à la Essiac Zielarnia Suwalska - herbata Indian Ojibwa 200g
à la Essiac Zielarnia Suwalska - herbata Indian Ojibwa 200g
à la ESSIAC 200g Zielarnia Suwalska Herbata ziołowa Indian Ojibwa polecana przez A.Moritza
54,99 zł w tym VAT
Z443
11200031

 à la Essiac herbata Zielarni Suwalskiej to tradycyjna mieszanka ziołowa, która swoim składem jest bardzo zbliżona do tych, które w przeszłości stosowane były przez Indian Ojibwa. Świat poznał tę mieszankę dzięki kanadyjskiej pielęgniarce - Renne Caisse. Przez wiele lat skutecznie pomagała swoim pacjentom, m.in. właśnie dzięki podawaniu im wywaru ziołowego opartego na wskazówkach Indian. Herbatę po latach nazwano, nawiązując od nazwiska pielęgniarki, Essiac.

Więcej szczegółów arrow_drop_down

Essiac Tea - herbata a la Essiac Zielarnia Suwalska 200g

Twoje cele:

  • sprawny układ odpornościowy
  • wsparcie organizmu przy chorobie nowotworowej, po chemioterapii
  • prawidłowa praca układu moczowego: kłębuszków nerkowych i diurezy (wydalanie moczu),
  • regeneracja tkanek
  • obniżenie poziomu wolnych rodników

Podczas odtwarzania mieszanki Essiac, Zielarnia Suwalska użyła niszowego, bardzo starego przepisu, komponując tzw. rozszerzoną, 8 składnikową mieszankę.

Zalecane dawkowanie i sposób użycia:  

Przygotowanie:
1. Zagotować 3 litry wody w garnku.
2. Zdjąć garnek z ognia.  Wsypać 50g mieszanki i ponownie doprowadzić do wrzenia.  Gotować na małym ogniu ok. 15 minut.
3. Odstawić na kilka godzin.
4. Ponownie doprowadzić do wrzenia i gotować ok. 15 minut na małym ogniu.
5. Odstawić na kilka godzin.
6. Następnie podgrzać zioła prawie doprowadzając do wrzenia i odstawić na kilkanaście minut w celu opadnięcia ziół na dno.
7. Przelać do wyparzonych słoików i zakręcić.  Po ostudzeniu przechowywać w lodówce.

Spożycie:
Spożywać po 60ml 3 razy dziennie. Najlepiej na pusty żołądek np. na czczo czy dwie godziny przed i po posiłku.  Odwar najlepiej spożywać na ciepło i w tym celu każdą porcję można wymieszać z gorącą wodą na chwilę przed spożyciem.
Pomimo silnego uczucia goryczy, nie dodawaj cukru!

50g ziół i przygotowany z nich odwar powinny starczyć na około 2 tygodnie. W przypadku oznak zepsucia przechowywanego odwaru nie należy go spożywać.

Składniki mieszanki  à la Essiac Zielarnia Suwalska - herbata Indian Ojibwa: Łopian większy korzeń – Arctium lappa (121 g), Szczaw polny liść – Rumex acetosella (39 g), Amerykański wiąz czerwony kora – Ulmus rubra (9,6 g), Rabarbar dłoniasty korzeń – Rheum palmatum (9,6 g), Listownice – Kelp – Laminariales (9,6 g), Drapacz lekarski ziele – Cnicus benedictus (4,8 g), Koniczyna czerwona kwiat – Trifolium pratense (4,8 g), Rukiew wodna – Nasturtium officinale (0,6 g)

Zawartość opakowania: 200g.

Sposób przechowywania: Essiac Tea przechowuj w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Środki ostrożności - informacja od producenta: Mimo iż wierzymy w leczniczą moc ziół, zgodnie z prawem, oferowane przez nas produkty nie stanowią leku i nie powinny być jako takie traktowane. Informacje zamieszczone na stronie mówią o propozycjach użycia jednak nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści na stronie nie stanowią substytutu konsultacji z lekarzem lub farmaceutą i nie powinny być traktowane jako zalecenia medyczne. Jednocześnie zaznaczamy, że diagnozę stawiać może tylko uprawniony do tego lekarz w oparciu o przeprowadzony wywiad i zlecone badania medyczne.

