Papierki lakmusowe Dr Jacob's 33 Szt.
Papierki lakmusowe Dr Jacob's 33 Szt.

Papierki lakmusowe do badania zakwaszenia organizmu za pomocą analizy ph moczu Dr Jacob's 33 Szt.

16,90 zł w tym VAT
Z897
4041246500912

Coraz więcej pracy, stresu, szybkich posiłków, kawy, alkoholu? A czasu na odpoczynek brak. Zakwaszenie organizmu to przypadłość częsta i niestety nie pozostająca bez wpływu na zdrowie. Organizm musi bilanować zakwaszenie i radzo sobie za pomocą np. magnezu, wapnia i potasu, ale trzeba zadbać o odpowiedni ich poziom, bądź to za pomocą diety, bądź suplementacji. Czy masz zakwaszony organizm? Łatwo to sprawdzić. Zestaw zawiera 33 testy - papierki lakmusowe do sprawdzania organizmu pod kątem stanu równowagi kwasowo - zasadowej z wysoką dokładnością pomiaru 0,2 pH.

Więcej szczegółów arrow_drop_down

Papierki lakmusowe do badania zakwaszenia organizmu - cechy produktu:

  • ilość testów w opakowaniu: 33
  • zakres pomiaru pH: 5,6 - 8
  • dokładność pomiaru: 0,2 stopnia pH

Sposób użycia: Zbieramy świeży mocz do pojemnika na mocz. Odrywamy papierek lakmusowy i zanurzamy żółte pole wskaźnika na ok. 1 sekundę w moczu. (inną możliwością jest zwilżenie papierka lakmusowego w strumieniu oddawanego moczu). W przeciągu dwóch minut porównujemy kolor na wskaźniku papierka lakmusowego ze skalą kolorów wzornika dołączonego do zestawu i odczytujemy wartość pH moczu.
Ważne - pola wskaźnika nie możemy dotknąć palcami!

Badanie balansu kwasowo-zasadowego organizmu: pH moczu zmienia swoje wartości w ciągu doby i jest to zjawisko naturalne. Stąd jeden lub zaledwie kilka pomiarów okazują się niewystarczające, nie dają pełnego obrazu i błędnie można dojść do wniosku, że organizm jest zakwaszony. Stąd też powinno się wykonywać kilka pomiarów dziennie przez okres przynajmniej jednego tygodnia. Otrzymane wyniki należy wpisać w tabeli i narysować wykres, który należy porównać z wykresem wartości prawidłowych. Broszura z instrukcją, tabelami do nanoszenia pomiarów i przykładowymi interpretacjami wyników jest częścią zestawu. 

Skala pH zawiera się w przedziale od 0 do 14, gdzie pH 0 to odczyn kwaśny, pH 7 odczyn obojętny a 14 to odczyn zasadowy. Należy zaznaczyć, że skala pH jest skalą logarytmiczną o podstawie 10, co oznacza, że ciecz o pH 6 jest dziesięć razy bardziej kwaśna niż ciecz o pH 7. Ciecz pH 5 jest już o 100 razy bardziej kwaśna od pH 7. Jest więc bardzo ważne, żeby kupując papierki lakmusowe do badania zakwaszenia organizmu wybrać te o najlepszej dokładności pomiaru. Papierki lakmusowe do badania moczu oferowane przez sklep internetowy Zdrowersi mają dokładność 0,2 pH, nadają się więc znakomicie do samodzielnego przeprowadzania badań.

Producent: Dr Jacob's

Parametry

Ilość sztuk w opak.: 33

16 innych produktów w tej samej kategorii:

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT, KUPILI TEŻ

chat Komentarze (0)
expand_less Powrót do opisu