Bor suplement Formeds 60 kaps. Formeds kwas borowy
Bor suplement Formeds 60 kaps. Formeds kwas borowy

Bor suplement Formeds 60 kaps. kwas borowy 17,2mg

37,49 zł w tym VAT
Z1430
5903148621975

Bor suplement firmy Formeds to kapsułki z kwasem borowym i inuliną. W każdej kapsułce znajduje się 17,2 mg kwasu borowego, co daje 3mg boru. Jest pierwiastkiem śladowym, który od dawna jest stosowany w różnych dziedzinach medycyny ze względu na właściwości antyseptyczne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Suplementację borem należy traktować z ostrożnością.

Więcej szczegółów arrow_drop_down

Bor suplement diety

Cechy produktu:

  • w każdej kapsułce 3mg boru o wysokiej przyswajalności
  • czysta etykieta - bor suplement bez zbędnych dodatków
  • roślinna kapsułka z pullulanu
  • odpowiedni dla wegan

Zalecane dawkowanie i sposób użycia: 1 kapsułka raz dziennie w trakcie posiłku

Składniki: Inulina (korzeń cykorii), pullulan (otoczka kapsułki), bor (kwas borowy).

Składniki zaleceanej porcji dziennej (1 kapsułki):
- Kwas borowy - 17,2 mg
w tym: bor - 3 mg
- Inulina - 320 mg

Zawartość opakowania: 60 kapsułek

Sposób przechowywania: Bor suplement przechowuj w zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chroń przed wilgocią.

Środki ostrożności: suplement diety. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych, nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące bez konsultacji lekarskiej. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Zalecamy zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Producent: FORMEDS Sp. z o.o., ul. Grunwaldzka 184, 60-166 Poznań

Bor suplementacja

Bor suplement diety jest doceniany za swoje potencjalne korzyści zdrowotne, chociaż badania nad jego wpływem na ludzkie zdrowie są nadal w toku. Oto kilka obszarów, na które bor może mieć wpływ i kilka sytuacji, w których warto rozważyć suplementację borem:
1. Bor na stawy i kości: bor jest uważany za ważny składnik dla utrzymania i poprawy zdrowia kości oraz stawów. Może wpływać na metabolizm minerałów takich jak wapń, magnez i fosfor, co jest istotne dla utrzymania mocnych kości i może pomóc w zapobieganiu osteoporozy.
2. Funkcje poznawcze: niektóre badania sugerują, że bor może mieć pozytywny wpływ na funkcje poznawcze, w tym koncentrację i zdolności myślenia. Może to być związane z jego rolą w metabolizmie substancji, które są kluczowe dla funkcjonowania mózgu.
3. Regulacja poziomu hormonów: pierwiastek bor może wpływać na poziom niektórych hormonów w organizmie, w tym estrogenu i testosteronu. Uważa się, że ma to znaczenie w kontekście zdrowia reprodukcyjnego, a także może mieć wpływ na siłę mięśni.
4. Stan zapalny i oksydacyjny: istnieją dowody potwierdzające, że bor może mieć działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające.
5. Infekcje grzybiczne: kwas borowy jest czasami stosowany w postaci roztworów do płukania lub kapsułek dopochwowych przy infekcjach drożdżakowych.
6. Infekcje bakteryjne: dzięki swoim właściwościom antyseptycznym, kwas borowy może być używany w niskich stężeniach do płukania i oczyszczania drobnych ran lub skaleczeń, aby zapobiec infekcjom.
7. Higiena: kwas borowy może być wykorzystywany do zwalczania nieprzyjemnego zapachu stóp, redukując rozwój bakterii i grzybów, które są za niego odpowiedzialne.
Jest ważne, aby pamiętać, że chociaż bor może przynosić korzyści zdrowotne, jego nadmierne spożycie może prowadzić do skutków ubocznych i jest związane z określonym ryzykiem. Zalecane jest konsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji borem, zwłaszcza jeśli przyjmuje się inne suplementy i leki. Jest to niezwykle istotne podczas stosowania wewnętrznego - niewłaściwe dawki mogą prowadzić do poważnych skutków zdrowotnych, w tym zatrucia. Dlatego niezbędne jest, aby stosować go zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Bor skutki uboczne

Bor suplementacja kwasem borowym wymaga przestrzegania określonych zasad bezpieczeństwa. Dotyczy to zwłaszcza czasu kuracji  i dawkowania, ponieważ nadmierna ilość kwasu borowego może być toksyczna i prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, w tym zatrucia. Toksyczność boru może objawiać się różnymi symptomami, takimi jak nudności, wymioty, biegunka, wysypka skórna. Długoterminowe przyjmowanie może prowadzić do problemów zdrowotnych, w tym do niedoborów innych minerałów. Stosowanie kwasu borowego, zwłaszcza w celach suplementacyjnych, powinno być podejmowane z dużą ostrożnością i najlepiej pod nadzorem lekarza.

Parametry

Postać suplementu: kapsułki
Ilość sztuk w opak.: 60
Vege: tak

1 inny produkt w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)
expand_less Powrót do opisu