Poprawa pamięci
Pokazano 1-25 z 25 pozycji

Poprawa pamięci

Tabletki na poprawę pamięci i koncentracji

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile czynników ma wpływ na stan naszej pamięci: nadmiar bodźców, wszelkiego rodzaju toksyny (alkohol, składniki leków, pestycydy, metale ciężkie), złe nawyki żywieniowe, zbyt mała ilość snu, życie w chronicznym stresie i choroby (np. cukrzyca, depresja, nadciśnienie). Dlatego właśnie tabletki na poprawę pamięci przydatne są na różnych etapach życia.  W przypadku zaburzeń uwagi i ze stwierdzoną nadpobudliwością przydadzą się tabletki na pamięć i koncentrację dla dzieci - pomogą w skupieniu na nauce i zapamiętywaniu. Tabletki na pamięć i koncentrację dla młodzieży pomogą podczas przygotowań do  matury czy na studiach w trakcie trwania sesji egzaminacyjnej. Natomiast tabletki na pamięć dla starszych osób przydadzą się w jesieni życia, gdy układ nerwowy i komórki mózgowe nie są już tak sprawne jak kiedyś. Natomiast jeśli tabletki nie są tym, czego szukasz, zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty Zdrowersów - znajdziesz u nas nalewki poprawiające pamięć i koncentrację, zioła szwedzkie, suplementy diety w kroplach i w kapsułkach - wiele substancji aktywnych, które odżywiają mózg i wspierają komórki nerwowe. 

Tabletki na pamięć - zapobieganie zaburzeniom

Będąc w młodym czy średnim wieku rzadko wpadamy na pomysł, żeby przyjmować suplementy na pamięć. Najczęściej zaczynamy o nią dbać, gdy pojawiają się pierwsze niepokojące symptomy: problemy z  zapamiętywaniem czy zapominanie. A to już może świadczyć o zachodzących zmianach w układzie nerwowym i obumieraniu komórek mózgowych. Tabletki na poprawę pamięci pomogą zatrzymać procesy degeneracyjne, dlatego zadbaj o stan tzw. “szarych komórek”, gdy Twój umysł jest jeszcze w pełni sprawny. Odpowiedni poziom dedykowanych witamin, minerałów, aminokwasów czy kwasów tłuszczowych oraz wyciągów roślinnych, które wchodzą w skład suplementów na pamięć, usprawniają funkcjonowanie mózgu, potrafią opóźnić proces obumierania komórek mózgowych i wspomogą mikrokrążenie - mogą zdziałać cuda, jeśli równocześnie zadbamy o tryb życia sprzyjający regeneracji układu nerwowego, np. odpowiednie nawodnienie organizmu czy wystarczającą ilość snu. Nie obawiaj się przyjmowania preparatów poprawiających koncentrację czy tabletek na pamięć - w naszym sklepie mamy tylko bezpieczne składy. Znajdziesz w nich substancję aktywną i niezbędne dodatki, które umożliwiają zdrowe suplementowanie.
W ofercie znajdziesz produkty dla różnych grup wiekowych:
- są tabletki na pamięć dla seniora, które pomagają chronić komórki neuronowe przed degeneracją oraz wspierają zdrowe komórki we właściwym funkcjonowaniu. Usprawniają układ nerwowy i mają udział w  utrzymaniu mózgowia w sprawności. Gdy myślimy o dobrej kondycji umysłowej naszych rodziców i dziadków - odpowiedź powinna brzmieć: lecytyna Aliness - pomaga opanować sytuacje stresowe, opóźnia procesy starzenia i oczywiście wspiera procesy pamięciowe (w ofercie Zdrowersów Lecytyna 1200 mg w postaci kapsułek).

