Dna moczanowa Zielarnia Suwalska
Dna moczanowa Zielarnia Suwalska
Dna moczanowa - autorska mieszanka ziołowa na podagrę Zielarni Suwalskiej 200g
Dna Zielarnia Suwalska
DNA 200g Zielarnia Suwalska autorska mieszanka ziołowa Dawniej DNA MOCZANOWA
45,99 zł w tym VAT
Z295
11100133
Obecnie brak na stanie

Producent Zielarnia Suwalska dokonał zmiany nazwy mieszanki DNA MOCZANOWA na DNA. Skład mieszanki i zalecenia pozostają bez zmian.

Mieszanka ziołowa na dnę moczanową o szerokim zakresie działania: przyczynowym i objawowym.

TWOJE CELE:

  • usunięcie nadmiaru kwasu moczowego
  • wyciszenie stanu zapalnego
  • zmniejszenie obrzęków
  • redukcja zaburzeń metabolicznych

Więcej szczegółów arrow_drop_down

Zioła na dnę moczanową Zielarni Suwalskiej:

Zalecane dawkowanie i sposób użycia ziół na podagrę:
Jedną łyżkę stołową ziół zalewamy szklanką wrzątku i pozostawiamy pod przykryciem do zaparzenia na około 10-15 minut. Pijemy 2-3 razy dziennie po szklance naparu.

Zioła na podagrę - składniki:
Ostrożeń warzywny ziele – Cirsium oleraceum, Podagrycznik pospolity liść – Aegopodium podagraria, Robinia biała kwiat – Robinia pseudoacacia.

Działanie poszczególnych ziół mieszanki:
Ostrożeń warzywny – działa moczopędnie, odtruwająco i przeciwzapalnie. Ulży przy dolegliwościach reumatycznych, bo regeneruje stawy objęte stanem zapalnym.
Podagrycznik pospolity – pomaga w leczeniu podagry (dny moczanowej): przyspiesza usuwanie kwasu moczowego z organizmu i reguluje zaburzenia metaboliczne, które wywołują chorobę. Ma działanie przeciwreumatyczne, przeciwzapalne i odtruwające
Robinia biała kwiat – działa przeciwzapalnie i moczopędnie (przyspiesza wydalanie nadmiaru chlorku sodu i kwasu moczowego). Pomaga usuwać obrzęki.

Waga netto: 200g

Sposób przechowywania: w suchym miejscu, w szczelnie zamkniętym opakowaniu

Środki ostrożności - informacja od producenta: Mimo iż wierzymy w leczniczą moc ziół, zgodnie z prawem, oferowane przez nas produkty nie stanowią leku i nie powinny być jako takie traktowane. Informacje zamieszczone na stronie mówią o propozycjach użycia jednak nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści na stronie nie stanowią substytutu konsultacji z lekarzem lub farmaceutą i nie powinny być traktowane jako zalecenia medyczne. Jednocześnie zaznaczamy, że diagnozę stawiać może tylko uprawniony do tego lekarz w oparciu o przeprowadzony wywiad i zlecone badania medyczne. Mieszanka przeznaczona jest dla osób dorosłych.

Producent: Zielarnia Suwalska

Dna moczanowa - autorska mieszanka ziołowa na podagrę Zielarni Suwalskiej 200g

***

Przyczyny dny moczanowej

Dna moczanowa jest chorobą znaną od bardzo dawna. Dokładnie przebadaną. Określono dokładnie, jakie czynniki przyczyniają się do wystąpienia ataku dny moczanowej, nieznana jest tylko jedna sprawa: jaki czynnik wywołuje nadmierną produkcję i gromadzenie się kryształków kwasu moczowego w organizmie... Badaniom poddano wiele grup pacjentów z podagrą i dzięki nim określono bezpośrednie i pośrednie przyczyny dny moczanowej:
a) bezpośrednią przyczyną dny moczanowej jest zwiększone stężenie kwasu moczowego (hiperurykemia). Krew odnotowuje wyższy poziom tego związku z wielu powodów, które można uznać za pośrednie przyczyny dny moczanowej:
b) pośrednie przyczyny dny moczanowej:
- zmniejszone wydalanie kwasu moczowego przez nerki ,
- dieta bogata w: puryny (mięso, owoce morza), fruktozę (soki owocowe), alkohol,
- uwarunkowania genetyczne (związek ze zmiennością trzech genów),
- choroby współistniejące (otyłość brzuszna, nadciśnienie, insulinooporność, nieprawidłowy poziom lipidów – występujące pod wspólną nazwą „zespół metaboliczny”).

Zioła na dnę moczanową naturalna kuracja

Naturalna kuracja zakłada wprowadzenie kilku zmian w dotychczasowym trybie życia, m.in. :
- zmianę diety (usunięcie produktów zwiększających stężenie kwasu moczowego),
- wprowadzenie skutecznego nawadniania organizmu, w tym zioła na podagrę (czyli zioła na dnę moczanową),
- podjęcie aktywności fizycznej.

Zioła na podagrę zawarte w proponowanej mieszance to: ostrożeń warzywny, podagrycznik i robinia biała. Oto ich szczegółowe działanie w kontekście niwelowania objawów, ale i przyczyn dny moczanowej:

a) ziele ostrożenia warzywnego silnie oczyszcza dzięki sprawnemu wydalaniu szkodliwych produktów przemiany materii – ma działanie moczopędne. Pomaga w procesie regeneracji stawów, m.in. poprzez wyciszanie stanów zapalnych. 

b) liść podagrycznika pospolitego – sama nazwa już wskazuje na główne zadanie tej rośliny - leczenie podagry, czyli dny moczanowej. Działanie podagrycznika jest silnie skoncentrowane na kondycji stawów:  przeciwzapalne i przeciwreumatyczne. I bardzo ważne - pomaga usunąć nadmiar wytrąconych kryształów kwasu moczowego!

c) kwiat robinii białej działa moczopędnie i przeciwzapalnie. Pomaga sprawnie wydalać nadmiar kwasu moczowego i chlorku sodu. Dzięki niej zauważalne jest również zmniejszenie obrzęków.

Dna moczanowa jakie zioła?

Jakie zioła na dnę moczanową? Poza zastosowanymi ziołami w powyższej mieszance wskazuje się także m.in. na czystek na dnę moczanową. Jeśli jeszcze zastanawiasz się, jakie zioła stosować na dnę moczanową, zwróć uwagę, aby swoim działaniem nie tylko łagodziły dokuczliwe objawy podagry, ale miały także udział w niwelowaniu przyczyn choroby. 

Jak leczyć dnę moczanową ziołami?

Leczenie ziołami dny moczanowej na pewno nie będzie szybkie. Organizm musi miecz czas na: oczyszczenie, wydalenie nadmiaru kwasu moczowego, wyciszenie stanów zapalnych i zaburzeń metabolicznych. Czas leczy nie tylko rany - skuteczne zioła poradzą sobie z tymi zadaniami!

Parametry

Postać suplementu: susz
Vege: tak
Waga: 200 g

16 innych produktów w tej samej kategorii:

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT, KUPILI TEŻ

chat Komentarze (0)
expand_less Powrót do opisu