Pęcherz autorska mieszanka ziół Zielarni Suwalskiej 250g
Pęcherz autorska mieszanka ziół Zielarni Suwalskiej 250g
Pęcherz 250g Zielarnia Suwalska autorska mieszanka ziół
56,99 zł w tym VAT
Z314
11100140

Zielarnia Suwalska proponuje zioła na pęcherz, zioła na zapalenie pęcherza - pomoc przy problemach urologicznych:

TWOJE CELE:

  • pozbycie się bakterii z układu moczowego
  • oczyszczenie pęcherza i wypłukanie patogenów poprzez częste oddawanie moczu
  • zdrowy pęcherz i cewka moczowa (przeciwdziałanie stanom zapalnym)
  • zmniejszenie obrzęków
  • zapobieganie infekcjom pęcherza

Więcej szczegółów arrow_drop_down

Zioła na pęcherz Zielarni Suwalskiej - cechy produktu:

  • mieszanka składa się z 11 ziół
  • surowce najwyższej jakości
  • data minimalnej trwałości jest równocześnie numerem partii (informacje dostępne na etykiecie produktu)
  • działanie poszczególnych ziół na pęcherz:

Żurawina – zapobiega infekcjom, zmniejsza przyczepność bakterii do ścian dróg moczowych. 
Krwiściąg lekarski – działa przeciwbakteryjne, ściągająco i przeciwzapalnie. 
Mącznica lekarska  –  niszczy bakterie uropatogenne.
Połonicznik nagi – działa nawet na bakterie oporne na antybiotyki, oczyszcza układ moczowy ze złogów i kamieni. 
Skrzyp polny – działa rozkurczowo i moczopędnie, potrzebny przy zapaleniu pęcherza i kamicy nerkowej. 
Fiołek trójbarwny – działa przeciwzapalnie, moczopędnie i odtruwająco. 
Jeżyna fałdowana – usuwa toksyny. 
Lipa drobnolistna – działa moczopędnie i rozkurczowo. 
Pietruszka zwyczajna – odkaża drogi moczowe. 
Fasola zwyczajna – działa moczopędnie, niweluje obrzęki (podobnie pokrzywa).
Pokrzywa - również działa moczopędnie. Rozpuszcza osad i sprawnie pozbywa się go z dróg moczowych wraz z bakteriami.

Zalecane dawkowanie i sposób użycia: Jedną łyżkę zalać szklanką wrzątku i pozostawić pod przykryciem do zaparzenia na 30 minut. Pić 3 razy dziennie po szklance naparu.

Zioła na pęcherz - składniki mieszanki: Żurawina wielkoowocowa owoc – Vaccinium macrocarpon, Krwiściąg lekarski ziele – Sanguisorba officinalis, Mącznica lekarska ziele – Arctostaphylos uva-ursi, Połonicznik nagi ziele – Herniaria glabra, Skrzyp polny ziele – Equisetum arvense, Fiołek trójbarwny ziele – Viola tricolor, Jeżyna fałdowana – Rubus plicatus, Lipa drobnolistna kwiat – Tilia cordata, Pietruszka zwyczajna korzeń – Petroselinum crispum, Fasola zwyczajna naowocnia – Phaseolus vulgaris, Pokrzywa zwyczajna liść – Urtica dioica.

Zawartość opakowania: 250g

Sposób przechowywania: Zioła na pęcherz przechowuj w szczelnie zamkniętym opakowaniu - chroń przed wilgocią.

Środki ostrożności - informacja od producenta: Mimo iż wierzymy w leczniczą moc ziół, zgodnie z prawem, oferowane przez nas produkty, w tym zioła na pęcherz, nie stanowią leku i nie powinny być jako takie traktowane. Informacje zamieszczone na stronie mówią o propozycjach użycia jednak nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści na stronie nie stanowią substytutu konsultacji z lekarzem lub farmaceutą i nie powinny być traktowane jako zalecenia medyczne. Jednocześnie zaznaczamy, że diagnozę stawiać może tylko uprawniony do tego lekarz w oparciu o przeprowadzony wywiad i zlecone badania medyczne.
Mieszanka przeznaczona jest dla osób dorosłych.

