Zabłocka Mgiełka Solankowa jodowo-bromowa do inhalacji
Zabłocka Mgiełka Solankowa jodowo-bromowa do inhalacji

Solanka Zabłocka jodowo-bromowa na drogi oddechowe - mgiełka solankowa 950ml

18,50 zł w tym VAT
Z214
5907180645043

Mgiełkę solankową mogą stosować dzieci i dorośli, polecana jest do użytku domowego. Można ją wykorzystać do przeprowadzania inhalacji lub rozpylania w pomieszczeniu w celu nawilżania i ujemnego jonizowania powietrza.  Solanka Zabłocka zawiera kompozycję mineralną, w której dominuje jod (rozrzedza śluz). W składzie znajdziemy też: brom (łagodzi podrażnienia, rozszerza oskrzela i ułatwia oddychanie), wapń i magnez (działają przeciwalergicznie i przeciwzapalnie). Solanka wydobywana jest ze złoża o  głębokości ponad 500m.

Więcej szczegółów arrow_drop_down

Twoje cele:

  • uzdrowisko domowe - wsparcie w leczeniu kataru i kaszlu, anginy, przeziębienia
  • udrażnianie zatok
  • higiena jamy ustnej (zwalczanie aft, grzybicy i dolegliwości przyzębia)
  • nawilżenie dolnych i górnych dróg oddechowych
  • zlikwidowanie bakterii i wirusów w drogach oddechowych
  • rozrzedzenie wydzieliny
  • mniejszy obrzęk zapalny błon śluzowych
  • stop! skurczom mięśni gładkich oskrzeli
  • nawilżenie i jonizowanie powietrza

Cechy produktu:

Wygląd zewnętrzny: woda przeźroczysta, bezbarwna
Zapach: swoisty
Smak: słony
Odczyn pH: 7,4
Przewodność: 53400 Ms/cm

Analiza fizyko-chemiczna solanki zabłockiej z odwiertu St-5 przeprowadzona w dniu 29.10.2014 przez Laboratotium Analiz Wód Głównego Instytutu Górnictwa:

Aniony Kationy
jodki 120 mg/kg wapń 1170 mg/kg
bromki 160 mg/kg magnez 516 mg/kg
krzemiany 11,6 mg/kg potas 86,5 mg/kg
wodorowęglany 61 mg/kg żelazo 0,44 mg/kg
chlorki 23000 mg/kg sód 13100 mg/kg
siarczany 2,7 mg/kg stront 44,8 mg/kg

Sposób użycia: Najlepsze efekty osiągniemy stosując mgiełkę solankową bez rozcieńczania. Inhalacje wykonujemy w zależności od stanu zdrowia 1x na dzień np. profilaktycznie, a nawet kilka razy w ciągu dnia.

Parówki: Doprowadzamy mgiełkę do wrzenia. Następnie pochylamy się nad garnkiem z głową nakrytą ręcznikiem i wdychamy unoszące się opary. Ta metoda jest bardzo efektywna, gdyż ciepło dodatkowo rozszerza oskrzela, dzięki czemu jod może w nie głębiej wniknąć.

Inhalacje i nebulizacje: W warunkach domowych do zabiegu stosujemy najczęściej roztwory fizjologiczne o stężeniu ok. 1%. Otrzymamy go rozcieńczając Zabłocką Mgiełkę Solankowa z wodą w proporcji 1 do 2. Silniej działa Zabłocka Mgiełka Solankowa stosowana bez rozcieńczania. Inhalację przeprowadzamy w urządzeniach do tego przeznaczonych tzn. inhalatorach i nebulizatorach lub wdychając opary zagotowanej Zabłockiej Mgiełki solankowej.  Najczęściej napełnia się cały zbiorniczek urządzenia. Zawsze należy kierować się zaleceniami określonymi w  instrukcji obsługi urządzenia. Inhalacje Mgiełką można wykonywać w większości dostępnych na naszym rynku profesjonalnych inhalatorach i nebulizatorach.

Płukanie ust i gardła: daje znakomite efekty w profilaktyce schorzeń: aft, gardła i przyzębia. Szczególnie korzystne efekty otrzymamy płucząc po wystąpieniu pierwszych objawów bólu. Płukanki robimy kilkakrotnie w ciągu dnia, po każdym posiłku oraz po umyciu zębów.

Nawilżanie i rozpylanie: W celu właściwego nawilżenia i zjonizowania pomieszczeń w sezonie grzewczym i w budynkach klimatyzowanych, w okresach pylenia alergenów oraz zwiększonej zapadalności na choroby gardła. Stosujemy ją w urządzeniach do nawilżania, w fontannach i mini tężniach.

Pojemność: 950 ml

Ostrzeżenia: Przeciwwskazaniami do stosowania są: nowotwory, gruźlica płuc, wszelkie choroby zagrożone krwiopluciem i krwawieniem, nadczynność tarczycy i uczulenie na jod. Przy tych schorzeniach zamiar stosowania zwłaszcza inhalacji należy skonsultować z lekarzem.

Producent: Kopalnia i Warzelnia Solanek dr Zabłocka Sp. z o.o. ul. Szkolna 32, 43-426 Dębowiec.

Parametry

Pojemność: 950 ml
Vege: tak

16 innych produktów w tej samej kategorii:

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT, KUPILI TEŻ

chat Komentarze (0)
expand_less Powrót do opisu