Oznaki pasożytów w organizmie

                                                                Na zdjęciu: przywra z rodzaju Schistosoma powiększona 256 razy


Oznaki pasożytów w organizmie dzielą się ze względu na miejsce bytowania patogenów. A że mogą być obecne w całym ciele… objawów jest mnóstwo! Jest to jeden z powodów, dla którego za pasożyty „bierzemy się” najczęściej na samym końcu, gdy wyczerpią nam się pomysły na ustalenie innych przyczyn. Poznaj najczęstsze obszary bytowania pasożytów i objawy, jakie niesie ze sobą ich aktywność w ludzkim ciele.

Pasożyty w organizmie objawy skórne

Częste oznaki pasożytów w organizmie możliwe są do zaobserwowania na skórze. Dzieje się tak dlatego, bo odchody pasożytów, czyli ich metabolity, są silnym alergenem uczulającym organizm ludzki i wywołującym najpierw stan zapalny, a potem stan degeneracyjny komórek. Stąd wiele alergii swoje źródło ma w zakażeniu pasożytniczym!

Problemy skórne, poza reakcjami alergicznymi, które mogą stanowić oznaki pasożytów w organizmie: bladość skóry i sińce pod oczami, egzema, pokrzywka, obrzęki, trądzik, wykwity skórne.

Pasożyty objawy jelitowe

Pasożytnicze objawy jelitowe przyprawiają o zawrót głowy… Są oznaki bardzo szczegółowe, ale i ogólne tendencje. Do tych najczęstszych oznak pasożytów w organizmie w obszarze układu trawiennego zaliczają się: biegunka, gazy, nadwaga i niedowaga (związane z zaburzeniami apetytu - niepohamowanym lub jego brakiem), nietolerancje pokarmowe, odbijanie, śluz w stolcu, wzdęcia, zaparcia, zakłócenia perystaltyki, zespół jelita drażliwego.

Pasożyty objawy psychiczne

Możliwe oznaki pasożytów w organizmie w obszarze układu nerwowego: apatia, bezsenność i zaburzenia snu, depresja, nadpobudliwość ruchowa u dzieci, nerwica, niepokój, problemy z pamięcią, rozdrażnienie, stany otępienia umysłowego.

Pasożyty w organizmie objawy u dzieci

Poza alergiami, o których było napisane wyżej, oznaki pasożytów w organizmie u dzieci można również rozpoznać po chronicznych problemach z układem immunologicznym. Jeżeli przez długi czas, obojętnie czy u dzieci czy u dorosłych, utrzymuje się:
- przewlekły nieżyt nosa - spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła,
- osłabienie, chroniczne zmęczenie,
- nawracające infekcje zatok,
- długotrwały kaszel bez podłoża infekcyjnego,
- liczne infekcje wirusowe,
- bóle mięśnie i stawów niezwiązane z nadwyrężeniem czy intensywną aktywnością fizyczną,
- pogorszenie zmysłu słuchu czy wzroku,
- zgrzytanie zębami
należy rozważyć badanie w kierunku obecności pasożytów i podjęcie procesu odrobaczania.


Oznak pasożytów w organizmie jest bardzo dużo – jak samych gatunków "robaków" i ich miejsc bytowania. Już wkrótce zapraszamy do lektury artykułu Jakie zioła na pasożyty ludzkie?, w którym znajdą się informacje na temat skuteczności bestsellerowej mieszanki ziołowej: https://zdrowersi.pl/4794-ziola-na-robaki-autorska-mieszanka-zielarni-suwalskiej-frakcja-drobno-cieta-200g.html oraz innych mieszanek ziołowych i suplementów diety, które są w stanie pomóc przy zakażeniach pasożytniczych.


Blog - co nowego?

Po zrobionych zakupach zajrzyj na naszego bloga

Ostatnie wpisy