- podobno życie zaczyna się po czterdziestce. Ciekawe, że zbiega się to z zaleceniami dotyczącymi rozpoczęcia przyjmowania preparatów usprawniających pamięć! Więc pamiętaj, jeśli dobijasz do 40 roku życia lub jeśli magiczna granica została już przekroczona, pora rozejrzeć się za najlepszymi tabletkami na pamięć albo innymi preparatami, które pomogą uniknąć naturalnego zjawiska, jakim jest obumieranie neuronów. Neurodegeneracja, czyli postępujące niszczenie komórek nerwowych, może trwać latami… Proces początkowo nie budzący niepokoju, z biegiem czasu może nieść ze sobą objawy mocno utrudniające codzienne funkcjonowanie. Dlatego świadomość mogących wystąpić zaburzeń układu nerwowego powinna skłonić do przemyśleń: dobre tabletki na pamięć nie są złe, a rynek suplementów diety jest tak szeroki, że każdy może znaleźć coś dla siebie: zioła szwedzkie, nalewki na poprawę pamięci i koncentracji, kapsułki, a nawet witaminy i minerały w kroplach, które mają nieoceniony wpływ na stan unerwienia i kondycji naszego mózgu. Takie “must have” dla czterdziestolatków to na pewno Ginkgo Biloba - ekstrakt z miłorzębu japońskiego w kroplach.

- problemy z pamięcią i koncentracją w młodym wieku to wcale nie taki rzadki problem...Przyjmowanie substancji podkręcających funkcje poznawcze takie jak skupienie uwagi, kojarzenie, myślenie i zapamiętywanie może korzystnie wpłynąć na rozwój młodzieży: pomogą wyciszyć nadmierne pobudzenie i skupić uwagę, usprawnią procesy pamięciowe, a wszystko to za pomocą uregulowania systemu nerwowego - tabletki na pamięć dla nastolatków przyczyniają się do polepszenia zdolności poznawczych i wzmocnienia funkcji psychologicznych. Dla młodzieży niezbędne jest wzbogacenie diety w zdrowe kwasy tłuszczowe omega-3, które przyjmowane regularnie i w odpowiednich dawkach wspierają zdrowie układu nerwowego (pomagają chronić przed zaburzeniami psychiczno-emocjonalnymi), wspomagają sprawne myślenie i skuteczne zapamiętywanie. Poza tabletkami na pamięć dla młodzieży warto poznać moc mikroelementów w płynie, na przykład boru - potrzeba go niewiele, ale jest niezbędny w procesie regulacji hormonalnej, uzyskania dobrej koordynacji ruchowej i wytworzenia sprawnej pamięci.  

- jeśli zauważasz, że Twoje dziecko jest nadpobudliwe, reaguje niewspółmierne do sytuacji i szybko się denerwuje, warto zastanowić się nad wsparciem dla układu nerwowego. Jest to istotne tym bardziej, że jego działanie przekłada się na funkcjonowanie psychologiczne i poznawcze młodego człowieka. Jeśli układ nerwowy jest nadreaktywny, mogą pojawić się problemy ze skupieniem uwagi i zapamiętywaniem. Dlatego rodzice często sięgają po tabletki na pamięć i koncentrację dla dzieci, które usprawnią układ nerwowy, pomogą w koncentrowaniu się na najważniejszym bodźcu i ułatwią proces zapamiętywania. Nasze produkty zawierają tylko niezbędne składniki - substancje aktywne, które wspomagają funkcjonowanie konkretnych organów i układów. W tym przypadku koniecznością jest przyjmowanie preparatów zawierających kwasy omega-3, szczególnie kwasu DHA, który ma istotny wpływ na rozwój mózgu i całego układu nerwowego. Niezbędne są także witaminy z grupy B oraz wszystkie rozpuszczalne w tłuszczach, czyli tzw. ADEK i minerały, z magnezem na pierwszym miejscu - polecamy szczególnie magnez Aliness. Z potasem lub bez, ale zawsze z witaminą B6, która ułatwia przyswajalność magnezu. Nie obawiaj się suplementów na poprawę pamięci - to nie leki, które mogą nieść ze sobą wiele skutków ubocznych. W przypadku dzieci zacznij od witamin, minerałów i zdrowych tłuszczów. Sprawdź też w zakładce "Układ nerwowy", jakie inne tabletki na regenerację układu nerwowego mogą się przydać Tobie i Twojemu dziecku. A

Tabletki na pamięć i koncentrację - wsparcie przy chorobie i w trakcie rekonwalescencji

