Jakie zioła na zgagę?

Zgada to jeden z najczęstszych objawów GERD (gastro-esophageal reflux disease), czyli choroby refluksowej przełyku. Dotyka ona od 5% do 8% populacji codziennie, natomiast aż 20% cierpi na zgagę raz w tygodniu! Zgaga... Refluks... Jak sobie z tym radzić?

Jak rozpoznać zgagę? Jakie zioła na zgagę warto pić, aby zminimalizować przykre dolegliwości?

Co na zgagę domowe sposoby

Zgaga to bolesne pieczenie, „palenie” umiejscowione za mostkiem. A co jest tego przyczyną? Tu zaczynają się "schody", ponieważ informacje płynące ze świata medycznego są sprzeczne. Jedni twierdzą, że zgaga jest skutkiem nadkwasoty, inni, że niedokwasoty żołądka. O tym innym razem - szerzej i merytoryczniej. Dziś chcemy całą uwagę skupić na ziołach na zgagę, nadżerki i inne problemy żołądkowe.

Co na zgagę? Domowe sposoby często mogą przynieść ulgę. Proponujemy dwa sprawdzone sposoby:
a) picie naparów ziołowych,
b) przyjmowanie suplementu diety w płynie na bazie ekstraktów roślinno-korzennych.

Jakie zioła na zgagę znajdują się w skutecznych mieszankach i suplementach diety?

 Zioła na zgagę żołądek helicobacter to mieszanka 5-składnikowa, która działa:
- osłonowo na błony śluzowe układu pokarmowego,
- wyciszająco na stany zapalne,
- redukująco na ilość napadów zgagi,
- łagodząco na objawy refluksu.

Nagietek lekarski – działa osłonowo na żołądek, rozkurczowo, wycisza stany zapalne.
Krwawnik pospolity – posiada szerokie spektrum działania: rozkurczowe, przeciwbólowe, przeciwzapalne, żółciopędne, ułatwiające trawienie, bakteriostatyczne, pomocne przy krwawieniach z przewodu pokarmowego i wrzodach żołądka.
Krwiściąg lekarski  – pomocny przy zapaleniu błony śluzowej żołądka i wrzodach dwunastnicy. Wykazuje działanie ściągające w obszarze przewodu pokarmowego. Przyspiesza gojenie ran i błon śluzowych. Jest zalecany w leczeniu wrzodów i nieżytów przewodu pokarmowego. Działa przeciwbakteryjnie.
Lukrecja gładka – wspiera leczenie zapalenia błony śluzowej żołądka i zaburzeń trawienia. Zmniejsza objawy uczucia pełności i bólu brzucha. Reguluje produkcję kwasu, działa ochronnie na błony śluzowe. Dobra na podrażniony żołądek. Hamuje rozrost helicobacter pyroli.
Imbir lekarski – zwiększa produkcję śliny, likwiduje wzdęcia. Rozkurcza, na ból brzucha i mdłości. Działa antybakteryjnie.


Jeśli cenisz sobie wygodę i wiesz, że zaparzanie ziół na zgagę nie jest dla Ciebie, proponujemy gotowy już płyn, który zawiera ekstrakt z 5 ziół, korzenia lukrecji i kłącza imbiru - Gastro Herbs Zgaga Refluks Niestrawność: https://zdrowersi.pl/3782-zgaga-refluks-niestrawnosc-gastro-herbs-100ml.html
Płyn zawiera: Korzeń arcydzięgla 100 mg, Liść bobrka 75 mg, Korzeń lukrecji 50 mg, Liść mięty 50 mg, Liść prawoślazu 50 mg, Korzeń imbiru 50 mg i  Ziele krwawnika 25 mg.
Korzeń arcydzięgla -stymuluje układ trawienny poprzez produkcję soku żołądkowego i wytwarzanie enzymów trawiennych.
Liść bobrka - oczyszcza, detoksykuje, również poprzez przyspieszenie trawienia. Pomaga przy wzdęciach i zaparciach.
Liść mięty - niepozorna mięta, wielkie działanie! Zwiększa wydzielanie soku żołądkowego, pobudzając apetyt i przyspieszając trawienie. Usprawnia pasaż treści jelitowej. Zmniejsza dyskomfort związany z zalegającymi gazami -  działa przeciwskurczowo, zmniejsza napięcie mięśni gładkich w jelitach i ułatwia odejście gazów. w jelitach potrafi zwalczać bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne.
Liść prawoślazu - stosowany przy wrzodach, podrażnieniach i uszkodzeniach błon śluzowych żołądka i jelit.

Już wiesz, jakie zioła na zgagę i inne dolegliwości żołądkowe są warte uwagi. Zachęcamy do zapoznania się z działaniem poszczególnych produktów i wybranie dostosowanego do swoich potrzeb.

ZDROWIA!

Blog - co nowego?

Po zrobionych zakupach zajrzyj na naszego bloga

Ostatnie wpisy