Mohani Palo Santo Święte Drzewo Amazonii kadzidło
Mohani Palo Santo Święte Drzewo Amazonii kadzidło

Palo Santo kadzidło 100g Mohani

45,00 zł w tym VAT
Z985
5902802721358
Obecnie brak na stanie

Jeden z najpiękniejszych zapachów świata. Kto raz poczuje zapach Palo Santo, wraca do niego cały czas. Charakteryzuje się unikalnym i wyjątkowo przyjemnym dla nosa zapachem - delikatnym, ciepłym, słodko - drzewnym z delikatnymi nutami cytrusowymi i kadzidłowymi.

Więcej szczegółów arrow_drop_down

Palo Santo kadzidło 100g Mohani - cechy produktu:

  • Skład: Palo Santo 100g (+/- 5%)
  • Rodzaj: kawałki drewna
  • Kraj pochodzenia: Peru
  • Pochodzi z etycznego i zrównoważonego źródła surowca*

* pozyskiwanie drewna z opadłych gałęzi, bez negatywnego wpływu na żywe drzewo.

Sposób użycia: Rozpalamy kawałek drewna, po niedługim czasie zapach kadzidła rozniesie się po pomieszczeniu. Drewienko co jakiś czas przygasa, co pewien czas trzeba je ponownie rozpalać.
Piękny zapach można uzyskać podgrzewając drewienko nad świeczką tealight (kawałek drewienka umieszczamy na kadzielniczce z regulowaną wysokością tak, żeby poddać je działaniu temperatury, ale nie spalić). Wydobywa się wtedy z drewienka żywica, która podgrzana daje przepiękny aromat.

Środki ostrożności: nie pozostawiamy zapalonego kadzidła bez nadzoru, w pobliżu materiałów łatwopalnych czy w miejscu do którego dostęp mają dzieci.

Dodatkowe informacje: drzewo Bursera graveolens, znane jako Palo Santo, rośnie w regionie Ameryki Południowej, najczęściej spotyka się je w Ekwadorze, Peru, Wenezueli, Kolumbii a także niektórych obszarach Ameryki Środkowej i Meksyku.
Palo Santo należy do rodziny Burseraceae, tej samej co drzewo kadzidłowe i mirra. Osiąga średnią wysokość, często ma skręcony, nieregularny kształt z papierową, łuszczącą się korą. Liście są zielone, a drzewo kwitnie, wytwarzając małe białe lub żółte kwiaty. Odgrywa ważną rolę w swoich ekosystemach jako część lokalnej bioróżnorodności. Jest ważnym źródłem schronienia i pożywienia dla wielu gatunków zwierząt.
Jest szczególnie cenione za swoje aromatyczne drewno, które wydziela słodki, drzewny zapach z nutami cytrusów i kadzidła, gdy jest spalane. Zapach ten jest wynikiem wysokiej zawartości olejków eterycznych w drewnie. Piękny zapach w pomieszczeniu jest wyczuwalny nawet wtedy, kiedy drewienka nie płoną, lecz są połączone razem w pęk, związane sznureczkiem.
Zrównoważony zbiór: Drzewo to jest chronione w niektórych regionach, a jego zrównoważony zbiór jest kluczowy. W ostatnich latach drewno Palo Santo zyskało popularność na całym świecie, szczególnie wśród osób interesujących się naturalnymi metodami aromaterapii. Z uwagi na rosnącą popularność i związane z nią zagrożenia nadmiernego zbioru, ważne jest wspieranie praktyk, które zapewniają zrównoważone i etyczne pozyskiwanie drewna Palo Santo, aby chronić to cenne drzewo i jego otoczenie dla przyszłych pokoleń. Tradycyjnie, wykorzystuje się drewno, które naturalnie opadło z drzewa i leżało na ziemi przez kilka lat, co pozwala olejkom eterycznym odpowiednio się rozwinąć.

Parametry

Vege: tak

16 innych produktów w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)
expand_less Powrót do opisu