Worki na śmieci
Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Worki na śmieci

Bio ekologiczne worki na śmieci -  biodegradowalne

Segregowanie odpadów to od dłuższego czasu nasza nowa rzeczywistość. Każdy rozumie jej celowość i bez większych problemów dostosowuje się do zaleceń. Plastik, papier, odpady bio, wszystko do osobnego worka i problem z głowy. Ale czy na pewno? A co z samym workiem? Wszechobecny i plastikowy, do tego nie podlega powszechnemu recyklingowi. Na szczęście nacisk na ochronę środowiska wymógł zmiany także w tej dziedzinie i coraz częściej spotykamy ekologiczne worki na śmieci. A co sprawia, że są przyjazne dla środowiska? Worki ekologiczne, to produkt, który jest w stanie rozłożyć się znacznie szybciej, niż worki z konwencjonalnego plastiku. Inaczej mówiąc worki ekologiczne, to takie, które ulegają biodegradacji.

Ekologiczne worki na odpady

Jednak wpływ na środowisko ma także ilość materiałów zużytych do produkcji oraz wykorzystana energia. Ekologiczne worki na odpady zazwyczaj wykonuje się materiałów roślinnych albo z plastiku pochodzącego z recyklingu. Oczywiście te ostanie nie są w pełni obojętne naturze, rozkładają się tak jak klasyczne tworzywa sztuczne, ale ich użycie oznacza zmniejszenie produkcji plastiku i samej energii do ich wytworzenia. W pełni ekologiczne worki na odpady rozkładają się do cząstek organicznych, nie wytwarzając przy tym dużej ilości gazów cieplarnianych i substancji toksycznych.

Bio woreczki

Warto zaznaczyć, że plastikowe torebki wykorzystujemy nie tylko w przypadku śmieci. Czy to jedzenie na wynos, czy warzywa w markecie, czy spacer z psem, tutaj także pojawia się worek. O ile worki bio na produkty spożywcze bez problemu sprawdzą się, jeśli będą wykonane z papieru, to trudno sobie wyobrazić papier w roli worka na bio odpady po pupilu. Właśnie w takich przypadkach najlepszą alternatywę stanowią woreczki biodegradowalne na odpady bio. Jeśli nie chcesz pozostawiać po swoim spacerze ze zwierzakiem toksycznych odpadów, koniecznie wypróbuj Woreczki na psie odchody BioBag 40szt. biodegradowalne.

Biodegradowalne worki na śmieci

Oczywiście biodegradowalne worki na śmieci to znakomite rozwiązanie także dla naszych gospodarstw domowych. W zależności od potrzeby, w naszej ofercie znajdziesz worki biodegradowalne do śmieci w kilku rozmiarach: 
- Worki na odpady 10 litrowe BioBag 20 szt.: https://zdrowersi.pl/14193-worki-na-odpady-10l-biodegradowalne-biobag-20-szt.html
- Worki na odpady z uchwytami 20 litrowe BioBag 20 szt.: https://zdrowersi.pl/12938-worki-na-odpady-20l-kompostowalne-biobag-20-szt-z-uchwytami.html
- Worki na odpady 30 litrowe BioBag 14 szt.: https://zdrowersi.pl/7949--worki-na-odpady-30l-kompostowalne-biobag-14-szt.html

Produkty z tej linii rozkładają się w 100%. Jest to możliwe dzięki innowacyjnemu tworzywu składającemu się głównie ze skrobi. Mimo naturalnego składu worki są trwałe i elastyczne, przeznaczone do odpadów organicznych i zmieszanych.

Worki na śmieci kompostowalne

Jeżeli poszukujesz worków na śmieci kompostowalne, to organiczne tworzywa również będą odpowiedzią na Twoje zapotrzebowanie. Worki kompostowalne na odpady bio powinny rozkładać się szybko i wzbogacać naturalny nawóz bez ryzyka i obecności mikroplastiku. Takie właściwości maja produkty BioBag. Na kompostowalny worek na śmieci znakomicie nada się większa pojemność, sprawdź Worki na odpady 30l BioBag 14 szt. W obecności mikroorganizmów na kompoście torebka rozkłada się w 45 dni, ale dopóki nie trafi do bio-recylkingu, gwarantuje ochronę przed przeciekaniem i nieprzyjemnymi zapachami.


Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą innych produktów Dla domu