Producent: Zielarnia Suwalska

à la ESSIAC herbata Indian Ojibwa Zielarnia Suwalska 200g Essiac Tea

Zioła na wzmocnienie organizmu

Wszelkie choroby osłabiają organizm. Drenują z energii komórkowej, zasobów składników odżywczych, obniżają parametry krwi, osłabiają mięśnie.  Wzmocnienie układu immunologicznego pomoże ochronić się przed kolejnymi infekcjami, ale żeby było to możliwe, ciało potrzebuje składników, które pomogą mu się wzmocnić - holistycznie. Wzmocnienie organizmu możliwe jest do osiągnięcia dzięki wielu procesom: odpowiedniemu oczyszczeniu, regeneracji nadwyrężonych narządów i układów, i właściwemu odżywieniu tkanek - to pomoże wyregulować zaburzoną pracę wielu układów. W tym kontekście, spośród zastosowanych w mieszance ziół, uwagę zwraca najbardziej:

Koniczyna czerwona kwiat – ma bardzo szeroki zakres działania, łatwiej napisać, na co nie pomaga… Doceniania jest przede wszystkim ze względu na regulację kobiecej gospodarki hormonalnej, co jest niezbędne przy wyciszaniu objawów menopauzy, łagodzeniu napięcia przedmiesiączkowego (PMS) czy uregulowaniu menstruacji. W medycynie ludowej była sposobem na zapalenie pęcherza i zaburzeniami pracy nerek. Poprawia samopoczucie i uspokaja.

Kora amerykańskiego wiązu czerwonego – dawniej dla Indian remedium na objawy przeziębienia i zaburzeń układu trawiennego, m.in. zaparć i wrzodów. Ze względu na wysoką zawartość śluzów, posiada właściwości ochronne – powleka błony śluzowe gardła, dróg oddechowych, żołądka i jelit.

Zioła na wzmocnienie po chorobie

Zastosowane Essiac Tea zioła stanowią idealne, naturalne rozwiązanie na wzmocnienie po chorobie. Dzieje się tak, ponieważ zioła zostały dobrane w taki sposób, aby wspomóc organizm na każdym wspomnianym wyżej etapie: detoksykują z patogenów chorobotwórczych i ich metabolitów, regenerują i wzmacniają dzięki wielu związkom aktywnym zawartym w roślinach - każde z ziół to przynajmniej kilka substancji czynnych!

Zioła na wzmocnienie układu immunologicznego

Wzmocnienie systemu immunologicznego to: skuteczniejsza obrona przed infekcjami, szybsze usuwanie komórek uszkodzonych czy rozpoznanych jako niewłaściwe dzięki sprawnej i właściwej odpowiedzi immunologicznej. Zioła na wzmocnienie układu immunologicznego, a i dzięki temu na wzmocnienie organizmu, mają wpływ na wiele reakcji wpisujących się w powyższe procesy. Poza wymienionymi wyżej ziołami warto też zwrócić uwagę na listownice  – wspierają zdrowie układu immunologicznego i regulują pracę układu trawiennego. Można je spotkać pod popularną nazwą - kelp. 

Rak płuc - i inne nowotwory...

Drapacz lekarski i jeszcze co najmniej dwa spośród wszystkich wykorzystanych w mieszance "Esiak" ziół to składniki o działaniu przeciwnowotworowym, w tym na nowotwór płuc. Zioła na raka płuc to m.in. Rukiew wodna, bowiem glukozynolany pomagają w zapobieganiu raka piersi, płuca, prostaty i żołądka.

Rukiew wodna – zawiera związek aktywny (glukonasturcynę) uznawany za chemoprewencyjny, czyli służący zapobieganiu lub zahamowaniu procesu tworzenia się komórek nowotworowych.

Rabarbar dłoniasty korzeń (rzewień dłoniasty) – działa przeciwbakteryjnie i ściągająco. Aktywny związek zawarty w roślinie – rapontygenina – chroni przed nowotworami, a jeśli wystąpią to spowalnia ich rozwój, szczególnie raka piersi i raka prostaty. Silne działanie antyoksydacyjne!

Parametry

Postać suplementu: susz
Vege: tak
Waga: 200 g

16 innych produktów w tej samej kategorii:

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT, KUPILI TEŻ

chat Komentarze (0)
expand_less Powrót do opisu