Jak leczyć dnę moczanową?

Dna moczanowa jest niestety chorobą nieuleczalną. Osoba chora ma jednak realny wpływ na jej przebieg. Wczesna diagnoza i wdrożenie odpowiednich działań jest w stanie zminimalizować ilość ostrych ataków dny, zredukować ból i pozwolić na normalne funkcjonowanie. Jak leczyć dnę moczanową? Czy jest to możliwe w zaciszu domowym?

Podagra leczenie – co obejmuje?

Wszystko zależy od stopnia zaawansowania choroby i stanu chorego. Aby leczenie podagry  było skuteczne, powinno obejmować kilka obszarów działań:
1. Przyjmowanie leków zaleconych przez lekarza w celu obniżenia poziomu kwasu moczowego.
2. Leczenie chorób współistniejących.
2. Przestrzeganie diety niskopurynowej i niskofruktozowej.
3. Doraźne działania zmniejszające tkliwość stawów objętych stanem zapalnym.
4. Stosowanie witamin obniżających stężenie kwasu moczowego.

Jeśli zastanawiasz się, jak leczyć dnę moczanową, przeanalizuj powyższe punkty. Dostosuj działania do swojego stanu. Czy jest on poważny? W przypadku intensywnego rozwoju dny oraz występowania chorób współistniejących (choroby niedokrwiennej serca, cukrzycy, miażdżycy, nadciśnienia tętniczego, otyłości, zespołu metabolicznego), niezbędna jest pomoc lekarza! Jeśli jednak uważasz, że Twój stan jest stabilny, a choroba jest opanowana, zerknij poniżej, jakie są domowe sposoby na dnę moczanową – co jesteś w stanie robić każdego dnia, aby obniżać poziom kwasu moczowego?

Co na dnę moczanową domowe sposoby?

Przede wszystkim – nie czekaj do kolejnego ataku! Działaj! Sprawna reakcja na pierwsze symptomy choroby daje bardzo duże szanse na jej opanowanie. Nawet jeśli nie ma szans na całkowite wyleczenie, zawsze można zmniejszyć ból, częstotliwość ataków dny oraz skrócić czas ich trwania. Co na dnę moczanową – z domowych sposobów obniżania kwasu moczowego?
1. Picie naparów ziołowych – Jakie zioła na dnę moczanową?
2. Unikanie znacznych wahań temperatury.
3. Witamina C suplementy diety – wielu naukowców sugeruje, że przyjmowanie preparatów z witaminą C ze względu na swoje właściwości hamujące syntezę kwasy moczowego oraz moczanopędne (zwiększające wydalanie kwasu moczowego), może być pomocne w opanowaniu schorzenia.
4.  Unikanie produktów o wysokiej zawartości puryn i fruktozy – przeczytaj: Podagra dieta
5. Właściwe nawodnienie organizmu. Odpowiednia ilość picia sprzyja sprawnej pracy nerek, a więc procesowi filtracji i detoksykacji – pozbywaniu się nadmiaru i toksycznych substancji. Poczytaj o ważnych sprawach: Jak szybko i prawidłowo nawodnić organizm?
6. Regularna aktywność fizyczna dostosowana do możliwości i wydolności organizmu.

Działania wykonywane w zaciszu domowym mają wielkie znaczenie i szansę na powodzenie. Pod dwoma warunkami… Gdy będą stosowane regularnie i kompleksowo (tylko holistyczne podejście do zdrowia daje duże szanse na poprawę samopoczucia).


Źrodła:
1. Stamp LK, O'Donnell JL, Frampton C et al. Clinically insignificant effect of supplemental vitamin C on serum urate in patients with gout; A pilot randomised controlled trial, Arthritis Rheum. 2013 May 16. doi: 10.1002/art.37925

Blog - co nowego?

Po zrobionych zakupach zajrzyj na naszego bloga

Ostatnie wpisy