Cimicifuga racemosa – na trudny czas klimakterium


Uderzenia gorąca i nadmierne pocenie się to dwa z wielu objawów okresu klimakterium, które dokuczają wyjątkowo mocno...


Naturalne środki na menopauzę wzbogaciły się o nowy ekstrakt! Pluskwica groniasta to roślina ozdobna i lecznicza. Ze względu na bogactwo prozdrowotnych substancji aktywnych proponowana jest jako ziołowa alternatywa dla terapii hormonalnej, co jest niezmiernie ważną informacją dla Pań, które okres klimakterium przechodzą uciążliwie. Jest to roślina, która w ziołolecznictwie funkcjonuje od 1828 roku, a przez Amerykańskie Kolegium Położników i Ginekologów produkty z pluskwicą rekomendowane są od ponad 20 lat.

Zapraszamy do zapoznania się z produktem: Pluskwica groniasta na menopauzę

Pluskwica groniasta właściwości

W czym przyjmowanie preparatu z tym ekstraktem roślinnym może pomóc? Korzenie i kłącza pluskwicy zawierają wiele związków aktywnych wykazujących korzystny wpływ na zdrowie, np.: glikozydy triterpenowe, cimifuginę, polifenole, pochodne kwasu ferulowego, alkaloidy, substancje estrogenne, żywice, kwas salicylowy i izoflawony. Wiele z nich pomaga łagodzić objawy klimakterium, menopauzy, co zostało potwierdzone badaniami klinicznymi. Ważne jednak, aby zadbać o dobrą jakość przyjmowanego surowca lub ekstraktu! Właśnie taki jest proponowany wyżej produkt – wysokiej jakości.

Wyciąg z korzenia pluskwicy wycisza objawy związane z niedoborem estrogenów:
- pocenie nóg, twarzy, stóp
- kłopoty z zasypianiem,
- uczucie niepokoju,
- nadmierne napięcie nerwowe,
- zmiany zanikowe pochwy,
- rozwój osteoporozy postmenopauzalnej,
- obrzęki,
- przyspieszenie procesów starzenia się skóry.

Poza tym, że związki czynne wyciągu z pluskwicy wykazują aktywność na układ hormonalny, to oddziałują również na układ nerwowy, wpływając na zmniejszenie bólu oraz stabilizację ośrodków termoregulacji – wszystko dzięki N-metyloserotoninie łagodzącej uderzenia gorąca. Ponadto badania wykazały, że zawarta w ekstrakcie z pluskwicy akteina działa silnie hamująco na rozwój komórek raka piersi.

Każdy z nas jest inna i każdy produkt może działać na nas inaczej. Dlatego jeśli nie zauważasz pozytywnych zmian po stosowanych do tej pory preparatach na menopauzę, warto sięgnąć po ekstrakt z pluskwicy. Ponadto, jeżeli lubisz pić napary ziołowe, zachęcamy do zapoznania się z działaniem mieszanki Zielarni Suwalskiej: Zioła na menopauzęŹródła:
1. Gryszczyńska A., Gryszczyńska B., Opala B., Zastosowanie roślin leczniczych w menopauzie. cz. I., (w:) "Postępy Fitoterapii", 2/2012, s.79-92, dostęp online: https://www.czytelniamedyczna.pl/4100,zastosowanie-rolin-leczniczych-w-menopauzie-cz-i.html, 26.09.2023.
2. Krauze-Baranowska M., Łużyńska L., Kimel K., Cimicifuga racemosa L. – skuteczność i bezpieczeństwo stosowania w menopauzie, (w:) "Postępy Fitoterapii", 2/2022, s.99-106, dostęp online: https://www.czytelniamedyczna.pl/7221,cimicifuga-racemosa-l-skuteczno-i-bezpieczestwo-stosowania-w-menopauzie.html

Blog - co nowego?

Po zrobionych zakupach zajrzyj na naszego bloga

Ostatnie wpisy