Producent: Zielarnia Suwalska

Zioła na pęcherz Zielarnia Suwalska 250g autorska mieszanka ziół

***


Mieszanka ziół na zapalenie pęcherza

Zapalenie pęcherza moczowego to bardzo dokuczliwa dolegliwość. Wie o tym każdy, kto tego doświadczył: niekontrolowane parcie na pęcherz, ból i pieczenie podczas mikcji...  Wszystkie zastosowane zioła na zapalenie pęcherza wykazują działanie korzystne na kondycję dróg moczowych. Zostały tak dobrane, aby działać wielokierunkowo: od łagodzenia objawów zapalenia pęcherza moczowego po usunięcie jego przyczyny. Proponowana mieszanka ziół na zapalenie pęcherza sprawdzi się doskonale w sytuacji, gdy wiesz, że masz tendencje do nawrotów ZUM (zakażenia układu moczowego), ponieważ zapobiega kolonizacji bakterii uropatogennych. Stosuj więc zioła na pęcherz moczowy nie tylko przy samym zapaleniu, ale również profilaktycznie!

Jakie zioła na pęcherz nadreaktywny?

Zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB - overactive bladder) to poważne schorzenie, którego niestety nie da się całkowicie wyleczyć. Można jednak minimalizować jego uciążliwe skutki i eliminować czynniki wzmagające objawy. Leczenie OAB powinno obejmować kilka elementów: modyfikację stylu życia, ćwiczenia, poddanie się terapii behawioralnej. A z drugiej strony należy poszukiwać takich preparatów, które złagodzą objawy i nie doprowadzą do wzmocnienia skutków choroby. Poza środkami farmakologicznymi warto też wziąć pod uwagę leczenie ziołami. Jakie zioła na pęcherz nadreaktywny? Jako że dolegliwość wiąże się z silnym unerwieniem narządów układu moczowego i  skurczami mięśni gładkich wypieracza, warto skupić się na ziołach o działaniu rozkurczowym: skrzyp polny, lipa drobnolistna, czy zwykła zielona pietruszka.  Chory pęcherz moczowy - czy to z powodu szkodliwego działania bakterii czy z powodu nadmiernego unerwienia bardzo utrudnia życie. Warto poszukiwać dobrych preparatów.

Zioła na pęcherz neurogenny - leczenie ziołami

Pęcherz neurogenny to nie choroba a objaw innego schorzenia, najczęściej chorób z zaburzeniami neurologicznymi w przebiegu. Efekt jest jeden - pęcherz przestaje działać właściwie ze względu na uszkodzenia układu nerwowego. Z tego też powodu zioła na pęcherz neurogenny mogą stanowić jedynie wsparcie w terapii, a nie jego podstawę.

Jakie wybrać zioła na częste oddawanie moczu i oczyszczanie dróg moczowych?

Częste oddawanie moczu może mieć różne powody. Solidna diagnoza układu moczowego może wskazać, czy mamy do czynienia np. z zakażeniem układu moczowego, czego objawem będzie właśnie częstomocz. Zioła na częste oddawanie moczu to również zioła oczyszczające drogi moczowe - ich zadaniem jest wypłukanie patogenów chorobotwórczych, usunięcie toksyn, zniwelowanie stanu zapalnego. Na początku kuracji może być zauważalne zjawisko częstszego oddawania moczu (dzięki czemu organizm szybciej pozbywa się toksyn), ale wraz z cofaniem się stanu zapalnego, efekt ten również będzie malał.

Zapalenie dróg moczowych

Zapalenie dróg moczowych to bardzo dokuczliwe schorzenie, komplikujące codzienne funkcjonowanie. Ból i pieczenie podczas mikcji, częstomocz, nieprzyjemne wrażenie parcia na pęcherz, czasem nawet gorączka... A najgorsze jest to, że ZUM, czyli zakażenie układu moczowego, najczęściej powraca... Zioła na zapalenie dróg moczowych to jeden z niezbędnych elementów wspomagających leczenie ZUM.

Jakie zioła na infekcje dróg moczowych?

Jakie zioła na infekcje dróg moczowych? Właściwie wystarczy zapoznać się ze składem i opisem powyższej mieszanki :)

Schorzenia dróg moczowych są różnorodne - od zapalenia pęcherza, kamieni nerkowych po rozrost prostaty. Sprawdź naszą ofertę w tym zakresie: Suplementy na układ moczowy - tabletki i witaminy, zioła i probiotyki - dobierz odpowiedni dla siebie preparat.

Parametry

Vege: tak
Waga: 250 g

16 innych produktów w tej samej kategorii:

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT, KUPILI TEŻ

chat Komentarze (0)
expand_less Powrót do opisu