• Nowy
Likopen suplement
Likopen suplement

Likopen 15mg Yango 90 kaps. Likopen z pomidorów

85,00 zł w tym VAT
Z1513
5904194063467

Likopen z pomidorów w kapsułkach, a w tym przypadku z ekstraktu z pomidorów, to łatwy sposób na dostarczenie organizmowi tej cennej substancji. Warto rozważyć przyjmowanie likopenu suplementu, szczególnie wtedy, jeśli nie przepadasz za popularną pomidorową czy daniami na bazie sosu pomidorowego - likopen jest najlepiej przyswajalny z pokarmów poddanych obróbce termicznej (gotowanie pomaga uwolnić likopen z komórek roślinnych i zwiększa jego biodostępność).

Więcej szczegółów arrow_drop_down

Likopen suplement

Twoje cele:

  • utrzymanie zdrowego serca i układu krążenia
  • zdrowe oczy
  • zachowanie organizmu od stanów zapalnych
  • zachowanie równowagi oksydacyjnej

Cechy produktu:

  • ekstrakt standaryzowany na zawartość min. 5% likopenu
  • odpowiedni dla wegan
  • czysty skład, bez wypełniaczy
  • bez glutenu
  • polska produkcja
  • wyprodukowano z zachowaniem najwyższych rygorów kontroli jakości i utrzymania odpowiedniego stężenia substancji czynnej

Zalecane dawkowanie i sposób użycia: 1 kapsułkę dziennie połknąć i popić dużą ilością wody, po posiłku.

Składniki: ekstrakt z owoców pomidora (Solanum lycopersicum) standaryzowany na zawartość min. 5% likopenu; skład kapsułki: celuloza roślinna.

Składnik aktywny w 1 kapsułce:
Likopen z ekstraktu z pomidorów 15 mg

Zawartość opakowania: 60 kapsułek

Sposób przechowywania: Likopen z pomidorów w kapsułkach przechowuj w suchym i ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępnym dla małych dzieci.

Środki ostrożności: Likopen suplement firmy Yango to suplement diety. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Osoby przyjmujące leki, powinny przed użyciem suplementu skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane dzieciom, kobietom w ciąży i karmiącym. 

Producent: YANGO Sp. z o.o. ul. Granitowa 3/14, 02-681 Warszawa

Co to jest likopen?

Co to jest likopen? Likopen to naturalny związek chemiczny z grupy karotenoidów, który nadaje czerwony kolor wielu owocom i warzywom, takim jak pomidory, arbuzy, różowe grejpfruty i papaje. Likopen jest związkiem dobrze przebadanym. Liczne badania naukowe przeprowadzone na przestrzeni lat dostarczyły obszernych informacji na temat jego właściwości, biodostępności oraz wpływu na zdrowie człowieka. Korzyści zdrowotne wynikające z przyjmowania likopenu są poparte solidnymi badaniami naukowymi. Jednak, jak w przypadku każdego składnika diety, zaleca się spożywanie likopenu w ramach zrównoważonej diety, bogatej w różnorodne warzywa i owoce.

Likopen właściwości

Likopen właściwości ma bardzo zróżnicowane:
- działa silnie antyoksydacyjnie; nadmiar wolnych rodników jest przyczyną wielu chorób, mogą uszkadzać komórki DNA, prowadzić do chorób przewlekłych, takich jak rak czy choroby serca. Likopen neutralizuje wolne rodniki w organizmie.
- właściwości przeciwnowotworowe: badania sugerują, że likopen może zmniejszać ryzyko niektórych rodzajów nowotworów, w szczególności raka prostaty, płuc i żołądka.
- ochrona układu sercowo-naczyniowego: likopen może pomagać w obniżeniu poziomu cholesterolu LDL  i poprawie funkcji śródbłonka, co przyczynia się do zdrowia serca i naczyń krwionośnych.
- ochrona skóry przed promieniowaniem UV: związek ten może chronić skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez promieniowanie ultrafioletowe.
- zdrowie oczu: jako antyoksydant, likopen może chronić przed degeneracją plamki żółtej i innymi chorobami oczu związanymi z wiekiem.
- likopen wspiera układ odpornościowy, pomagając w walce z infekcjami i chorobami,
- spożywanie likopenu może przyczyniać się do obniżenia ciśnienia krwi, co jest korzystne dla osób z nadciśnieniem.

Parametry

Postać suplementu: kapsułki
Ilość sztuk w opak.: 90
Vege: tak

16 innych produktów w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)
expand_less Powrót do opisu