Tabletki na poprawę pamięci i koncentracji mogą przyjść z pomocą także w trudniejszych chwilach niż matura czy egzamin na prawo jazdy.  Zgadza się, stres wyjątkowo mocno obciąża układ odpornościowy i nerwowy. Długotrwała ekspozycja na sytuacje stresowe upośledza prawidłowe reakcje organizmu i prowadzi do wielu chorób - z udarem i zawałem włącznie. Za wszelką cenę zawalcz o wyzwolenie się ze szponów stresu - to cichy zabójca, wyniszcza organizm stopniowo. Dlatego zmiana tryby życia, przyjmowanie właściwych witamin i minerałów w odpowiednich dawkach może ochronić Cię przed zgubnymi skutkami stresu.
A jeżeli jesteś już w okresie rekonwalescencji po przebytym udarze niedokrwiennym lub wylewie, miej świadomość, że powrót do pełnej formy to wytężona praca na wielu płaszczyznach. Jedną z nich jest właściwa dieta i suplementacja. Możesz z niedowierzaniem zapytać: “Czy tabletki na koncentrację pomagają nawet przy poważnych  problemach?” Przecież tyle się mówi o tym, że to nie leki. Zgadza się. Natomiast rynek suplementów zrobił się tak bogaty, że producenci prześcigają się w staraniach o zdobycie uznania dla swoich preparatów, dlatego poddają je badaniom laboratoryjnym i stosują opatentowane składniki. Istnieje na rynku wiele produktów, które jakością swojego składu prześcigają nawet niektóre lekarstwa. Więc odpowiedź może brzmieć: tak, suplementy na pamięć też pomogą powrócić do zdrowia! Wesprą także w stanach otępienia i przy demencji. Jest to możliwe, ponieważ tabletki na poprawę pamięci i koncentracji zawierają substancje, które usprawniają pracę mózgu, są to m.in.: bakopa drobnolistna, witaminy z grupy B, witamina D3, hupercyna A, kurkuma (kurkumina), ginkgo biloba (miłorząb japoński), lecytyna, luteolina, magnez, nootropy, tauryna. W sklepie Zdrowersów znajdziesz kapsułki, nalewki, zioła szwedzkie, krople oraz tabletki na pamięć i koncentrację z wymienionymi wyżej składnikami, jak również preparaty odżywiające mózg, m.in. kwasy tłuszczowe 3-6-9 i olej MCT.

Suplement na pamięć - poprawa

Czy tabletki na koncentrację pomagają?

Suplementy diety od zawsze wzbudzały wątpliwości. Podobnie może być w przypadku tabletek na pamięć i koncentrację. Osoby sceptycznie nastawione do suplementowania zawsze się znajdą i będą podważały ich skuteczność, stawiając w opozycji lekarstwa. Prawda jest taka, że natura dała nam wiele “narzędzi” do radzenia sobie z problemami. Jesteśmy w stanie poprawić stan naszej pamięci i wzmocnić koncentrację dzięki witaminom, minerałom, aminokwasom i substancjom czynnym pochodzenia naturalnego - należy sprecyzować swoje potrzeby, dobrać odpowiedni specyfik i dawkę. W przypadku przyjmowania tabletek na pamięć i koncentrację, jak i wszystkich innych preparatów zresztą, należy dbać o regularność. Pozytywne działanie na wzmocnienie funkcji poznawczych odnotowano po przeprowadzonych badaniach m.in. nad lecytyną, kwasami omega-3 czy bakopą drobnolistną. Witaminy z grupy B wykazują pozytywne działanie na układ nerwowy, którego kondycja jest niezbędna do prawidłowych procesów skupienia i zapamiętywania. Tabletki na lepszą pamięć czy tabletki na pracę mózgu mogą stanowić realne wsparcie przy trudnościach bądź zaburzeniach kognitywnych. Dlatego, gdy znów usłyszysz od kogoś pytanie: Czy tabletki na koncentrację pomagają? Ze spokojem możesz odpowiedzieć: TAK. Sprawdź chociażby taki produkt jak: Hupercyna Aliness  - nootrop.