Jakie zioła na trzustkę?

Trzustka cierpi z różnych powodów. Najczęściej mówi się o nadużywaniu alkoholu i słusznie, ponieważ odpowiada za połowę epizodów ostrego zapalenia trzustki. Ale to i tak tylko jedna z wielu przyczyn. Jeśli lubisz pojeść i to tłustawo, prędzej czy później trzustka się o siebie upomni. Podobnie w przypadku problemów z drogami żółciowymi – ich kondycja ma realny wpływ na działanie trzustki. Jeżeli któraś z tych kwestii dotyczy Twojego zdrowia, ten wpis jest dla Ciebie – przeczytaj poniżej, jakie zioła na trzustkę warto stosować dla poprawy samopoczucia.

Zioła na trzustkę - przykłady

Jakie zioła na trzustkę warto mieć pod ręką?
- ziele bylicy bożego drzewka – stymuluje produkcję soku trzustkowego. Pomaga przy zaburzeniach trawienia.
- szyszkę chmielu zwyczajnego – pobudza wydzielanie soków trzustkowych i jelitowych. Łagodzi objawy trzustkowe związane z  dyskomfortem trawiennym: wzdęcia, bóle brzucha i  uczucie pełności po posiłku.
- ziele dymnicy pospolitej – działa silnie rozkurczowo na mięśnie gładkie i przeciwzapalnie; oczyszcza krew.
- macierzankę piaskową - wspomaga trawienie, łagodzi dyskomfort po jedzeniu, działa rozkurczowo.
- miętę pieprzową - działa rozkurczowo na mięśnie brzucha, dzięki czemu łagodzi bóle. Poprawia trawienie.
- korzeń mniszka pospolitego – działa żółciopędnie, poprawia trawienie, pomocny w stanach zapalnych trzustki. Pomaga rozpuścić kamienie żołciowe.
- liść pokrzywy zwyczajnej – łagodzi stany zapalne przewodu pokarmowego; eliminuje toksyny.

Wszystkie powyższe zioła znajdziesz w mieszance Zielarni Suwalskiej: https://zdrowersi.pl/11589-trzustka-zielarnia-suwalska-autorska-mieszanka-ziol-200g.html

Zioła na trzustkę – czy to wystarczy?

Jeśli masz problemy trawienne i czujesz dyskomfort ze strony trzustki, to poza pytaniem „jakie zioła na trzustkę” warto zainteresować się również kondycją swoich dróg żółciowych. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ żółć jest niezbędna sokom trzustkowym do sprawnego trawienia białek, tłuszczów i węglowodanów. Jeśli cierpisz na kamienie żółciowe, a więc niedrożne przewody żółciowe lub gruczoły wydzielają za mało żółci,  trzustka nie działa poprawnie i zaburzony zostaje proces trawienny. W związku z tym polecamy przyjrzeć się następującej mieszance ziołowej: zioła na kamicę żółciową – https://zdrowersi.pl/4769-kamica-zolciowa-zielarnia-suwalska-mieszanka-wg-przepisu-o-klimuszki-500g.html, które oczyszczą drogi żółciowe, usprawnią produkcję i pasaż żółci, dzięki czemu wpłyną korzystnie na proces trawienia.

Prawda jest taka, że gdy układ trawienny zaczyna pracować mniej wydajniej i rozpoczynają się kłopoty natury gastrycznej, obniżenie pracy narządów zaczyna następować kaskadowo. Jeśli problemy ma trzustka i to w związku z zaburzonym transportem żółci, to wątroba prawdopodobnie również potrzebuje pomocy - Jakie zioła na wątrobę?

Zdrowia!

Blog - co nowego?

Po zrobionych zakupach zajrzyj na naszego bloga

Ostatnie wpisy