą obydwie witaminy, tak jak Witamina A+E Natur Planet.
- witaminy z grupy B - dbają o kondycję błon śluzowych, nie dopuszczają do przemęczenia i przesuszenia oczu.
- witamina C - hamuje rozwój zaćmy; odpowiada za ukrwienie gałki ocznej. Wykorzystaj do przetworów dziką różę, dereń. Spożywaj czarną porzeczkę, natkę pietruszki, paprykę czerwoną czy chrzan. U nas kupisz witaminę C w proszku, w kapsułkach, w formie pastylek do ssania. Znajdą się też Liposol Aliness (forma liposomalna witaminy C). W ofercie Zdrowersów suplementy z witaminą C mogą się poszczycić różnorodnością - tylko wybrać i przyjmować ;-)
- witamina D - reguluje ciśnienie w gałce ocznej. Przyjmuj tran lub wcinaj rybki. Warto też jeść regularnie jajka i nabiał. Jeśli nie chcesz lub nie możesz, sięgnij po suplementy. W ofercie posiadamy witaminę D3 w kroplach i w kapsułkach.
Należy pamiętać o tym, że poprawę ostrości widzenia utrzymuje się lub odzyskuje przy kompleksowym działaniu: odpowiednią dietą, higieną snu, dbaniem o narząd wzroku jak o każdą inną część ciała. Suplementacja witaminami jest nieodłącznym elementem właściwej pielęgnacji. 

Tabletki na poprawienie ostrości widzenia

Właściwe dawki witamin i minerałów są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. W narządzie wzroku znajdują się pewne substancje, które warunkują właściwe działanie jego części, np. siatkówki czy plamki żółtej. Przemysł tak się rozwinął, że człowiek jest w stanie ekstrahować z roślin i pożywienia również związki endogenne, które potem zamykane są w kapsułki. Dlatego warto sięgać po suplementy diety na wzrok, ponieważ są skarbnicą cennych związków i przy właściwym stosowaniu przynoszą poprawę ostrości widzenia. Tak jest na przykład z:
- luteiną - znajduje się w siatkówce oka; jest bardzo ważna, bo wraz z cynkiem wpływa na właściwe działanie plamki żółtej; produkty spożywcze zawierające dużo luteiny to: jarmuż, szpinak, sałata, brokuły, cukinia ze skórką, dynia, brukselka i groszek zielony. Jeśli nie przepadasz za wymienionymi warzywami, jest alternatywa. Wiele preparatów, również na Zdrowersach, zawierają w składzie luteinę. Tabletki na poprawienie ostrości widzenia z luteiną:

Luteina Aura Herbals - aż 5 substancji czynnych, które zadbają o ostrość widzenia.

Zdrowe oczy - chroni oczy przed działaniem szkodliwych warunków zewnętrznych, niweluje uczucie napięcia i zmęczenia.

Optikan - 4 związki, cynk i witamina C; usprawnia krążenie obwodowe krwi mające wpływ na stan wzroku i słuchu, zapobiega zwyrodnieniom plamki żółtej, hamuje działanie nadmiaru wolnych rodników

Jak widać po składzie powyższych preparatów, poza luteiną są także inne substancje, które wykazują działanie wspierające narząd wzroku. Należą do nich: zeaksantyna, ekstrakt z borówki czarnej, wyciąg z aksamitki wzniesionej, ginkgo biloba, kwasy omega-3. Wspomogą ostrość widzenia, prawidłowe funkcjonowanie plamki żółtej oraz usprawnią krążenie.  

Tabletki na poprawienie ostrości widzenia powinny być przyjmowane regularnie i według wskazań na opakowaniu. Skuteczne tabletki zawierają przynajmniej kilka substancji aktywnych i minimalną ilość związków dodatkowych, które powinny być neutralne dla organizmu. Czuj się bezpiecznie - sklep Zdrowersi oferuje tylko zdrowe preparaty na polepszenie wzroku.

Jakie skuteczne tabletki na poprawę wzroku dla dzieci? 

W przypadku stwierdzonych wad wzroku lub problemów z oczami u najmłodszych, skuteczne tabletki na poprawę wzroku dla dzieci powinien dobrać okulista. Natomiast jeśli u Twojej pociechy nie zostały zdiagnozowane żadne kłopoty ze wzrokiem, a zależy Ci na utrzymaniu prawidłowego rozwoju zmysłu wzroku warto sięgnąć po następujące grupy preparatów:
1. Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, tzw. ADEK., które poza wspieraniem prawidłowego wzroku wpływają korzystnie na zdrowy rozwój zębów i kości, wzmacniają odporność i regulują pracę układu nerwowego.
2. Kwasy omega-3: kwas DHA oraz kwas EPA. Poprawiają wzrok, polepszają koncentrację i zmniejszają podatność na infekcje.

Skuteczne tabletki na poprawę wzroku dla dzieci to jedna z możliwych form wpływania na pozytywne samopoczucie młodych organizmów. Jeśli Twoja latorośl nie przepada za połykaniem tabletek, warto zwrócić się ku formie płynnej, smacznym żelkom lub pastylkom do ssania.

Jeśli wahasz się jeszcze, jakie witaminy na poprawę wzroku wybrać albo po jakie preparaty złożone sięgnąć dla siebie lub członków rodziny, daj znać - chętnie porozmawiamy i pomożemy dobrać produkt.