Kamica nerkowa moczanowa Zielarnia Suwalska 450g
Kamica nerkowa moczanowa Zielarnia Suwalska 450g

Zioła na drogi moczowe kamica moczanowa - Zielarnia Suwalska mieszanka wg o. Klimuszki 450g

46,99 zł w tym VAT
Z440
12300075

Zielarnia Suwalska Kamica moczanowa to sposób na kamienie nerkowe, które powstają wskutek osadzania się w nerkach nadmiaru kwasu moczowego. Jeśli:
- pH Twojego moczu jest niskie (czyli mocno kwaśne) i Twój organizm mocno zakwaszony,
- wydalasz niewielkie objętościowo ilości moczu,
jesteś w grupie ryzyka, ponieważ środowisko kwaśne sprzyja wytrącaniu się kamieni moczanowych. Skutecznie dobrane zioła na drogi moczowe - zobacz poniżej, jak działają zioła użyte do sporządzenia mieszanki Kamica moczanowa Zielarni Suwalskiej.

Więcej szczegółów arrow_drop_down

Twoje cele:

  • zwiększenie ilości wydalanego moczu
  • łatwiejsze oddawanie moczu
  • oczyszczanie dróg moczowych ze złogów i zapobieganie tworzeniu się nowych
  • niwelowanie stanów zapalnych w drogach moczowych
  • odkażenie dróg moczowych
  • odkwaszenie organizmu

Zalecane dawkowanie i sposób użycia: Pijemy 3 razy dziennie po szklance naparu. Kopiastą łyżkę stołową ziół zalewamy wrzątkiem i parzymy pod przykryciem min. 30 min.

Składniki w równych proporcjach: Mącznica liść – Arctostaphylos uva-ursi, Nawłoć ziele – Solidago virgaurea, Brzoza liść – Betula pendula, Kocanka kwiatostan – Helichrysum arenarium, Fiołek trójbarwny ziele – Viola tricolor, Wilżyna korzeń – Ononis spinosa, Kukurydza znamiona – Zea mays, Mniszek lekarski korzeń – Tataxacum officinale, Fasola naowocnia – Phaseolus vulgaris.

Opis szczegółowego działania ziół zastosowanych w mieszance Zielarnia Suwalska Kamica moczanowa: 

Mącznica liść – zawiera związek odkażający drogi moczowe (arbutyna), radzi sobie nawet z antybiotykoopornymi bakteriami zasiedlającymi układ moczowy. Pomaga przy już istniejących zakażeniach, zapobiega kolejnym.

Nawłoć ziele –  pomoc przy wszelkich zakażeniach dróg moczowych: sprawnie reaguje na stan zapalny, oczyszcza z toksyn i kamieni. Działa moczopędnie, przeciwzapalnie i przeciwskurczowo. Pomaga m.in. przy zapaleniu nerek i kamicy nerkowej.

Brzoza liść – działa moczopędnie, pobudza nerki do pracy - pomaga wypłukać z nich osad i pozbyć się bakterii wywołujących zakażenia.

Kocanka kwiatostan – ma działanie moczopędne i bakteriobójcze.

Fiołek trójbarwny ziele – dzięki działaniu moczopędnemu  i napotnemu oczyszcza organizm, w tym drogi moczowe.

Wilżyna korzeń – pomocna przy skąpomoczu, stanach zapalnych nerek i pęcherza.

Kukurydza znamiona – do stosowania przy kamicy, kolce nerkowej  (pomaga w wypłukiwaniu złogów moczanowych), zapaleniu nerek i pęcherza moczowego,. Działa moczopędnie, ułatwia oddawanie moczu (lekko rozkurcza drogi moczowe)

Mniszek lekarski korzeń – moczopędny, pomaga rozpuścić kamienie moczanowe; działa rozkurczowo i moczopędnie.

Fasola naowocnia – działa moczopędnie, pomocna przy skąpomoczu, chorobach nerek i kamicy moczowej.

Zawartość opakowania: 450 g.

Sposób przechowywania: w szczelnie zamkniętym opakowaniu, chronić przed wilgocią.

Środki ostrożności - informacja od producenta: Mimo, iż wierzymy w leczniczą moc ziół, zgodnie z prawem, oferowane przez nas produkty nie stanowią leku i nie powinny być jako takie traktowane. Informacje zamieszczone na stronie mówią o propozycjach użycia jednak nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści na stronie nie stanowią substytutu konsultacji z lekarzem lub farmaceutą i nie powinny być traktowane jako zalecenia medyczne. Jednocześnie zaznaczamy, że diagnozę stawiać może tylko uprawniony do tego lekarz w oparciu o przeprowadzony wywiad i zlecone badania medyczne.

Producent: Zielarnia Suwalska

Zioła odkażające drogi moczowe

Poza tym, że mieszanka działa zapobiegająco na kamienie moczowe, to w kompozycji zostały zawarte zioła odkażające drogi moczowe. Należą do nich: liść mącznicy, który zawiera bardzo silny związek odkażający. Działanie odkażające na drogi moczowe ma również liść brzozy i kwiatostan kocanki.

Zioła rozkurczowe i przeciwzapalne

W przypadku tworzenia się kamieni nerkowych niezbędne są składniki o działaniu spazmolitycznym. Zioła rozkurczowe na drogi moczowe to: ziele nawłoci, znamiona kukurydzy i korzeń mniszka lekarskiego - pomagają w rozluźnieniu mięśni, dzięki czemu ułatwiają wydalenie kamieni. W tym procesie niezbędne są również zioła przeciwzapalne na drogi moczowe, niwelują stan zapalny i ograniczają ból. Należą do nich: nawłoć, korzeń wilżyny i znamiona kukurydzy.

Parametry

Postać suplementu: susz

16 innych produktów w tej samej kategorii:

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT, KUPILI TEŻ

chat Komentarze (0)
expand_less Powrót do opisu