Kawon Znamię Kukurydzy 50 g
Kawon Znamię Kukurydzy 50 g

Znamiona kukurydzy Kawon 50g

6,30 zł w tym VAT
Z1421
5907520302049

Znamiona kukurydzy to nic innego jak sterczące nitkowate struktury widoczne na szczycie kolby kukurydzy. W zależności od odmiany rośliny mogą mieć różne odcienie - od złocistych przez czerwone do zielonkawych.

Suszone znamiona kukurydzy cenione są m.in. za właściwości wspomagające pracę układu moczowego, w tym działanie nerek. Działają łagodnie, stanowią bezpieczny dodatek do różnorodnych mieszanek ziołowych.

Więcej szczegółów arrow_drop_down

Znamiona kukurydzy Kawon 50g

Cechy produktu:

  • suszone
  • można stosować samodzielnie lub jako składnik mieszanek herbat ziołowych
  • wykazuje działanie moczopędne

Sposób przygotowania: 1 łyżkę znamion kukurydzy zalewamy szklanką wody, zagotowujemy utrzymując w stanie łagodnego wrzenia przez 5 min i po tym czasie przecedzamy. Pijemy świeżo przygotowany odwar.

Składniki:  Suszone znamię kukurydzy (Maydis stigma)

Waga netto: 50g

Przechowywanie: Suszone znamiona kukurydzy przechowuj w suchym miejscu w temperaturze pokojowej. Chronić od światła i wilgoci.

Producent: Zakład Zielarski „KAWON - HURT” Nowak sp.j. ul. Krajewice 119, 63-800 Gostyń

Znamiona kukurydzy na co pomaga?

Może obecnie znamiona kukurydzy są mało popularne, natomiast medycyna ludowa i ziołolecznictwo od dawna cenią sobie ich walory zdrowotne. Główne obszary zastosowania suszonych znamion kukurydzy to:
- wspomaganie pracy układu moczowego: znamiona kukurydzy są znane z diuretycznych właściwości, co oznacza, że mogą pomóc w zwiększeniu produkcji moczu. Dzięki temu mogą być pomocne w usuwaniu nadmiaru wody z organizmu oraz w leczeniu infekcji dróg moczowych i kamieni nerkowych. Pomagają wypłukiwać kryształy moczanowe i fosforanowe. Działają delikatnie rozkurczowo, dzięki czemu ułatwiają oddawanie moczu.
- wsparcie dla serca i obniżenie ciśnienia krwi: właściwości moczopędnę mogą przyczyniać się do obniżenia ciśnienia krwi, co jest korzystne dla serca i układu krążenia.
- kontrola poziomu cukru we krwi: Niektóre badania sugerują, że znamiona kukurydzy mogą pomóc w regulacji poziomu cukru we krwi, co czyni je potencjalnie przydatnymi dla osób z cukrzycą.
- wsparcie trawienne: mogą wspomagać trawienie i łagodzić niektóre problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak zgaga czy niestrawność ze względu na stymulowanie procesów żółciotwórczych i żółciopędnych.
Warto pamiętać, że mimo potencjalnych korzyści zdrowotnych, stosowanie znamion kukurydzy czy suplementów ziołowych powinno być konsultowane z lekarzem, szczególnie w przypadku osób cierpiących na przewlekłe choroby lub przyjmujących regularnie inne leki.

Parametry

Vege: tak
Waga: 50 g

16 innych produktów w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)
expand_less Powrót do opisu